To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

Business Insider Trends Festival

2 Października - 3 Października od 900,00 zł
The Koneser Square, Warsaw

I love Commerce

10 Maja, 10:00 - 19:00 od 701,10 zł
MTP Sala Ziemi, Poznań

OpenReaktor #75

15 Maja, 18:00
ReaktorWarsaw, Warszawa

Szkolenie na "Prowadzącego strzelanie" (LOK) - Strzelnica FSO

18 Maja - 19 Maja od 549,99 zł
Strzelnica FSO, Warszawa

TechKlub Lublin #8 - innowacje i inspiracje technologiczne


O TechKlubach

Sieć TechKlubów to inicjatywa programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pn. "Nowe Technologie Lokalnie" realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W 16 miastach w Polsce (Kraków, Gdynia, Wrocław, Poznań, Toruń, Olsztyn, Rzeszów, Biała Podlaska, Szczecin, Białystok, Suwałki, Zielona Góra, Gliwice, Kielce, Lublin, Łódź) odbywają się spotkania przedstawicieli organizacji pozarządowych, lokalnego biznesu, instytucji kultury, samorządu czy świata nauki, które podejmują kwestie wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych. Chcemy integrować i inspirować osoby z Lubelszczyzny zainteresowane nowymi technologiami. Zapraszamy! Dołączajcie! 

Już 4 lutego o 18:00, tym razem, na Politechnice Lubelskiej odbędzie się #8 spotkanie w ramach TechKlubu Lublin!

_________________________________________________

Program #8 spotkania TechKlubu Lublin

Na tym spotkaniu TechKlubu chcemy mocniej zintegrować przedstawicieli organizacji pozarządowych, lokalnego biznesu czy instytucji kultury ze studentami kierunków technicznych. Dlatego też, dzięki współpracy z Kołem Naukowym Informatyki PENTAGON, spotkanie odbędzie się na Politechnice Lubelskiej.

1. Zrób sobie... Makerspace. Opowieść o Hakerach XXI wieku / Robert Wciseł, prezes Makerspace Lublin (prelekcja + sesja pytań i odpowiedzi)

Prezentacja będzie zaproszeniem do wspólnego budowania społeczności wytwórców i nowego miejsca w przestrzeni miejskiej.

2. Dlaczego warto współpracować z kołami naukowymi i jak to robić? Na przykładzie Koła Naukowego Informatyki PENTAGON  / Maciej Laskowski, Politechnika Lubelska (prelekcja + sesja pytań i odpowiedzi)

3. Relacja z festiwalu nowych mediów i kultury cyfrowej Transmediale 2015 w Berlinie / Radosław Bomba, UMCS (prelekcja + sesja pytań i odpowiedzi)

4. Otwarty mikrofon - jeżeli masz pomysł na działanie, a nie możesz znaleźć do niego odpowiedniego oprogramowania czy też narzędzia lub potrzebujesz programisty przyjdź i opowiedz o swoim pomyśle

5. Networking! Rozmawiamy!


Zaczynamy o 18:00! Prosimy o punktualne przybycie. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zarejestrowani uczestnicy wydarzenia otrzymają specjalny prezent od Biblioteki Politechniki Lubelskiej, kalendarz ze zdjęciem Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii Politechniki Lubelskiej na 2015 rok!

Miejsce: 
Politechnika Lubelska, Wydział Elektrotechniki i Informatyki, sala E212 Nadbystrzycka 38a, Lublin.

_________________________________________________

Prelegenci:

Robert Wciseł - Makerspace Lublin

Kierownik działu R&D jednej z lubelskich firm branży IT. Hobbysta, miłośnik nowoczesnych technologii, zwolennik nieformalnych metod nauki. O sobie mówi, że jest "wytwórcą". Stara się umieć zrobić wszystko, od sprzętu nagłośnieniowego, przez meble aż po maszyny CNC i drukarki 3D. Interesuje go wysoka autonomia i samowystarczalność w ujęciu apokaliptycznym/kosmicznym. Głodny wiedzy i umiejętności. Wraz z żoną i kilkorgiem znajomych pracuje nad stworzeniem otwartego warsztatu miejskiego. Razem chcą propagować w swoim otoczeniu ideę DIY, stworzyć miejsce, gdzie będzie możliwa wymiana wiedzy i kompetencji.

Maciej Laskowski - Instytut Informatyki Politechniki Lubelskiej

Pracownik Instytutu Informatyki Politechniki Lubelskiej. Opiekun Koła Naukowego Informatyki PENTAGON. Facet, który robi rzeczy i psuje rzeczy, a im więcej zepsuje, tym bardziej jest dumny. Entuzjasta wszystkiego co retro w informatyce. Początkujący ludolog. Information junkie. Mąż i ojciec.

Radosław Bomba - Instytut Kulturoznawstwa UMCS

Doktor nauk humanistycznych w zakresie kulturoznawstwa, absolwent kulturoznawstwa (2005) i socjologii (2006) Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracuje w Instytucie Kulturoznawstwa UMCS gdzie pełni funkcję adiunkta w Zakładzie Teorii Kultury i Metodologii Nauk o Kulturze. Członek Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego i Polskiego Towarzystwa Badania Gier. Organizator pierwszej w Polsce konferencji naukowej poświęconej humanistyce cyfrowej pt.: "Zwrot cyfrowy w humanistyce". Redaktor portali Internetowych i czasopism naukowych: Kultura i Historia, Historia i Media, Wiedza i Edukacja. Twórca licznych projektów sieciowych: Jarocin 85' w Second Life, Wizualizacja sztuki, MedialabUMCS . Współorganizator pierwszego w naszym kraju THATCampu (ang. The Humanities And The Technology Camp). W swoich badaniach zajmuje się ludologią, humanistyką cyfrową, wizualizacją wiedzy, analityką kulturową, cyberkulturą oraz nowymi mediami. Prowadzi bloga Bomba.blog www.rbomba.pl.

_________________________________________________

Kontakt:

Łukasz Kowalski

Lider TechKlubu Lublin

E-mail: lublin@technologielokalnie.pl

Zobacz również:

kultura i sztuka kultura i sztuka w Lublinie wydarzenia Lublin

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "TechKlub Lublin #8 - innowacje i inspiracje technologiczne" jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej