Malta - wyspa możliwości dla polskich firm - bilety

Szkolenie będzie prowadzone w języku angielskim i polskim w Hotelu Monopol we Wrocławiu. 

W 50 lat po oderwania się od Wielkiej Brytanii ta niewielka wysepka na Morzu Śródziemnym wyrasta na europejskie centrum usług korporacyjnych. Najważniejszą zaletą Malty jest fakt, że maltański system podatkowy oferuje między innymi:

 • zwrot 6/7 zapłaconego podatku CIT w terminie kilku miesięcy od dnia jego rozliczenia. W ten sposób faktyczna stawka podatku CIT ulega obniżeniu do 5 %, a jednocześnie wysoka stawka nominalna (35%) pozwala na ominięcie reguł CFC dot. zagranicznych spółek kontrolowanych. 
 • w przypadku dochodu z praw własności intelektualnej stawka efektywna może spaść nawet do 0%. 
 • korzyści dla polskich rezydentów wynikają z korzystnych zapisów naszej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania z Maltą, 
 • legalne funkcjonowanie gier hazardowych zarówno stacjonarnych jak i online, pod ścisłą kontrolą urzędową ze strony Malta Gaming Authority,
 • najpopularniejszą w Europie i jedna z najpopularniejszych na świecie bander, która pozwala przy spełnieniu określonych wymogów na zwolnienie od podatku całego dochodu uzyskiwanego z ich późniejszego komercyjnego czarteru.

Dodatkowo istnieje szereg innych czynników zachęcających, jednocześnie w pełni zgodnych z zasadami Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju oraz dyrektywami UE, ukierunkowanych na przyciąganie bezpośrednich inwestycji zagranicznych na Wyspę. Mają one na celu rozwój i atrakcyjność Malty jako centrum usług finansowych.

Program seminarium (po każdym wykładzie przerwa kawowa)

11:00. Mateusz Lewicki - Zmiany w prawie podatkowym od 2018 r. na tle umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania z Maltą. Wprowadzenie przepisów limitujących wysokość kosztów uzyskania przychodów

12:00-13:00 Przerwa lunchowa (catering zapewnia Hotel Monopol)

13:00 - 14: 00 Maciej Oniszczuk - Cel oraz zasady funkcjonowania umowy trustu w spółce maltańskiej.

10:00 - 11:00,15:00-16:00 Nicky Gouder, Luana Scicluna : Świeże spojrzenie na Maltę (w języku angielskim)

Doradcy podatkowi z Malty omówią następujące punkty

 • Środowisko prawne oraz ekonomiczne Malty
 • Opodatkowanie dywidend, odsetek oraz zysków kapitałowych na Malcie 
 • Opodatkowanie dochodu zza granicy
 • Inne unikalne rozwiązania maltańskiego systemu podatkowego

Uczestnicy szkolenia dowiedzą się jakie warunki spełnić aby legalnie i zgonie z polskim prawem móc skorzystać z mechanizmów oferowanych przez maltański system podatkowo-prawny

Szkolenie poprowadzą:


Maciej Oniszczuk - Prezes Zarządu Oniszczuk Olszar&Associates - www.oniszczuk.com. Ukończył studia jednolite magisterskie na kierunku Prawo na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest doktorantem w Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.


Swoją karierę zawodową rozpoczął od pracy w PriceWaterhouseCoopers we Wrocławiu.Jest członkiem Rad Nadzorczych w licznych spółkach akcyjnych, a także był jedną z osób odpowiedzialnych za obsługę prawną spółek debiutujących na rynku NewConnect. Założyciel fundacji probono im. Juliusza Stanisława Harbuta. Działalność zawodową skupia na szeroko rozumianym prawie gospodarczym, w tym w szczególności prawie handlowym. Zajmuje się również sprawami z zakresu postępowania cywilnego oraz doradza przedsiębiorcom w ich bieżącej działalności. Ma duże doświadczenie w reprezentowaniu Klientów podczas inwestycji na całym świecie, w tym w rajach podatkowych. 

Mateusz Lewicki - księgowy oraz doradca podatkowy (nr wpisu 12885), autor licznych publikacji.

Specjalizuje się w obsłudze podatkowej firm. Prowadzi kancelarię podatkową Profit z 26 letnią tradycją, zarządza zespołem 12 księgowych, obsługuje w zakresie prawa podatkowego i księgowości szerokie portfolio klientów.


Nicky Gouder - uzyskał dyplom z  Business Management Uniwersytetu Maltańskiego w 2007, następnie ukończył kurs na certyfikowanego księgowego (ACCA) w 2010. Po tym wyspecjalizował się w podatkach i uzyskał w tym zakresie dyplom Maltańskiego Instytutu Prawa Podatkowego w 2011 oraz Stopień Zaawansowany w International Taxation Maltańskiej Szkoły Zarządzania.

Nicky specjalizuje się w międzynarodowym prawie podatkowym, z uwzględnieniem prawa maltańskiego. Jest wykładowcą Maltańskiego Instytutu Księgowych. 

Luana Scicluna - dyrektor podatkowy w ARQ Group, specjalizuje się w międzynarodowym opodatkowaniu i ma duże doświadczenie w projektach restrukturyzacji przedsiębiorstw i planowaniu sukcesji. Pomaga wielu lokalnym i międzynarodowym klientom w prowadzeniu spraw podatkowych na Malcie i udziela porad dotyczących implikacji podatkowych wielu transakcji.


Przed dołączeniem do ARQ Group w kwietniu 2017 r. Luana pracowała w ramach usługi podatkowej jednej z firm Big 4. Luana z zawodu jest księgową, w 2009 roku ukończyła studia licencjackie na Uniwersytecie Maltańskim, po czym kontynuowała naukę w zakresie podatków dzięki dyplomowi podatkowemu oferowanemu przez maltański instytut ds. Podatków i zaawansowanemu dyplomowi w zakresie międzynarodowego opodatkowania oferowane przez Chartered Institute of Taxation


Współorganizatorem szkolenia jest Fundacja im. Juliusza Stanisława Harbuta we Wrocławiu www.harbut.pl , a część dochodu zostanie przekazana na cele statutowe Fundacji.

Biorąc udział w szkoleniu, wyrażają Państwo zgodę na:

a) przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych przez Oniszczuk Olszar&Associates SA z siedzibą we Wrocławiu (adres Św. Mikołaja 8/11, II piętro 50-125 Wrocław) zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2002 r. nr 101, poz. 926 ze zm.).

b) otrzymywanie od Oniszczuk Olszar&Associates SA z siedzibą we Wrocławiu (adres Św. Mikołaja 8/11, II piętro 50-125 Wrocław) informacji handlowej w rozumieniu art. 2 pkt. 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204, z późn. zm.) i w tym celu udostępniam podany w zgłoszeniu adres elektroniczny.

184,50 zł

Kup bilet
 • Szybka i bezpieczna płatność elektroniczna za bilety
 • E-ticket w ciągu kilkunastu minut na Twojej skrzynce
 • Łatwy zakup, bez konieczności zakładania konta

Zobacz również:

szkolenia szkolenia w 50-071 wrocław wydarzenia 50-071 Wrocław

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "Malta - wyspa możliwości dla polskich firm" jest Oniszczuk Olszar & Associates

  Rodzaj Dostępne do Cena Liczba
Koszt udziału w szkoleniu wynosi 150 zł (+23% VAT). Przedsprzedaż

Koszt udziału w szkoleniu wynosi 150 zł (+23% VAT).

28 Marca 2018, 10:00 184,50 zł

Ceny biletów zawierają podatek VAT. Do ceny biletu może zostać doliczona opłata transakcyjna.

Zobacz na mapie

Hotel Monopol

Heleny Modrzejewskiej 2,, 50-071 Wrocław

Polecamy także:

ESP - Europe Sport Power

Dzisiaj, 17:30 od 44,99 zł
Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków, Kraków

Psychologia perswazji w sprzedaży - Kevin HOGAN

23 Marca, 09:00 - 18:30 od 490,00 zł
Kraków, Kraków

NOWOCZESNE TECHNIKI POKONYWANIA OBIEKCJI I FINALIZACJI SPRZEDAŻY - GDAŃSK/SOPOT

16 Marca, 09:00 - 18:00 od 170,00 zł
Hotel Haffner, Sopot

NOWOCZESNE TECHNIKI POKONYWANIA OBIEKCJI I FINALIZACJI SPRZEDAŻY - Kraków

2 Marca, 09:00 - 18:00 od 190,00 zł
Best Western Efekt Express Kraków, Kraków

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej