To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

Business Insider Trends Festival

2 Października - 3 Października od 890,00 zł
The Koneser Square, Warsaw

I love Sales & Commerce 12-13.05.2020

12 Maja - 13 Maja od 701,10 zł
MTP Sala Ziemi, Poznań

Szkolenie na "Prowadzącego strzelanie" (LOK) - Strzelnica FSO

6 Lipca - 7 Lipca od 549,99 zł
Strzelnica FSO, Warszawa

FIWE FITNESS TRADE SHOW 2019 : UNITED

13 Września, 09:00 od 34,99 zł
Expo XXI, Warszawa

23.03.2019 - Nałęczów śladami Bolesława Prusa (i nie tylko) [Wycieczka autokarowa]

Szanowni Państwo

Jakoś tak to bywało w przeszłości, że arystokracja udawała się by podleczyć nadszarpnięte przy ruletce w Monte Carlo zdrowie do wód, do zachodnich uzdrowisk - Wiesbaden, Baden Baden i innych.

Średnio sytuowanym pozostawały źródełka w uzdrowiskach krajowych, a tym z niższych szczebli - wody mineralne serwowane w Ogrodzie Saskim.

Ponieważ raczej nie tracimy zdrowia w Monte Carlo, udamy się do uzdrowiska polskiego, doskonale znanego Warszawiakom, gdyż tu ukojenie znalazł jeden z najbardziej warszawskich pisarzy - Bolesław Prus.

Pisarz cierpiący na lęki wywołane traumą z lat młodości i późniejszym pobiciem spokój odnalazł w Nałęczowie. Jeśli tylko czas i środki pozwalały, opuszczał Warszawę i wypoczywał w uzdrowisku koło Lublina.

My też wybierzemy się, by odetchnąć świeżym powietrzem i zwiedzić Nałęczów śladami Bolesława Prusa i nie tylko. Oczywiście, każdy będzie mógł sobie zrobić zdjęcie z pisarzem do dzisiaj siedzącym na nałęczowskiej ławce.

Gdyby zdarzyło się, że będzie chłodno, rozgrzewkę znajdziemy przy kowalskim kowadle.

Program

Zbiórka w dniu 23.03.2019 (sobota) na placu Bankowym o godzinie 7:15. O godzinie 7:30 wyjazd w kierunku Nałęczowa.

Nałęczów:

  • Muzeum Bolesława Prusa - Muzeum gromadzi pamiątki i materiały dokumentujące życie i twórczość pisarza, ze szczególnym uwzględnieniem jego związków z Nałęczowem i rodzinną Ziemią Lubelską.
  • Muzeum Stefana Żeromskiego - Muzeum mieści się w dawnej pracowni pisarza, wybudowanej w 1905 roku według projektu Jana Koszczyc-Witkiewicza. Jest to jednoizbowa budowla z gankiem wspartym na filarach i z dachem krytym gontem. Chata została wybudowana za honorarium otrzymane za "Popioły" i była letnim domem Stefana Żeromskiego. Pisarz kończył w niej powieść "Dzieje grzechu", napisał "Dumę o hetmanie", "Słowo o bandosie" , "Różę".
  • Pijalnia Wód Mineralnych w Nałęczowie to wielki przeszkolony pawilon przypominający rotundę, stojący w nałęczowskim Parku Zdrojowym, niedaleko Starych Łazienek. Obecnie Pijalnia Wód połączona jest z wybudowaną nieco później Palmiarnią.

Uwaga ! W Palmiarni znajduje się fontanna oraz kran, zasilane ze źródła miłości! Prosimy dokonywać konsumpcji wody z tego źródełka w sposób rozważny i przemyślany!

  • Park Zdrojowy pełni funkcje deptaka, który jest charakterystyczny dla dużych kurortów. Park powstał prawdopodobnie pod koniec XVIII wieku a jego założycielem był Stanisław Małachowski. Na terenie parku zlokalizowany jest Pałac Małachowskich, zabytkowe sanatorium, łazienki oraz domek angielski, grecki i biskupi.
  • Cmentarz w Nałęczowie - Cmentarz założony został w początkach wieku XIX. Ulokowany jest w bajkowej scenerii jednego z dominujących w panoramie Nałęczowa wzgórz. Uroku nekropolii dodają znajdujące się na jej terytorium liczne pnącza, krzewy oraz drzewa. Teren cmentarza zdobi wiele artystycznie wykonanych pomników nagrobnych, wśród których wymienić można m.in. nagrobek rodziny Wernickich oraz nagrobny pomnik Oktawii Żeromskiej.

Wojciechów

  • Kuźnia - Kuźnia w Wojciechowie koło Nałęczowa istnieje i funkcjonuje nieprzerwanie od ponad 90 lat, od 1920 roku, z pokolenia na pokolenie. Co ciekawe cały czas pracuje w niej jedna rodzina.

My weźmiemy udział w pokazie kowalstwa.

W trakcie zwiedzania przerwa na obiad we własnym zakresie. Cena wycieczki nie obejmuje posiłku.

Powrót do Warszawy - około godziny 19:00.


--------------------

Koszt wycieczki - 125,00 PLN/osoba

Cena obejmuje bilety wstępu do wszystkich obiektów, opiekę pilota oraz lokalnych przewodników, ubezpieczenie NNW oraz przejazd autokarem klasy turystycznej.

Cena nie obejmuje posiłku. Posiłek we własnym zakresie.

Aby wycieczka odbyła się, wpłaty powinno dokonać przynajmniej 35 osób.

Do autokaru wsiadamy według kolejności wpłat.

Z przyczyn niezależnych kolejność zwiedzania może zostać zmieniona.

Warunki uczestnictwa oraz ubezpieczenia dostępne są pod linkiem: https://tinyurl.com/yatbz6l2 oraz na stronie www.zwiedzajznami.com.pl

Dokonanie płatności oznacza akceptację warunków uczestnictwa.

REZERWACJĘ MIEJSCA NALEŻY POTWIERDZIĆ WPŁATĄ 25,00 ZŁOTYCH ZADATKU DOKONANĄ W CIĄGU TRZECH DNI OD CHWILI ZAREZERWOWANIA MIEJSCA.

Całości płatności należy dokonać przelewem w dniach 01.03.2019 (piątek) - 08.03.2019 (piątek).


W tytule przelewu prosimy wpisać hasło "Nałęczów2"

Dane do przelewu:

Arktour WHU

ul. Egejska 11

02-764 Warszawa

mBank 35 1140 2004 0000 3202 7694 8118

Przy rejestracji należy podać datę urodzenia oraz numer telefonu. Pominięcie tych danych jest równoznaczne z rezygnacją z ubezpieczenia NNW !

Wycieczkę pilotuje Arkadiusz Żołnierczyk.

Po Nałęczowie oprowadzać będzie znakomita przewodniczka Klaudia Giordano.

Organizatorem jest firma Arktour WHU, numer wpisu do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego numer 1923.

www,zwiedzajznami.com.pl

Zobacz również:

kultura i sztuka kultura i sztuka w nałęczów wydarzenia Nałęczów

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "23.03.2019 - Nałęczów śladami Bolesława Prusa (i nie tylko) [Wycieczka autokarowa]" jest Arktour WHU - Arkadiusz Żołnierczyk

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej