NELKEN LINE - WARSZAWA 2017

Słynny choreograficzny pasaż Piny Bausch: Wiosna, Lato, Jesień, Zima, ze spektaklu Nelken z 1982 roku, dzięki Fundacji Piny Bausch tańczony jest przez publiczność na całym świecie. Tym razem - w Warszawie w ramach Festiwalu Ciało/Umysł.


Udział w przedsięwzięciu może wziąć każdy. Profesjonaliści i amatorzy, eksperci i gapie, starzy i młodzi. Razem z przyjaciółmi, rodziną, kolegami, a także obcymi - zjednoczeni w chwilowej wspólnocie dzięki pierwotnej sile i radości tańca. W ogrodach, szkołach, parkach i parkingach, albo - jak w Warszawie - na miejskim placu.

Tzw. linie, czy "pasaże" są powracającym i charakterystycznym elementem wielu przedstawień legendarnej niemieckiej choreografki Piny Bausch. To sekwencje ruchów z powtarzalnymi krokami i gestami, odgrywane przez stojących w długim szeregu tancerzy, którzy nierzadko wchodzą między publiczność. Fundacja Piny Bausch powołując projekt NELKEN-line postanowiła pójść o krok dalej. W różnych miejscach, miastach i festiwalach świata organizuje warsztaty, podczas których każdy jest zaproszony, by przyłączyć się i zatańczyć słynny pasaż: Wiosna, Lato, Jesień, Zima. Przy użyciu kilku prostych gestów, pokazanych przez prowadzących, przypadkowi tancerze ustawieni w rzędzie jeden za drugim, przechodząc przez kolejne fazy ruchu, symbolicznie odtwarzają wieczne koło zmieniających się czterech pór roku.

Skoro przeszłości już nie ma, a przyszłości jeszcze nie ma, teraźniejszość zawęża się nieomal do punktu i jest to moment na trwanie w bezczasie, na improwizację w ruchu, bycie "tu i teraz". Poszukując tego stanu Festiwal C/U zaprasza na to wspólne jamowanie i doświadczanie integrującej mocy ruchu.

Udział bezpłatny

Zarejestruj się

Zobacz również:

kultura i sztuka kultura i sztuka w Warszawie wydarzenia Warszawa

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "NELKEN LINE - WARSZAWA 2017" jest Fundacja Ciało/Umysł

  Rodzaj Dostępne do Liczba
  Rejestracja
30 Września 2017, 14:00

pl. Defilad

Warszawa

Polecamy także:

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej