To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

FIWE FITNESS BUSINESS TRADE SHOW 2018

21 Września, 09:00 od 34,99 zł
EXPO XXI, Warszawa

Konferencja Fitness PEI V

23 Marca, 08:00
PGE Narodowy, Warszawa

NOWOCZESNE TECHNIKI POKONYWANIA OBIEKCJI I FINALIZACJI SPRZEDAŻY - Wrocław

Pojutrze, 09:00 - 18:00 od 170,00 zł
Hotel Śląsk, Wrocław

ESP Sport & Zdrowie

23 Lutego - 24 Lutego od 20,00 zł
AmberExpo, Gdańsk

"M" - spektakl 5.04

Rosja, 1929 rok. Podczas spaceru po Patriarszych Prudach, poeci Bezdomny i Berlioz zostają zaczepieni przez enigmatycznego cudzoziemca. Francuz twierdzi, że został sprowadzony do Moskwy jako ekspert do spraw czarnej magii, i choć z pozoru mówi od rzeczy, może wiedzieć więcej, niż się wydaje.

Czy szatan istnieje? Czy Jezus Chrystus żył naprawdę? Kim jest tajemniczy nieznajomy, a kim tytułowy mistrz?

"M" to adaptacja powieści Michaiła Bułhakowa "Mistrz i Małgorzata" - wierna, klasyczna, a jednocześnie nowatorska i nowoczesna. Powiela pytania zawarte w książce, wydobywa uniwersalne treści, daje historii nowe życie oraz niepowtarzalną, młodzieńczą energię. Od 15 marca sztuka będzie wystawiana na deskach Teatru Ochoty, stając się przy tym spektaklem w pełni realizowanym przez młodzież na deskach teatru repertuarowego!

reżyseria: Jakub Pruski
scenariusz: Jakub Pruski i Alicja Nowacka
muzyka: Maria Mencwel
scenografia: Marta Sitarz
charakteryzacja: Magdalena Szczuka
choreografia: Alicja Bajerska i Katarzyna Pachelska
obsada: Adrianna Branecka (Sekretarz), Jan Cięciara (Jeszua, Behemot), Igor Fedorowicz (Marek), Kinga Gaworzewska (Doktor), Zofia Kowalczyk (Piłat), Robert Krakowski (Bezdomny, Asasello), Maria  Mencwel (Sługa, Fiodorowna, Frieda), Katarzyna Pachelska (Małgorzata), Julia Piklikiewicz (Kaifasz, Korowiow), Jakub Pruski (Woland, Lewita), Jan Szornak (Mistrz), Piotr Zubek (Berlioz, Komendant,  Mogarycz) 

grafika: Lucyna Szczykutowicz

zdjęcia: Zuzanna Ganczewska


więcej informacji na: https://www.facebook.com/m.projekt.teatralny/O Projekcie

Pomysł na projekt zrodził się w głowie twórcy - Jakuba Pruskiego, po przeczytaniu powieści Bułhakowa, która sprowokowała w jego umyśle wiele pytań i zostawiła bez odpowiedzi. Ruszyły prace nad scenariuszem, lecz główną trudność sprawiły sprawy organizacyjne - szukanie odpowiedniego miejsca do wystawienia spektaklu i finansowanie. Po długich poszukiwaniach, nawiązana została współpraca z Teatrem Ochoty, który objął nad projektem patronat, wielomiesięcznie udostępniał sale do prób oraz udostępnia scenę, umożliwiając całe przedsięwzięcie.

Następnie Pruski zebrał obsadę ze swoich utalentowanych znajomych i pierwsze, wiosenne miesiące przygotowań poświecił na ćwiczenia oswajające ze sceną, gdyż w projekcie biorą udział zarówno osoby doświadczone scenicznie, jak również kompletni nowicjusze. 7-godzinne niedzielne poranki, spędzane w Teatrze Ochoty, Teatrze Baza lub w różnych publicznych warszawskich lokacjach, przygotowały obsadę do tego, z czym muszą się mierzyć na scenie - stresem i własnymi emocjami. W samej obsadzie zaszło wiele rotacji i obecny jej skład jest diametralnie różny od pierwotnego.
Próby do "M" rozpoczęły się we wrześniu - w trybie cotygodniowym ćwiczono każdą scenę po kolei, budowano postaci, omawiano tekst scenariusza oraz jego pierwowzór. W grudniu niektórzy mieli szansę zobaczyć pierwsze trzy sceny na Scenie Debiutu w Teatrze Ochoty - "M" zostało wychwalone i zebrało bardzo dobre opinie.

Zobacz również:

kultura i sztuka kultura i sztuka w Warszawie wydarzenia Warszawa Adrianna Branecka Alicja Bajerska Alicja Nowacka Igor Fedorowicz Jakub Pruski Jan Cięciara Jan Szornak Julia Piklikiewicz Katarzyna Pachelska Kinga Gaworzewska Lucyna Szczykutowicz Magdalena Szczuka Maria Mencwel Marta Sitarz Piotr Zubek Robert Krakowski Zofia Kowalczyk Zuzanna Ganczewska

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia ""M" - spektakl 5.04" jest Jakub Pruski

Zobacz na mapie

Teatr Ochoty

Reja 9, Warszawa

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej