To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

Business Insider Trends Festival

2 Października - 3 Października od 890,00 zł
The Koneser Square, Warsaw

I love Sales & Commerce 12-13.05.2020

12 Maja - 13 Maja od 701,10 zł
MTP Sala Ziemi, Poznań

Szkolenie na "Prowadzącego strzelanie" (LOK) - Strzelnica FSO

6 Lipca - 7 Lipca od 549,99 zł
Strzelnica FSO, Warszawa

Warsztat Edukacji Finansowej - Gra Cashflow !

3 Lipca, 19:00 - 21:00 28,29 zł
Szkoła Języka Norweskiego Zoozanko, Warszawa

Krystyna Janda w Centrum Premier Czerska 8/10

Zapraszamy państwa na kolejne spotkanie w "Centrum Premier Czerska 8/10". 21 kwietnia będziemy gościć panią Krystynę Jandę.

Spotkanie z najwybitniejszą polską aktorką to niezwykła okazja by porozmawiać o jej twórczości, o sprawach bardziej i mniej ważnych, także o życiu codziennym. Razem z państwem zapytamy artystkę o jej wielkie role, wspomnienia z planów filmowych i teatru oraz o pracę reżyserską. Wspólnie cofniemy się do początków jej kariery, zastanowimy się, które kreacje były najważniejsze oraz gdzie dzisiaj szuka inspiracji.

Pretekstem do rozmowy z aktorką jest premiera jej internetowego dziennika w formie książkowej. "Dziennik 2000-2002" ukaże się w połowie kwietnia nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka. To pierwszy z cyklu sześciu tomów pisarskiego dorobku aktorki.

Po spotkaniu, będzie można kupić książki w promocyjnej cenie i zdobyć autograf autorki.

Krystyna Janda od 17 lat prowadzi codzienne internetowe zapiski. Pisze o sprawach bieżących, swoich premierach, wspomina. Nie unika także polityki, zwraca uwagę na prawa kobiet, komentuje. Czasem to dłuższe, niemal eseistyczne notki, kiedy indziej króciutkie spostrzeżenia.

"Od kilku dni ten dziennik mnie uwiera, piszę jak do przyjaciół, znajomych. Czy słusznie? Czy nie powinnam więcej wyjaśniać, opisywać rzeczy precyzyjniej, żeby zostać zrozumiana? A może odwrotnie? Może powinnam pisać jeszcze bardziej nonszalancko, bezpośrednio, skrótami? Gdzie wyznaczyć granice zwierzeń, podawanych faktów, intymność zapisów? Niewątpliwie trochę się w tym pogubiłam albo, jak wolicie, nie wydaje mi się to tak oczywiste jak dotąd. Co więcej, zaczynają mnie czasem te zapiski krępować, a następnym razem myślę o Was tak serdecznie, z taką wdzięcznością, że mam ochotę być dużo bardziej otwarta" - zastanawiała się przed 15 latu w jednej z notatek.

Spotkanie z aktorką odbędzie się 21 kwietnia o godz. 19 w Centrum Premier Czerska 8/10 w Warszawie.

***

Krystyna Janda jest jedną z najwybitniejszych polskich aktorek filmowych i teatralnych, a także reżyserką. Debiutowała rolą Agnieszki w "Człowieku z marmuru" Andrzeja Wajdy w 1976 r. Za rolę w filmie "Przesłuchanie" Ryszarda Bugajskiego otrzymała Złotą Palmę na festiwalu w Cannes w 1990 roku. Od 2004 r. prowadzi fundację, w ramach której działają dwa teatry: Teatr Polonia oraz Och-Teatr.

***

Program Centrum Premier Czerska 8/10 to cykliczne, premierowe spotkania z twórcami literatury, filmu, teatru, muzyki, gier komputerowych lub mody - wokół wszystkiego, co uznajemy za wartościowe i ważne. Nasi goście to osoby, o których się mówi, czyta, dyskutuje, lub dzieła, które się ogląda i przeżywa.


Zobacz również:

kultura i sztuka Krystyna Janda

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "Krystyna Janda w Centrum Premier Czerska 8/10" jest Gazeta Wyborcza

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej