Edu Generator: STEAM-owe lekcje - robotyczny pokaz mody

Zapraszamy na kolejne inpisrujące spotkanie dla edukatorek i edukatorów, odbywające się w ramach cyklu Edu Generator!

"Edu Generator: STEAM-owe lekcje - robotyczny pokaz mody", 1 października, g. 14.00-16.00

Edukacja STEAM integruje wiedzę z różnych dziedzin nauki, a realizowane projekty zakładają samodzielne lub zespołowe poszukiwanie przez uczniów konkretnych informacji w wybranym obszarze z wykorzystaniem różnych źródeł wiedzy oraz poszukiwanie praktycznych sposobów zastosowania pozyskanej na drodze badawczej wiedzy, a nie jedynie przyswojenie podanej przez nauczyciela wiedzy z różnych obszarów. STEAM stawia na maksimum kreatywności, aktywności i samodzielnego lub zespołowego działania, sprowadzając rolę nauczyciela do roli przewodnika edukacyjnego, którego zadaniem jest obserwacja i wspieranie działań uczniów w dochodzeniu do wiedzy i zdobywaniu nowych umiejętności, a nie prezentacja wiedzy. Tak realizowana edukacja jest odpowiedzią na neurobiologiczne uwarunkowania procesu edukacyjnego młodego człowieka i staje się skuteczną drogą do rozwijania kompetencji przyszłości, kompetencji przydatnych do satysfakcjonującego życia.

Podczas warsztatu uczestnicy nie tylko zdobędą podstawy wiedzy dotyczące STEAM- owej edukacji, ale przede wszystkim doświadczenie uczestnictwa w STEAM- owym projekcie. Będą mieli okazję pracować z nowymi technologiami, wykorzystując iPady i roboty edukacyjne Ozoboty w zintegrowanych działaniach łączących przyrodę, technologię, inżynierię, sztukę i matematykę.

"Robotyczny pokaz mody" to praktyczny, kreatywny i nowatorski warsztat stanowiący inspirację do podążania w kierunku edukacji nowoczesnej, skoncentrowanej na uczniu, uwzględniającej rozwój kompetencji przyszłości, edukacji, która pozwoli naszym uczniom sprostać wyzwaniom jutra.

O prowadzącej warsztat:

Katarzyna Trojańska-  Założycielka Extra Klasy - pierwszej w Polsce digi szkoły w edukacji domowej. Miejsca, w którym szczęśliwe dzieci mogą rozwijać kompetencje przyszłości przy wsparciu nowych technologii. Autorka licznych innowacji pedagogicznych i nowatorskiej koncepcji edukacji. Terapeuta pedagogiczny, neuropedagog, glottodydaktyk, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Aktywnie pracująca z dziećmi od 11 lat.

Udział bezpłatny

Zarejestruj się

Zobacz również:

szkolenia szkolenia w Gdańsku wydarzenia Gdańsk Katarzyna Trojańska warsztat

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "Edu Generator: STEAM-owe lekcje - robotyczny pokaz mody" jest Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości

  Rodzaj Dostępne do Liczba
  bilet na Wydarzenie "Edu Generator: STEAM-owe lekcje - robotyczny pokaz mody"
1 Października 2018, 13:00

Polecamy także:

ESP Sport & Zdrowie

23 Lutego - 24 Lutego od 20,00 zł
AmberExpo, Gdańsk

Konferencja Fitness PEI V

23 Marca, 08:00 139,00 zł
PGE Narodowy, Warszawa

FIWE FITNESS BUSINESS TRADE SHOW 2018

Jutro, 10:00 od 34,99 zł
EXPO XXI, Warszawa

III MIĘDZYNARODOWY KONGRES DIAMENTY SPRZEDAŻY - Warszawa

17 Października, 09:00 - 18:00 od 490,00 zł
HOTEL Puławska Residence, 02-801 Warszawa

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej