To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

Business Insider Trends Festival

2 Października - 3 Października od 890,00 zł
The Koneser Square, Warsaw

I love Sales & Commerce 12-13.05.2020

12 Maja - 13 Maja od 701,10 zł
MTP Sala Ziemi, Poznań

Szkolenie na "Prowadzącego strzelanie" (LOK) - Strzelnica FSO

7 Września - 8 Września od 549,99 zł
Strzelnica FSO, Warszawa

WORLD SALES CONGRESS 2019 - WROCŁAW

22 Listopada, 09:00 - 17:45 od 290,00 zł
Hotel Q ****, 53-334, Wrocław

Noc Labaratoriów 2018 // NOKIA

Organizowana przez firmę Nokia Noc Laboratoriów jest pierwszym tego typu wydarzeniem (a czwartą już edycją) we Wrocławiu i w Polsce. W ramach Nocy Laboratoriów wrocławskie firmy i organizacje zapraszają mieszkańców stolicy Dolnego Śląska do zwiedzania przestrzeni, w których na co dzień trwają prace nad najnowocześniejszymi rozwiązaniami w obszarach technologii, chemii, biologii i innych obszarów nauki. Wszystkich spragnionych wrażeń i chętnych do odkrywania tajników nauki zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie.


Laboratorium Europejskiego Centrum Oprogramowania i Inżynierii Nokii Networks we Wrocławiu jest miejscem, w którym powstają pomysły i projekty w dziedzinie technologii dostępu szerokopasmowego. Laboratorium ma powierzchnię ponad 7000 metrów kw., na których na co dzień pracuje ponad 800 specjalistów, architektów w dziedzinie testów, integratorów oraz inżynierów oprogramowania. Dzięki zastosowanemu środowisku automatyzacji oraz systemowi zdalnych testów, laboratorium jest wykorzystywane przez inne centra technologiczne Nokii na całym świecie w trybie 24 godzin na dobę.

W tej unikalnej na skalę europejską strefie można znaleźć najnowszej generacji sprzęt przeznaczony do testowania rozwiązań systemowo-telekomunikacyjnych oraz praktycznie każdej mobilnej technologii telekomunikacyjnej dostępnej obecnie na świecie. To tu rodzą się także pomysły, które w znacznym stopniu będą kształtowały przyszłość telekomunikacji w perspektywie najbliższych lat. Wrocławski oddział Nokii ma swój wkład m.in. w rozwój, wdrażanie i standaryzację technologii LTE - Advanced i 5G.
Pod względem stosowanych tu urządzeń, laboratorium wrocławskiego centrum Nokii jest ogromną inwestycją. Znajdują się tu m.in. symulatory testów, prototypy stacji bazowych, oscyloskopy obrazowe sygnałów czy najnowszej generacji analizatory spektrum sygnału radiowego. Laboratorium wrocławskiego oddziału Nokii może się poszczycić także wysokiej klasy sprzętem obliczeniowym o dużej mocy, umożliwiającym testowanie urządzeń telekomunikacyjnych w ekstremalnych warunkach pogodowych, dzięki tak zwanym komorom klimatycznym, symulującym zakres temperatur od -70°C do +80°C.

Atrakcje jakie m.in. czekają na zwiedzających laboratorium Nokii:

 • wprowadzenie do telekomunikacji mobilnej
 • przedstawienie laboratorium w liczbach
 • zwiedzanie laboratorium wraz ze strefą chronioną antystatycznie EPA (Electrostatic Protected Area),
 • prezentację stacji bazowych telefonii komórkowych w technologiach od 2G do 4G,
 • pokaz pracy na stanowisku precyzyjnego lutowania,
 • pokaz metod pracy z prototypami, 
 • demonstracja pracy komór klimatycznych
 • jak zbudowany jest telefon komórkowy?
 • wirtualna rzeczywistość
 • drukarki 3D
 • wiele wiele innych atrakcji.
W tym roku zapraszamy również do naszego nowo powstałego Centrum Innowacji NOKIA GARAGE. Więcej o tym niezwykłym miejscu przeczytacie na stronie www.nokiagarage.pl


Regulamin Nocy Laboratoriów

Zobacz również:

szkolenia szkolenia w 54 - 155 wrocław wydarzenia 54 - 155 Wrocław

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "Noc Labaratoriów 2018 // NOKIA" jest Nokia Networks

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej