To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

Life Balance Congress

29 Listopada - 1 Grudnia od 110,00 zł
Ptak Warsaw Expo, Nadarzyn

I love Sales & Commerce 12-13.05.2020

12 Maja - 13 Maja od 701,10 zł
MTP Sala Ziemi, Poznań

Szkolenie na "Prowadzącego strzelanie" (LOK) - Strzelnica FSO

30 Listopada - 1 Grudnia od 549,99 zł
Strzelnica FSO, Warszawa

Krąg Kobiet - warsztaty rozwoju samoświadomości, Grudziądz

6 Grudnia, 17:30 - 20:30 65,00 zł
Marina Grudziądz, Grudziądz

Musical ''Przebudzenie". Zespół Na cały Głos

Autorem musicalu "Przebudzenie" jest zespół "Na cały Głos", który istnieje w Pelplinie od 7 lat przy Katolickiej Rozgłośni Diecezji Pelplińskiej "Radiu Głos". Do zespołu należy młodzież i osoby dorosłe z terenu powiatu tczewskiego oraz starogardzkiego. Jest to jedyny taki zespół muzyczny w Polsce.

Wśród wielu autorskich utworów zespół skomponował dwa oratoria: "Nieszpory Świętojańskie" oraz "Cztery Pory Życia - Pro life" we współpracy z zespołem "Nieboskłonni" i z tym projektem koncertuje od 4 lat po całej Polsce. Swoją działalnością promuje poprawnie rozumianą kulturę muzyczną opartą na wartościach chrześcijańskich i polskiej tożsamości narodowej.

Stąd zrodził się pomysł na skomponowanie musicalu, który mógłby zainteresować nawet ludzi niewierzących. Forma musicalowa jest bardzo dynamiczna, ciekawa i widowiskowa. Ten projekt może być żywą lekcją historii dla uczniów, studentów i dorosłych odbiorców. Scenariusz nawiązuje do okresu zaborów Polski oraz czasy I i II wojny światowej. Główny bohater przechodzi przemianę z osoby obojętnej na sprawy Ojczyzny na odważnego patriotę.

W spektaklu weźmie udział ok 40 osób. W scenografii zostaną wykorzystane nowoczesne wizualizacje. Musical w całości został przygotowany przez osoby z zespołu NcG (teksty, muzyka, wizualizacje). Wydarzenie ma skłonić odbiorcę do refleksji nad jego miłością do Ojczyzny. Cały spektakl potrwa ok 1,5 h. Zaplanowano wykorzystanie ruchu scenicznego oraz włączenie widowni we wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Reżyserem oraz autorem scenariusza jest Marek Puchowski, członek zespołu "NcG", student 3. roku Musicalu na Wydziale Wokalno - Aktorskim Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Muzykę skomponowali Jacek Hoduń, absolwent reżyserii dźwięku na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Agata Hoduń, studentka Dyrygentury Chóralnej na Akademii Muzycznej w Gdańsku i ich ojciec, Sławomir Hoduń.

Scenografię przygotował Jan Popis, student 3. roku Musicalu na Wydziale Wokalno - Aktorskim Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Wizualizację, we współpracy z firmą Mediadivison z Torunia oraz ideę wydarzenia przygotował ks. Zbigniew Gełdon, twórca zespołu "NcG", absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Gdańskim, specjalność Reklama i Public Relations, absolwent Podyplomowych Studiów Chórmistrzostwa i Emisji Głos na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Ze względu na ciągły rozwój zespołu, wiosną 2018 r. powstała fundacja "Na cały Głos", która ma być narzędziem pomocnym do realizowania podobnych projektów.

Organizacją koncertów zespół zajmuje się od 2011 r. Co najmniej raz lub w roku organizuje różnego rodzaju koncerty, warsztaty muzyczne a jego największym sukcesem jest stworzenie wydarzenia o nazwie: "Przystań - Warsztaty dla duszy". Na to całodniowe spotkanie od 2013 r., przyjeżdża do Pelplina, w ostatnią sobotę roku szkolnego, młodzież z całego Pomorza.

Prapremiera musicalu odbędzie się w niedzielę, 11 listopada 2018 r. o godz. 19.00 w Hali Sportowo - Widowiskowej Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie. 

Zobacz również:

kultura i sztuka kultura i sztuka w pelplin wydarzenia Pelplin

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "Musical ''Przebudzenie". Zespół Na cały Głos" jest Fundacja ''Na cały Głos''

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej