To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

Coworking Now 2019 - 3 edycja!

4 Kwietnia - 5 Kwietnia 499,00 zł
O4 Coworking, Olivia Four, Olivia Business Centre, Gdańsk

OpenReaktor #74

17 Kwietnia, 18:00
ReaktorWarsaw, Warszawa

WORLD SALES CONGRESS 2019 - ŁÓDŹ

24 Maja, 09:00 - 17:45 od 350,00 zł
Hotel Andels 4****, 91-065 Łódź

Waves Blockchain Day Powered by Waves Platform, Blockchain Alliance and Partners

Czwartek, 10:00 - 18:00
Mercedes-Benz Polska, 02-460 Warszawa

TrojQA: 35. spotkanie Trójmiejskiej Społeczności Testerskiej

Do zobaczenia w O4 Olivia Business Centre Parter, sala Jowisz, al. Grunwaldzka 472B, 80-309 Gdańsk

Zapraszamy na 35. spotkanie Trójmiejskiej Społeczności Testerskiej

TrojQA jest projektem, którego myślą przewodnią jest wymiana wiedzy oraz doświadczeń w zakresie jakości oprogramowania.

Partnerzy i Przyjaciele TrojQA :)

Agenda:

18:40-19:30 "## rzeczy które jako QA zrobiłem/robię źle" - czyli przyjrzenie się warsztatowi i podejściu do pracy QA poprzez popełniane błędy, Daniel Dec, Lean IT Evangelist and Software Engineer

Czytamy książki, jeździmy na konferencje, kształcimy się, w zasadzie ciągle ubogacamy nasz warsztat pracy. Zdarzają się nam porażki, niepowodzenia - i dobrze - wyciągamy wnioski i idziemy dalej, rozwijamy się dzięki nim. Jednak co w sytuacji kiedy wydaje nam się, że osiągnęliśmy szczyt możliwości i nie widzimy nic do poprawy w swojej pracy. A może skupiamy się tak na pchaniu przysłowiowej taczki, że nie mamy czasu jej ładować?

  • Przyjrzyjmy się naszej pracy w krzywym zwierciadle, od rzeczy prostych przez trudne - czy mamy sobie coś do zarzucenia?
  • Przedstawię subiektywne elementy pracy QA, które nie działały lub nie działają dobrze, oczywiście nie ucieknę od przyznania się do swoich porażek.

Innymi słowy, spróbujmy spędzić wspólnie czas i pouczyć się na swoich błędach.

19:30-20:15 Web Security, Michał Szałkowski

Prezentacja skierowana jest głównie dla początkujących, ale i średnio-zaawansowani dowiedzą się czegoś nowego. W czasie prezentacji omówię najczęstsze błędy aplikacji webowych i sposób ich wykrywania, a także co atakujący może zrobić, gdy odkryje dziurę w aplikacji. Pokrótce omówimy, jak wyglądają przygotowania do testowania aplikacji.

20:15-21:30 Networking

Szczegółowe informacje o prelegentach i prelekcjach znajdziecie na TrojQA.pl i na fanpage'u /trojqa

DATA: 19.09.2018, godz. 18:30 (środa)


Daniel Dec

Zawsze jest coś do nauczenia, nigdy nie wie się wszystkiego - dzięki takiemu podejściu udaje się od wielu lat współtworzyć projekty i organizacje IT. Uważa, że lepiej być niemile dociekliwym niż przemilczeć niewygodne niejasności. Brał udział w projektach różnej skali i technologii, jako tester, lider, odpowiedzialny też za projekty kilkudziesięcioosobowe. Stara się być agnostykiem technologicznym uważając, że są to tylko narzędzia. Fascynat BDD/ATDD/XP/Lean. W trakcie swojej kariery między innymi miał okazję zajmować się testowaniem, automatyzacją testów, testami wydajnościowymi, zarządzaniem zespołem, szkoleniem i mentoringiem, wspomaganiem zespołów i klientów z nim współpracujących, ewaluacją procesów organizacji i wytwarzania oprogramowania oraz budowaniem satelity. Jako współpomysłodawca współtworzył konferencję Quality Excites oraz założył lokalną społeczność testerską Quality Meetup. Prelegent i warsztatowiec na wielu konferencjach.

Jego personalną misją jest zbliżanie programistów i testerów oraz biznesu do zespołów IT, sądząc, że wąskim gardłem w projektach informatycznych jest komunikacja i marnowanie potencjału uczenia się od siebie. Jest świadom ryzyka, że najlepsze idee wymyślone przez mądrych ludzi mogą nie zostać zaimplementowane w 100% jednak uważa, że warto do niektórych z nich dążyć.

Poza pracą, chwilowo bardziej smakosz piwa, niż jego producent, perkusista amator którego chwilowo zespół (ma nadzieję) się zawiesił, biega za piłką próbując zbudować dom usypiając małego rozrabiakę. 


Michał Szałkowski

Senior Software Developer & Security Expert.

W dzień piszący aplikacje oparte o JEE i Angulara, w nocy szukający podatności i sposobów przejęcia aplikacji webowych. Autor kilkunastu prezentacji/szkoleń zarówno z tematyki wytwarzania, jak i atakowania aplikacji. Bardziej identyfikujący się z ciemną stroną mocy (Red Team).Preferujący Linuxa i Open Source.

Jak Dojechać? 


WSTĘP WOLNY!! (rejestracja wymagana ze względu na ograniczoną liczbę dostępnych miejsc)

Jeżeli z jakiegoś powodu nie możesz pojawić się na spotkaniu oddaj bilet innej osobie zainteresowanej lub daj nam znać na fanpage'u, zwolnimy Twoje miejsce.
Bądź ekologiczny - nie drukuj biletu. Listę zarejestrowanych osób będziemy mieć ze sobą.

Do zobaczenia!


Zobacz również:

szkolenia szkolenia w Gdańsku wydarzenia Gdańsk

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "TrojQA: 35. spotkanie Trójmiejskiej Społeczności Testerskiej" jest TrójQA Trójmiejska Społeczność Testerska

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej