To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

Business Insider Trends Festival

2 Października - 3 Października od 890,00 zł
The Koneser Square, Warsaw

I love Sales & Commerce 12-13.05.2020

12 Maja - 13 Maja od 701,10 zł
MTP Sala Ziemi, Poznań

Szkolenie na "Prowadzącego strzelanie" (LOK) - Strzelnica FSO

7 Września - 8 Września od 549,99 zł
Strzelnica FSO, Warszawa

WORLD SALES CONGRESS 2019 - WROCŁAW

22 Listopada, 09:00 - 17:45 od 290,00 zł
Hotel Q ****, 53-334, Wrocław

Fotografia architektury cz. I: Krajobraz przebudowany. Miejskie portfolio

Architektura w kadrze fotografów, a może fotografia jako narzędzie pracy architektów?Podczas nowego cyklu tematycznego spojrzymy na temat architektury i przestrzeni miejskiej przez obiektyw! Pierwsze spotkanie poprowadzi Paweł Olejniczak.

Dla artysty fotografia architektury to szansa do pokazania prawdy o człowieku. W jaki sposób kształtuje i oddziałuje na otaczającą go rzeczywistość? We wprowadzeniu poznamy warsztat pracy dokumentalisty, a potem przejdziemy do części praktycznej - przeglądu portfolio. Dowiemy się jak dobrać prace, jak ułożyć je w spójną całość i jak o nich opowiadać.

Uczestnicy muszą przynieść swoje prace do konsultacji - ok. 20, 30 fotografii. Mile widziane zdjęcia o tematyce miejskiej / streetowej / fotoreporterskiej / dokumentalnej zebrane w 1 cykl tematyczny. Warsztaty trwają ok. 4 godziny. 

Paweł Olejniczak - Fotograf komercyjny, dokumentalista i plastyk.Ukończył Wydział Architektury Wnętrz ASP w Warszawie i Instytut Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie, gdzie obecnie pracuje nad doktoratem. Realizował projekty m.in. dla ELLE, Newsweek, Przekrój, Forbes, Sukces czy Kręgliccy Restauracje.

O cyklu:

W ramach spotkań cyklu "Fotografia Architektury" zajmiemy się zdjęciami współczesnymi i archiwalnymi, poznamy warsztat pracy fotografów, którzy na co dzień przyglądają się budynkom i przestrzeni pomiędzy nimi. Poszukamy odpowiedzi na pytania: jak kadrować architekturę, jak zbudować swoje portfolio miejskie. Dowiemy się co fotografia może nam powiedzieć o mieście i jaka, w czasach social mediów i rozszerzonej rzeczywistości, jest jej rola.

Podczas każdego ze spotkań przyjrzymy się naszemu tematowi z różnych perspektyw! Poznamy zarówno aspekty techniczne, jak i kontekst kulturowy i społeczny. Nie zabraknie też spotkań praktycznych!

Zajęcia skierowane są do pasjonatów fotografii miejskiej, projektantów, architektów i wszystkich tych, którzy chcą, aby ich zdjęcia były coraz lepsze.

W cyklu zaplanowano 4 spotkania z praktykami - artystami i animatorami kultury. Zajęcia będą odbywały się w grupach 10-15 osobowych. Każde prowadzić będzie inny twórca, nadając mu charakterystyczną dla siebie formułę.

Organizator: m.st. Warszawa, realizacja: Lokalny

Zobacz również:

kultura i sztuka kultura i sztuka w Warszawie wydarzenia Warszawa fotografia warsztaty

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "Fotografia architektury cz. I: Krajobraz przebudowany. Miejskie portfolio" jest ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej