To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

TRENING KOMUNIKACJI INTERPERSONALNEJ  1.0 - MOWA CIAŁA

8 Kwietnia, 10:00 - 13:00 90,00 zł
Pracownia Rozwoju Osobistego, Wrocław

LEGAL MARKET DAY 2018 - konferencja nowoczesnych prawników

2 Marca, 10:00 - 15:00 367,77 zł
Centrum Konferencyjne Kopernik, Warszawa

Wolontariat w Kenii, czyli jak pomagać na prawdę

Pojutrze, 19:00 - 21:00
Południk Zero, Warszawa

Przez Pamir i Tien Shan - Kirgistan i Tadżykistan

Czwartek, 19:00 - 21:00
Południk Zero, Warszawa

Gruzja. W pół drogi do nieba.

Zapraszamy na spotkanie z Zofią Piłasiewicz, autorką książek: "Syberyjski sen - opowieść bezdrożna" i "Gruzja w pół drogi do nieba", której poświęcone będzie spotkanie połączone z pokazem slajdów.

Tym razem autorka zabiera nas na bezdroża Kaukazu." Gruzja. W pół drogi do nieba", to relacja z podróży do tego pięknego kraju, którą Autorka odbywa zarówno w czasie teraźniejszym, jak i w głąb historii tego niewielkiego, ale jakże bogatego w przeszłość skrawka na ziemi. Opowieści o mitycznych Argonautach, którzy wyprawiali się po złote runo, o ważnych dla historii Gruzji kobietach, jak święta Nino czy królowa Tamar, o tragicznej historii polskiego zesłańca Karola Kalinowskiego i jego
miłości do pięknej góralki Ezend, o polskich śladach na Kaukazie, autorka przeplata z barwnymi opisami niezwykłej, gruzińskiej scenerii: przepastnymi wąwozami, przepięknymi górami, zagubionymi w czasie maleńkimi wioskami, nad którymi górują dumnie słynne kaukaskie kamienne wieże.

Podstawową kategorią cechującą wytrawnego podróżnika jest ciekawość świata, w której zawarty jest szacunek dla inności i Innego. Autorka podczas tej wyprawy ciekawa jest wszystkiego i ta ciekawość – prawdziwa, nieudawana – sprawia, że relację z tej podróży czyta się z prawdziwą przyjemnością.

Znakomitym dopełnieniem tej nieśpiesznej opowieści są, zamieszczone w książce, świetnie oddające klimat Gruzji, fotografie Zofii i Maksa Piłasiewicza. Zapraszamy na opowieść o słonecznej Gruzji

O AUTORCE

Zofia Piłasiewicz: psycholog, podróżnik, autorka książki "Syberyjski sen. Opowieść bezdrożna", licznych artykułów prasowych związanych z podróżami i nie tylko. Współautorka Literackiego Atlasu Polski oraz tekstów do albumów: Kanał Augustowski, Rospuda.

Fascynuje ją doświadczanie przestrzeni, natury i świata. Każda podróż, jak twierdzi, to okazja do spotkania z inną kulturą i – tym samym – z samym sobą w tej najmniej znanej wersji siebie. Na co dzień mieszka na Suwalszczyźnie, nad Czarną Hańczą.

Zobacz również:

kultura i sztuka kultura i sztuka w Warszawie wydarzenia Warszawa
Zobacz na mapie

Południk Zero

ul. Wilcza 25, Warszawa

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej