To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

FIWE FITNESS BUSINESS TRADE SHOW 2018

21 Września, 09:00 od 34,99 zł
EXPO XXI, Warszawa

Konferencja Fitness PEI V

23 Marca, 08:00
PGE Narodowy, Warszawa

NOWOCZESNE TECHNIKI POKONYWANIA OBIEKCJI I FINALIZACJI SPRZEDAŻY - Wrocław

Wtorek, 09:00 - 18:00 od 170,00 zł
Hotel Śląsk, Wrocław

ESP Sport & Zdrowie

23 Lutego - 24 Lutego od 20,00 zł
AmberExpo, Gdańsk

Agata Napiórska w Cafe Kulturalna

Zapraszamy na wieczór poświęcony książce Agaty Napiórskiej "Jak oni pracują", który poprowadzi Anna Dziewit-Meller.
Będziemy rozmawiać o pracy, pasji i codziennych sprawach polskich twórców w ich niezwykłym towarzystwie.

Andrzej Sapkowski siada do pisania już o ósmej rano niczym urzędnik, Jacek Dehnel woli pracować spontanicznie. Bohdan Butenko włącza telefon tylko na dwie godziny dziennie, Jerzy Pilch uważa, że wyłączanie telefonu to nadgorliwość. Katarzyna Bonda zanim zacznie pisać tworzy całe pudła notatek, Joanna Bator po prostu podąża za bohaterami. Przemek Dębowski najbardziej lubi pracować w Ikei, Sylwia Chutnik tylko u siebie w domu. Wanda Chotomska tworzy w łóżku, Marek Bieńczyk przy swoich dwóch biurkach. Michał Śledziński nie potrafi pracować bez muzyki, Beata Chomątowska - bez umytych okien. Papcio Chmiel zaś uważa, że zawsze jest w pracy. Jednak mimo wszystkich różnic, twórcze umysły łączy jedno: wszystkie te rytuały i zwyczaje mają im pomóc w obróceniu pomysłu w dzieło sztuki. Zebrane przez Agatę Napiórską metody pracy tuzów polskiej literatury, nauki i sztuki są niezwykle ciekawym i cennym wglądem w duszę i życie artystów. Nie mówiąc o tym, że to lektura pełna doskonałego humoru.

Najlepsi polscy artyści i pisarze to nie bezcielesne duchy. Oni mają ciała! A przygody tych ciał w fizycznym świecie są nie mniej ekscytujące niż stworzone przez nie dzieła. Pudelek dla inteligentnych!
Juliusz Kurkiewicz, redaktor "Gazety Wyborczej" i "Książek. Magazynu do Czytania"

Złośliwie mogłabym napisać, że nic tak nie cieszy autora jak cudza męka twórcza i znajdowanie skutecznych sposobów na pokonanie własnej niemocy. W książce Agaty Napiórskiej Jak oni pracują znaleźć można opowieści o jednym i drugim. Autorka przepytała polskie pisarki i pisarzy, malarki i malarzy, reżyserów, rysowników - cały twórczy tłum - na okoliczność tego, jak wygląda ich praca. Gdzie tworzą, na czym, z czego i jak. A także co robią, gdy tworzyć nie mogą. Wyszła z tego świetna książka o zmaganiu się z własnym talentem i oporem materii.
Anna Dziewit-Meller, pisarka, dziennikarka

Zobacz również:

kultura i sztuka kultura i sztuka w Warszawie wydarzenia Warszawa
Zobacz na mapie

Cafe Kulturalna

Plac Defilad 1, PKiN, Warszawa

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej