To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

Business Insider Trends Festival

2 Października - 3 Października od 890,00 zł
The Koneser Square, Warsaw

I love Sales & Commerce 12-13.05.2020

12 Maja - 13 Maja od 701,10 zł
MTP Sala Ziemi, Poznań

Szkolenie na "Prowadzącego strzelanie" (LOK) - Strzelnica FSO

6 Lipca - 7 Lipca od 549,99 zł
Strzelnica FSO, Warszawa

Warsztat Edukacji Finansowej - Gra Cashflow !

3 Lipca, 19:00 - 21:00 28,29 zł
Szkoła Języka Norweskiego Zoozanko, Warszawa

Warsztaty genealogiczne: "Wywód przodków (kontynuacja). Poszukiwania genealogiczne w polskich archiwach państwowych (kontynuacja)."

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gdańska - osoby zainteresowane prowadzeniem badań genealogicznych, pasjonatów genealogii oraz osoby mające styczność z dokumentami stanowiącymi źródła do badań genealogicznych - na warsztaty genealogiczne pt. "Wywód przodków (kontynuacja). Poszukiwania genealogiczne w polskich archiwach państwowych (kontynuacja)", które odbędą się w dniach 12-13 września 2018 r. w Bibliotece Gdańskiej Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku przy ul. Wałowej 24 (nowy budynek Biblioteki Gdańskiej PAN).

Program warsztatów:

Część I - środa 12 września, godz. 16:30 - 18:45 - "Wywód przodków (kontynuacja)"

  • Źródła danych - przypomnienie. Mormoni, kataster fryderycjański, biblioteki cyfrowe: księgi adresowe, prasa.
  • Akta metrykalne w językach zaborców - rosyjskim i niemieckim.
  • Błędy i sprzeczności w aktach genealogicznych.
  • Nazwiska Polaków - terytorialne rozmieszczenie we współczesnej Polsce.
  • Formy rejestracji i prezentacji danych genealogicznych.

Część II - czwartek 13 września, godz. 16:30 - 18:45 - "Poszukiwania genealogiczne w polskich archiwach państwowych (kontynuacja)"

  • Informacje o pozametrykalnych materiałach genealogicznych, między innymi o części Kartoteki mieszkańców Gdańska z zasobu Archiwum Państwowego w Gdańsku.
  • Jak przygotować się do wizyty w archiwum - z punktu widzenia genealoga. 
  • Jak sporządzić swoje drzewo genealogiczne?

Udział w warsztatach jest bezpłatny. 

Cykl warsztatów archiwalnych realizowany jest w ramach projektu "Rodzinne historie - gdańskie warsztaty genealogiczne", przygotowanego przez Fundacja im. Stanisława Flisa "Archiwa Pomorskie" wspólnie z gdańskim Oddziałem Stowarzyszenia Archiwistów Polskich.

Osoby prowadzące:

Wojciech Beszczyński - absolwent Leningradzkiego Instytutu Mechaniki Precyzyjnej i Optyki. Doktor nauk technicznych, wieloletni nauczyciel akademicki w Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy, obecnie na emeryturze. Członek Pomorskiego Towarzystwa Genealogicznego od pierwszego okresu jego działania. Historyk - amator, specjalizuje się w historii II Wojny światowej w zakresie działań Armii Czerwonej na terenie Polski w 1944-45 roku, w szczególności na Pomorzu Gdańskim w 1945 r. Autor artykułów popularno-naukowych publikowanych w prasie regionalnej. Ekspert i moderator na rosyjskich forach genealogicznych i wojenno-historycznych. Turysta rowerowy (dalekodystansowy) i kajakowy.

Jarosław Bieliński - aktywny członek Pomorskiego Towarzystwa Genealogicznego od 2007 roku oraz członek zarządu od 2010 roku. Interesuje się genealogią genetyczną. Pasjonuje go również elektronika i turystyka.

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Informujemy, iż Państwa dane (imię i nazwisko oraz email) usuwane są z elektronicznego formularza zgłoszeniowego niezwłocznie po zakończeniu warsztatów.

Zobacz również:

szkolenia szkolenia w Gdańsku wydarzenia Gdańsk Jarosław Bieliński Wojciech Beszczyński

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "Warsztaty genealogiczne: "Wywód przodków (kontynuacja). Poszukiwania genealogiczne w polskich archiwach państwowych (kontynuacja)."" jest Fundacja im. Stanisława Flisa "Archiwa Pomorskie"

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej