To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

OpenReaktor #71

16 Stycznia, 18:00
ReaktorWarsaw, Warszawa

Szkolenie na "Prowadzącego strzelanie" (LOK) - Strzelnica FSO

15 Grudnia - 16 Grudnia
Strzelnica FSO, Warszawa

Warsztat Edukacji Finansowej - Gra Cashflow !

Środa, 19:00 - 21:00 24,48 zł
Warszawa, Warszawa

ESP Sport & Zdrowie

23 Lutego - 24 Lutego od 34,99 zł
AmberExpo, Gdańsk

SPACEREM DO ZEGARA - prezentdlagdanska.pl - bilety

Zapraszamy na wyjątkowe spacery po Biskupiej Górce. Majowe weekendy to idealny czas na spędzanie czasu w gronie najbliższych, poznając uroki pięknego Gdańska. Tym razem nasze drogi zaprowadzą na Biskupią Górkę, dzielnicę, która kryje w sobie wiele tajemnic. Głównym celem zwiedzania będzie zegar znajdujący się na wieży schroniska młodzieżowego im. Pawła Beneke. Kierunek wycieczki nie jest przypadkowy. Związany jest z charytatywną akcją - Prezent dla Gdańska. Co chcemy podarować dla naszego pięknego Miasta? Odrestaurowanie zegara, tworząc z niego kolejny, ciekawy punkt turystyczny. 

,,O tym, że Biskupia Górka jest malowniczym i wyjątkowym miejscem nie trzeba nikogo przekonywać. Ale można o tym nieustannie opowiadać, z sercem i zachwytem. Szlak spaceru po Biskupiej Górce poprowadzi poprzez nostalgiczną historię dawnego cmentarza salvator, przybliży twórczość i postać gdańskiego pisarza Brunona Zwarry, zdradzi niektóre tajemnice krętej uliczki Biskupiej, by ostatecznie opowiedzieć dzieje budynku dawnego schroniska im. Paula Benecke, którego wyjątkowa wieża ma szansę stać się jednym z najwspanialszych symboli Gdańska'' - mówi przewodniczka, Dominika Ikonnikow. 

Nie wiesz jaki zegar? Dowiedz się na spacerze. Zapisz się na wyjątkowe oprowadzanie z przewodnikiem po Biskupiej Górce, a dołożysz się 10 zł do prezentu dla Gdańska i odkryjesz zakątki Biskupiej Górki i tajemnicę zegarowych okrętów.

Dołącz do akcji PREZENT DLA GDAŃSKA i weź udział w niezwykłym spacerze po Biskupiej Górce z przewodniczką Dominiką Ikonnikow. 

O przewodniczce:

Dominika Ikonnikow - historyczka, animatorka kultury, działaczka społeczna na Biskupiej Górce i Piaskowni, radna Dzielnicy Śródmieście, współautorka subiektywnych tras zwiedzania po Głównym i Starym Mieście w Gdańsku śladami gdańskich prekursorek i działaczek polonijnych, organizowanych przez społeczną grupę Metropolitanka i Instytut Kultury Miejskiej.

Czemu taka cena biletu? Odliczając wszystkie niezbędne koszty dołożysz się równo 10 zł do prezentu dla Gdańska.

Terminy spacerów:

14.05 - godz. 13.00

15.05 - godz. 13:00

21.05 - godz. 16:00

22.05 - godz. 13:00

Spacery rozpoczynać się będą przy dawnym kościele menonitów, obecnie kościele zielonoświątkowym na ulicy Menonitów 2A.

Zobacz również:

sport i rekreacja sport i rekreacja w Gdańsku wydarzenia Gdańsk Dominika Ikonnikow

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "SPACEREM DO ZEGARA - prezentdlagdanska.pl" jest Fundacja Gdańska

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej