To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

WYWIERANIE WPŁYWU W SPRZEDAŻY- BRIAN TRACY - Wrocław

6 Czerwca, 09:00 - 18:30 od 490,00 zł
Centum Kongresowe Politechniki Wrocławskiej, 50-372 Wrocław

EFFECTIVE SALES&NETWORKING SESSION - Efektywne techniki sprzedaży

14 Czerwca, 17:30 - 21:30 69,00 zł
Centrum Szkoleniowe BTI, Warszawa

Konferencja Fitness PEI V

23 Marca, 08:00 139,00 zł
PGE Narodowy, Warszawa

FIWE FITNESS BUSINESS TRADE SHOW 2018

21 Września, 09:00 od 34,99 zł
EXPO XXI, Warszawa

Powitaj Wiosnę - warsztat dla spokoju umysłu i ciała

Zapraszamy na niesamowite spotkanie z cudowną osobą!
Z samym sobą :)
W sobotnie przedpołudnie spotykamy się by oczyścić swój umysł i ciało by z nową energią przywitać wiosnę!

Planujemy:
o godz. 10.00 - powitanie
o godz. 10.15 - zajęcia Joga regeneracyjna (Yoga Restorative) - 2h
o godz. 12.30 - zakończenie spotkanie poczęstunkiem przygotowanym przez dietetyk Izabelę Trelę I.T. Fit mgr Izabela Trela oraz zabiegiem pielęgnacyjnym kosmetykami marki Arbonne z serii Detox Seasource (sól+algi morskie)

koszt spotkania: 49 zł
UWAGA! Ze względu na kameralny charakter spotkania - ilość miejsc ograniczona.

Szczegóły poniżej:
Zatrzymać się, przerwać działanie, przestać się krzątać.
Wycofać się odrobinę, trzymać się na uboczu, z dala od świata.
Na początku to,co odczuwamy, wydaje się dziwne:
jest pustka (brak działania, brak rozkojarzeń) i pełnia (tumult doznań, które nagle sobie uświadamiamy). Jest to, czego nam brakuje: nasze punkty odniesienia i rzeczy do zrobienia, a po chwili ukojenie pochodzące z tego braku. Rzeczy nie dzieje się tak jak "na zewnątrz", gdzie nasz umysł jest zawsze uczepiony jakiegoś przedmiotu czy projektu: działania, namysłu nad czymś, rozkojarzenia, które rozprasza naszą uwagę.
Uważność polega na zintensyfikowaniu swojej obecności w danej chwili, na znieruchomieniu, żeby przesiąknąć teraźniejszością, zamiast przed nią uciekać czy chcieć ją zmienić czynem lub myślą.
Propozycja warsztatu pracy z ciałem to 2 godzinne spotkanie dla osób zmęczonych swoja pracą, szukających energii, a zarazem ukojenia.
Warsztaty oparte o jogę regeneracyjną wg. Judith Hanson Lasater.

Joga regeneracyjna wg Judith Hanson Lasater przez pierwsze kilkanaście lat jej głównym nauczycielem był B.K.S. Iyengar. Jest autorką ośmiu książek o jodze, doktorem psychologii i fizjoterapii, współzałożycielką Yoga Journal; prowadzi warsztaty jogi na całym świecie.
O dobroczynności swojej Restorative Yogi pisze jak poniżej: "Restorative Yoga (joga wzmacniająca, regeneracyjna) łagodzi skutki przewlekłego stresu na kilka sposobów"

Po pierwsze, poprzez podparcie ciała przy użyciu wielu pomocy do jogi, stwarza idealne warunki dla pełnego relaksu.

Po drugie, każda sekwencja pozycji regeneracyjnych ułożona jest w taki sposób, aby możliwy był ruch kręgosłupa we wszystkich kierunkach (wygięcia w tył, skłony w przód, delikatne skręty).Ruchy te odzwierciedlają odwieczną mądrość jogi, która uczy, że zdrowy kręgosłup jest gwarancją dobrego samopoczucia.

Po trzecie, dobrze ułożona sekwencja asan wzmacniających zawiera również pozycje odwrócone, które odwracają skutki grawitacji. Nawet proste umieszczenie nóg na wałku, może przynieść poważne rezultaty. Z uwagi na fakt, iż przez większość dnia głównie siedzimy bądź stoimy, krew i płyny limfatyczne gromadzą się w kończynach dolnych. Przez zmianę działania siły ciężkości w nogach, płyny te powracają do górnej części ciała, wzmacniając tym samym pracę serca.Roger Cole, Ph.D., nauczyciel jogi i psychobiolog z University of California w San Diego, specjalizujący się w badaniach snu i rytmów biologicznych, dokonał wstępnych badań nad wpływem pozycji odwróconych na ludzki organizm. Stwierdził on, iż w sposób znaczący zmieniają one poziom hormonów, zmniejszając tym samym pobudzenie mózgu, ciśnienie krwi i zastój płynów. Efekty te tłumaczy jako wynik spowolnienia rytmu serca i rozszerzenia naczyń krwionośnych w górnej części ciała, powstałych na skutek odwrócenia działania grawitacji.
Po czwarte, Restorative Yoga na przemian pobudza i koi narządy wewnętrzne. Na przykład poprzez zamknięcie brzucha w skłonach w przód, a następnie otwarcie go w trakcie wygięć w tył, narządy jamy brzusznej są najpierw ściskane, a krew wypychana, po czym świeża krew napływa do nich z nową siłą. Ten wymuszony nieco przepływ krwi powoduje lepszą wymianę tlenową i usuwanie zbędnych produktów przemiany materii z komórek ciała.
Wreszcie joga uczy, że ciało jest przeniknięte energią. Prana energia męska, skumulowana jest powyżej przepony, porusza się w górę, kontrolując funkcje oddechowe i pracę serca. Apana energia kobieca, znajduje się poniżej przepony, porusza się w dół i kontroluje głównie funkcje narządów jamy brzusznej. Restorative Yoga balansuje te dwa aspekty energii tak, aby praktykujący zachował równowagę - nie był ani nadmiernie pobudzony, ani wyczerpany.'
Powyższy cytat pochodzi z książki Judith H. Lasater Ph.D., P.T. "Relax & Renew. Restful Yoga for Stressful Times'" wyd. Rodmell Press, Berkeley, California, 1995, s. 7-8, tłum. BM.

Zajęcia jogi poprowadzi:
Agata Sidorek - Jestem pedagogiem, Animatorem kulturalnym i psychoterapeutką. Prowadzę grupy terapeutyczne metodą psychodramy oraz psychoterapię indywidualną. Jestem reżyserem w teatrze Zgoda dla osób, które doświadczyły epizodu choroby psychicznej. Od wielu lat prowadzę także warsztaty rozwojowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Moją nauczycielką jogi regeneracyjnej jest jedyna certyfikowana jogi regeneracyjnej w Polsce Bodzia Matulaniec, która prowadzi szkołę jogi na Bielanach
Tekst pochodzi ze strony www.jogabo.pl


Człowiek dla mnie "nie jest problemem do rozwiązania, ale cudem do odkrycia".

Zobacz również:

sport i rekreacja sport i rekreacja w Warszawie wydarzenia Warszawa Agata Golenda joga

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "Powitaj Wiosnę - warsztat dla spokoju umysłu i ciała" jest Mamoiselle Agata Golenda

Zobacz na mapie

Klub Mamoiselle

Mistrzowska 15, Warszawa

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej