To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

InternetBeta 2018 - beta X

19 Września - 21 Września 1 010,00 zł
Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ, Tyczyn

FIWE FITNESS BUSINESS TRADE SHOW 2018

21 Września, 10:00 od 34,99 zł
EXPO XXI, Warszawa

Konferencja Fitness PEI V

23 Marca, 08:00 139,00 zł
PGE Narodowy, Warszawa

ESP Sport & Zdrowie

23 Lutego - 24 Lutego od 20,00 zł
AmberExpo, Gdańsk

W pustyni i w puszczy

4.20 Zbiórka uczestników przed Pałacem Kultury i Nauki od strony Kinoteki. O godzinie 4.30 wyjazd w kierunku Kampinosu.

Granica - dawna osada puszczańskich budników na skraju Kampinoskiego Parku Narodowego. Wizytę w tej niezwykłej puszczy rozpoczniemy od próby spotkania symbolu parku czyli łosia! Przy odrobinie szczęścia (pełnej gwarancji niestety nie ma) podejrzymy żerujące łosie, klępy i łoszaki. Bezkrwawe łowy mogą skończyć się spotkaniem słynnej Guci, która jest z lekka udomowioną samicą łosia, dość często wałęsającą się w okolicy Granicy. Poranna wędrówka będzie przyczynkiem do poznania prawdopodobnych powodów zaniku populacji rysia w K.P.N. czy opowieściach o wilkach puszczańskich.

Ognisko i "śniadanie". Zapewniamy gorącą kawę, herbatę oraz kiełbaski i niezbędne dodatki. Po dawce kofeiny zwiedzimy zabudowę skansenu puszczańskiego oraz przypominającą o tragicznych wydarzeniach kampanii wrześniowej 1939 zbiorową mogiłę żołnierzy polskich.

Kampinos - dawne miasteczko na starym trakcie noszące nazwę Białe Miasto. W Kampinosie odwiedzimy m.in. kościół parafialny z XVIII wieku, w którego fasadzie starano się oddać barokową formę, używając do budowy materiału najbardziej powszechnego w okolicy, czyli sosen… Przyjrzymy się chronionym dębom i opowiemy o życiu w Kampinosie m.in. w czasie okupacji niemieckiej (w Kampinosie przebiegała granica pomiędzy Generalnym Gubernatorstwem a terenami włączonymi do Rzeszy).


Leszno - o ile uzyskamy zgodę (do potwierdzenia w ciągu tygodnia) zwiedzanie parku przypałacowego i pałacu (z zewnątrz) z pierwszej połowy XVIII wzniesionego przez rodzinę Łuszczewskich.

Wiersze - wyjątkowe miejsce aby prześledzić historię Rzeczypospolitej Kampinoskiej. W czasie drugiej wojny światowej w okolicach Wiersz zgrupowanych było około 3500 tys. żołnierzy A.K. Zgrupowania Kampinos. Osady leśne dawały lepsze schronienie. Las najeżony był bronią z wrześniowych rozbrojeń, dawał większą gwarancję podjęcia zrzutów. W kościele w Wierszach poznamy niezwykła historię kapelana zgrupowania Kampinos, przyszłego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Obok partyzanckiego cmentarza zapoznamy się z oryginalną bronią związaną ze zgrupowaniem Kampinos. Będzie to m.in. pistolet maszynowy STEN, pistolet Browning HP, Mauser wz. 29.

Kazuń Nowy - tu zakończymy pierwszą wyprawę do Kampinosu. U brzegów Wisły poszukamy śladów osadnictwa Menonickiego, tzw. "Holendrów". Będzie to świetne miejsce do poznania historii Mennona Simmonsa, obyczajów tzw. "Holendrów", a przede wszystkim rozwiążemy zagadkę, jak zręcznie wygrywali szranki z wodą… budując terpy, specjalne płoty, obsadzając obejścia wierzbami.

Planowany powrót do Warszawy około godziny 18.00.

Ze względów organizacyjnych możliwa jest zmiana kolejności zwiedzania obiektów.

Zajmowanie miejsc w autokarze odbywa się zgodnie z kolejnością zakupu biletów.

Warunkiem rejestracji jest podanie imienia i nazwiska, daty urodzenia oraz nr kontaktowego - danych niezbędnych do ubezpieczenia uczestnika.

Storna Z-WARSZAWY.PL jest własnością firmy WawaGra Adrian Pogorzelski.

WawaGra Adrian Pogorzelski

ul. Młyńska 1/5

08-460 Godzisz

NIP 8262021088

Wpis do Centralnego Rejestru Organizatorów Turystycznych Woj. Mazowieckiego nr 1694 

Zobacz również:

kultura i sztuka kultura i sztuka w Warszawie wydarzenia Warszawa

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "W pustyni i w puszczy" jest WawaGra Adrian Pogorzelski

Zobacz na mapie

Zbiórka uczestników przed Pałacem Kultury i Nauki od strony Kinoteki

plac Defilad 1, Warszawa

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej