To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

I love Sales & Commerce 12-13.05.2020

12 Maja - 13 Maja od 701,10 zł
MTP Sala Ziemi, Poznań

WORLD SALES CONGRESS 2020 - MAKSIMUM OSIĄGNIĘĆ W SPRZEDAŻY - POZNAŃ

24 Kwietnia, 09:00 - 17:45 od 290,00 zł
Poznań

Executive coaching w praktyce. Dyskusyjny Klub Coachingu / Lublin

19 Grudnia, 17:15 - 20:15
Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Regionalny Ośrodek w Lublinie, Lublin

Warsztaty dla dorosłych z rękodzieła artystycznego - ,,Naszywki"

Piątek, 18:00
Kawiarnia Pożegnanie z Afryką, Lublin

TechKlub Lublin #9 - remiks, partycypacja i nowe technologie


_________________________________________________

Program:

Lublin jest jednym z najjaśniejszych punktów na mapie Polski w obszarze wykorzystywania nowych technologii komunikacyjnych w opowiadaniu o dziedzictwie kulturowym, wizualizacji wiedzy, humanistyce cyfrowej czy partycypacji społecznej. Na spotkaniu TechKlubu chcemy zaprezentować dwie książki, które zostały wydane w ostatnim roku w Lublinie i dotyczą tych tematów: "Nowe media = nowa partycypacja" (Fundacja "Instytut Kultury Cyfrowej") "Nowe narracje a miasto. Remiksowanie miasta" (Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN"). Obie pozycje wpisują się w dyskusję o kształcie inteligentnych miast i roli obywateli w ich rozwoju. Mamy nadzieję, że pytania w nich zawarte będą pretekstem do inicjatyw społecznych czy biznesowych.


1. Nowe narracje a miasto. Remiksowanie miasta

- Jak wykorzystujemy nowe technologie w opowiadaniu o mieście? / Karolina Kryczka-Kowalska, Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN"

Kulturowe znaczenia remiksu / Radosław Bomba, UMCS (prelekcja + sesja pytań i odpowiedzi)

2. Nowe media = nowa partycypacja / Piotr Celiński, UMCS (prelekcja + sesja pytań i odpowiedzi)

- Algorytmy współpracy / Marcin Skrzypek, Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN"

3. Networking! Rozmawiamy i degustujemy smakołyki z Szerokiej! 


Zaczynamy o 18:00! Prosimy o punktualne przybycie. Liczba miejsc jest ograniczona.

Miejsce: Restauracja Hades Szeroka (ul. Grodzka 21), Lublin.

_________________________________________________

Ze wstępu do publikacji "Nowe media = nowa partycypacja"

W ten sposób nowego kolorytu nabiera charakter sfery publicznej wraz ze wspierającymi ją przeróżnymi aktywnościami obywatelskimi.Ośmieleni cyfrowymi przemianami obywatele odnajdują w nowych mediach sposoby podejmowania aktywności zmieniających ich status i otoczenie dodatkowo poszerzając formułę dotychczas praktykowanych.

Piotr Celiński

_________________________________________________

Prelegenci:

Karolina Kryczka-Kowalska - Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN"

Filolożka, redaktorka, realizatorka materiałów audiowizualnych. W Ośrodku "Brama Grodzka - Teatr NN", z którym jest związana od 2005 roku, jest odpowiedzialna za filmotekę. Zajmuje się tworzeniem audiowizualnych opowieści o mieście. Koordynatorka projektu "Spotkania z dokumentem" i "Remiks dokumentalny". Absolwentka Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na kierunku filologia polska na specjalności redaktorsko-medialnej.

Radosław Bomba - Instytut Kulturoznawstwa UMCS

Doktor nauk humanistycznych w zakresie kulturoznawstwa, absolwent kulturoznawstwa (2005) i socjologii (2006) Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracuje w Instytucie Kulturoznawstwa UMCS gdzie pełni funkcję adiunkta w Zakładzie Teorii Kultury i Metodologii Nauk o Kulturze. Członek Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego i Polskiego Towarzystwa Badania Gier. Organizator pierwszej w Polsce konferencji naukowej poświęconej humanistyce cyfrowej pt.: "Zwrot cyfrowy w humanistyce". Redaktor portali Internetowych i czasopism naukowych: Kultura i Historia, Historia i Media, Wiedza i Edukacja. Twórca licznych projektów sieciowych: Jarocin 85' w Second Life, Wizualizacja sztuki, MedialabUMCS . Współorganizator pierwszego w naszym kraju THATCampu (ang. The Humanities and Technology Camp). W swoich badaniach zajmuje się ludologią, humanistyką cyfrową, wizualizacją wiedzy, analityką kulturową, cyberkulturą oraz nowymi mediami. Prowadzi bloga Bomba.blog www.rbomba.pl.

Piotr Celiński - Wydział Politologii UMCS

Medioznawca i edukator medialny, badacz mediów cyfrowych i sieci, adiunkt w Zakładzie Filozofii Polityki i Komunikacji Społecznej UMCS. Autor i redaktor książek: Interfejsy. Cyfrowe technologie w komunikowaniu, Wrocław 2010; Kulturowe kody technologii cyfrowych, Lublin 2011; Mindware. Technologie dialogu, Lublin 2012; Postmedia. Cyfrowy kod i bazy danych, Lublin 2013. Kurator, animator i współtwórca wydarzeń kulturalnych i artystycznych.

_________________________________________________

O TechKlubach

Sieć TechKlubów to inicjatywa programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pn. "Nowe Technologie Lokalnie" realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W 16 miastach w Polsce (Kraków, Gdynia, Wrocław, Poznań, Toruń, Olsztyn, Rzeszów, Biała Podlaska, Szczecin, Białystok, Suwałki, Zielona Góra, Gliwice, Kielce, Lublin, Łódź) odbywają się spotkania przedstawicieli organizacji pozarządowych, lokalnego biznesu, instytucji kultury, samorządu czy świata nauki, które podejmują kwestie wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych. Chcemy integrować i inspirować osoby z Lubelszczyzny zainteresowane nowymi technologiami. Zapraszamy! Dołączajcie! 

_________________________________________________

Kontakt:

Łukasz Kowalski - Lider TechKlubu Lublin

Tworzy i wdraża strategie komunikacji w nowych mediach. Interesuje się budowaniem interaktywnych opowieści. Animator kultury cyfrowej, trener. Koordynator działu Laboratorium Nowe Media w Ośrodku "Brama Grodzka - Teatr NN" od 2009 roku. Absolwent Wydziału Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz studiów podyplomowych na kierunku bazy danych i ich aplikacje w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych w Warszawie.

E-mail: lublin@technologielokalnie.pl

Zobacz również:

kultura i sztuka kultura i sztuka w Lublinie wydarzenia Lublin

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "TechKlub Lublin #9 - remiks, partycypacja i nowe technologie" jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej