To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

Business Insider Trends Festival

2 Października - 3 Października od 890,00 zł
The Koneser Square, Warsaw

I love Sales & Commerce 12-13.05.2020

12 Maja - 13 Maja od 701,10 zł
MTP Sala Ziemi, Poznań

Warsztat Edukacji Finansowej - Gra Cashflow !

3 Lipca, 19:00 - 21:00 28,29 zł
Szkoła Języka Norweskiego Zoozanko, Warszawa

Szkolenie na "Prowadzącego strzelanie" (LOK) - Strzelnica FSO

6 Lipca - 7 Lipca od 549,99 zł
Strzelnica FSO, Warszawa

Nowoczesna instytucja kultury w internecie. Spotkanie z Marcinem Wilkowskim

Dlaczego metadane są takie ważne dla instytucji dziedzictwa udostępniających swoje zbiory? W czwartek, 12 października, Marcin Wilkowski, autor książki "Nowoczesna instytucja kultury w internecie" odwiedzi Gdańsk na zaproszenie Instytutu Kultury Miejskiej. Spotkanie w Sztuce Wyboru będzie okazją do poznania głównych tez publikacji oraz aktywnego i twórczego przepracowania wybranych problemów pokazanych w książce podczas krótkich warsztatów. Organizatorem spotkania jest Obserwatorium Kultury przy Instytucie Kultury Miejskiej.

Marcin Wilkowski o książce: "Wydawać by się mogło, że nowoczesność w instytucjach kultury to projekt jasny i powszechnie akceptowany: digitalizacja, multimedia, większa dostępność zbiorów, dialog w mediach społecznościowych. W książce "Nowoczesna instytucja kultury w internecie" staram się pokazać, że niekoniecznie tak musi być, a instytucje kultury mogą być przestrzenią zawieszania zasad własności, sukcesu, zasięgu czy skuteczności, podważając tym samym podstawy współczesnego Internetu".

Publikacja jest dostępna online pod adresem: http://instytucje.wilkowski.org/. Spotkanie składa się z dwóch części: prezentacji oraz warsztatu. Temat warsztatu zostanie wybrany przez osoby, które zapiszą się na wydarzenie do 5 października. Wstęp wolny, wymagane zapisy.

Prosimy o zabranie ze sobą laptopów.

Uczestnicy, którzy zapisali się na warsztaty do 5 października wybrali temat Metadane. 

Warsztat będzie okazją do aktywnego i twórczego przepracowania wybranych problemów pokazanych w książce. 

1) Metadane*

Metadane to po prostu dane opisujące inne dane. Dlaczego są takie ważne dla instytucji dziedzictwa udostępniających swoje zbiory? Jakie możliwości daje praca z nimi? Jak dobrze przygotować swoje metadane do udostępnienia? Zapraszamy na warsztat wprowadzający do sprawnego konstruowania i posługiwania się metadanymi przy udostępnianiu i pracy z cyfrowymi zbiorami dziedzictwa. W trakcie warsztatu poznamy standard Dublin Core i jego wdrożenia w komunikacji między bibliotekami, archiwami i muzeami cyfrowymi (OAI-PMH) i poznamy możliwości standardu IIIF rewolucjonizującego udostępnianie materiałów wizualnych. Warsztat będzie też okazją do poznania metod pracy z metadanymi wykorzystywanych przez serwisy społecznościowe (Twittera i Facebooka), co może pomóc w skuteczniejszym publikowaniu tam własnych treści. Porozmawiamy też o budowaniu własnych słowników kontrolowanych oraz bezpiecznym i efektywnym udostępnianiu informacji o zbiorach w modelu otwartych danych.

Marcin Wilkowski - pracuje w Laboratorium Cyfrowym Humanistyki UW. W latach 2005-2016 redagował portal Historia i Media. Autor książek: Wprowadzenie do historii cyfrowej (Gdańsk, 2014) oraz Historia wynagradzania twórczości (Warszawa, 2015). Strona domowa: wilkowski.org.

*temat warsztatu został wybrany przez osoby, które zapisały się na wydarzenie do 6 października.

Zobacz również:

szkolenia szkolenia w Gdańsku wydarzenia Gdańsk Marcin Wilkowski

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "Nowoczesna instytucja kultury w internecie. Spotkanie z Marcinem Wilkowskim" jest Instytut Kultury Miejskiej

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej