To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

Business Insider Trends Festival

2 Października - 3 Października od 1 390,00 zł
The Koneser Square, Warsaw

I love Sales & Commerce 12-13.05.2020

12 Maja - 13 Maja od 701,10 zł
MTP Sala Ziemi, Poznań

OpenReaktor #78

16 Października, 18:00
ReaktorWarsaw, Warszawa

Krąg Kobiet - warsztaty rozwoju samoświadomości, Grudziądz

2 Października, 17:30 - 20:30 65,00 zł
Marina Grudziądz, Grudziądz

Pracownicze plany kapitałowe

Pracownicze plany kapitałowe

Od 1.01.2019r. obowiązują przepisy Ustawy o pracowniczych planach kapitałowych. W zależności od stanu zatrudnienia na dzień wejścia przepisów niektórzy pracodawcy zobligowani będą do odprowadzenia pierwszych składek do PPK już w drugiej połowie 2019 roku. Dla innych podmiotów ten obowiązek może być przesunięty w czasie jednakże nie unikniony. PPK staną się korzystnym świadczeniem oferowanym przez większość pracodawców.

Podczas zajęć zostanie omówiona funkcjonalność w praktyce PPK z uwzględnieniem istotnej tematyki dla działów personalnych i płac. Regulacje dotyczące PPK wprowadzają szereg rozwiązań nieznanych do tej pory systemowi dodatkowego emerytalnego oszczędzania. Środki w ramach PPK będą obowiązkowo współfinansowane przez podmioty zatrudniające - przy czym nie są to wyłącznie pracodawcy - oraz osoby zatrudnione.

 • Dlaczego warto wziąć udział ?

  Uzyskasz informacje o podstawowych założeniach systemu Pracowniczych Planów Kapitałowych i roli którą mają spełnićOdpowiemy na najważniejsze pytania:
  • Kiedy i dla kogo obowiązek utworzenia?
  • Jakie kroki należy spełnić, co oznacza utworzenie PPK?
  • Kto, kiedy i jak musi/może się zapisać?
  • Jak można dysponować środkami z Pracowniczych Planów Kapitałowych?
  • Jakie są koszty zarządzania PPK - ustawowe limity?
  • W jakiej wysokości są sankcje karne?

 • Profil uczestnika

  Szkolenie dedykowane pracownikom działu kadr i płac oraz Specjalistą ds. HR.

 • Program

  Najważniejsze założenia wprowadzenia Pracowniczych Planów Kapitałowych- rola jaką mają spełnić- inne formy oszczędzania na emeryturę- zasady tworzenia Pracowniczych Planów KapitałowychAdresaci Pracowniczych Planów Kapitałowych- obligatoryjne członkostwo na start- kto, kiedy i jak musi się zapisaćOgólne zasady Pracowniczych Planów kapitałowychCharakterystyka Umowy o prowadzenie Pracowniczych Planów KapitałowychObowiązki pracodawcy - Pracownicze Plany Kapitałowe- wpłaty dokonywane w ramach PPK- czym kierować się wybierając usługodawcę- obowiązki informacyjne i administracyjne pracodawcy- rola pracowników w tworzeniu PPKKoszty zarządzania PPKNadzór nad funkcjonowaniem PPKPracownik w PPK- kto, kiedy i jak musi/może się zapisać- wystąpienie z PPK i co dalej- co się dzieje z PPK w przypadku zmiany pracodawcy- podział środków w przypadku rozwodu, śmierci uczestnika- kiedy i jak można dysponować środkami PPK przed 60 rokiem życia po przekroczeniu 60 roku życiaRozporządzanie środkami z PPK przez Uczestnika- rodzaj wpłat- zachęty do inwestowania od Państwa- nadzór nad funkcjonowaniem PPKPrzepisy karne

 • Prelegenci

  KALINA KACZMAREK

  Ekspert prawa pracy z 17 letnim doświadczeniem; prowadzi działalność konsultingowo - szkoleniową w zakresie "twardego HR". W latach 2001-2018 byłam pracownik Państwowej Inspekcji Pracy - Okręgowego Inspektoratu Pracy w Gdańsku, na stanowiskach inspektora pracy a następnie starszego inspektora pracy. Doświadczony trener współpracujący z firmami szkoleniowymi oraz realizująca szkolenia zamknięte dla potrzeb konkretnego odbiorcy; specjalizuje się w problematyce prawnej ochronie pracy, doradca i stały współpracownik wielu przedsiębiorstw i instytucji. Wieloletni wykładowca na studiach magisterskich realizowanych na Wyższych uczelniach.

Zobacz również:

szkolenia szkolenia w Bydgoszczy wydarzenia Bydgoszcz

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "Pracownicze plany kapitałowe" jest Practical Events Sp. z o.o.

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej