To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

Coworking Now 2019 - 3 edycja!

4 Kwietnia - 5 Kwietnia 499,00 zł
O4 Coworking, Olivia Four, Olivia Business Centre, Gdańsk

Szkolenie na "Prowadzącego strzelanie" (LOK) - Strzelnica FSO

23 Marca - 24 Marca od 549,99 zł
Strzelnica FSO, Warszawa

OpenReaktor #74

17 Kwietnia, 18:00
ReaktorWarsaw, Warszawa

WORLD SALES CONGRESS 2019 - ŁÓDŹ

24 Maja, 09:00 - 17:45
Hotel Andels 4****, 91-065 Łódź

Porozmawiajmy o (nowych) mediach. Kulturalne (nie)medialne?

Porozmawiajmy o (nowych) mediach.

Kulturalne (nie)medialne?

- czyli trzy spotkania w formie word cafe o edukacji medialnej skierowane do animatorów kultury i edukatorek kulturalnych, bibliotekarek i nauczycieli. O edukacji medialnej w instytucjach kultury będziemy rozmawiać 16 maja, w bibliotekach - 17 września, w szkołach - 24 września.
 
Czym są nowe media i dlaczego tak wiele o nich obecnie słyszymy i mówimy? Jak można je włączyć w działania instytucji kultury: projekty artystyczne, animacyjne, edukacyjne i codzienną działalność? Czy nowe media to nowe możliwości współpracy dla instytucji kultury, bibliotek, szkół, biznesu i organizacji pozarządowych?
 
16 maja (piątek), godzina 11:30-14:00
Projetornia GAK, ul. Dworska 29a, Gdańsk-Brzeźno
 
Na spotkanie zapraszamy osoby, które wykorzystują nowe media w edukacji kulturalnej, prowadzą edukację medialną, pracują w domach kultury czy organizacjach pozarządowych, a także osoby prywatne, nauczycielki czy pracowników bibliotek zainteresowanych tym tematem. Szkoła, biblioteki, domy kultury, a także organizacje pozarządowe i firmy mogą prowadzić różne, ale uzupełniające się działania. Chcemy się spotkać, podzielić tym, co dotychczas udało się na tym polu zrobić, zainspirować i dowiedzieć czegoś więcej od innych.
 
Spotkanie rozpocznie się od kilkuminutowych prezentacji - w formie giełdy pomysłów i projektów z zakresu edukacji medialnej - tych zrealizowanych i tych dopiero pomyślanych. Po niej nastąpi dyskusja przy stolikach tematycznych - world cafe. Będzie to okazja, żeby przedyskutować szanse i wyzwania, jakie wynikają z włączania nowych mediów do edukacji kulturalnej. Wnioski z dyskusji zostaną spisane i znajdą się w podsumowaniu projektu.
 

W spotkaniu 16 maja wezmą udział jako eksperci: Agnieszka Pajączkowska współpracująca m.in. z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych "ę" oraz Łukasz Kowalski z Ośrodka "Brama Grodzka - Teatr NN". Podzielą się swoimi pomysłami na edukację medialną i kulturalną oraz będą moderować dyskusję przy stolikach tematycznych.
 
Agnieszka Pajączkowska - animatorka kultury, kulturoznawczyni, doktorantka w Zakładzie Filmu i Kultury Wizualnej IKP UW. Zajmuje się fotografią w perspektywie studiów wizualnych, w szczególności jej relacją z badaniem historii i pamięcią o Zagładzie w Polsce. Od 2007 roku związana z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych "ę". Koordynowała m.in. "Seminarium wizualne" i "Migawki. Seminarium fotograficzne". Jest Latającą Animatorką Kultury - zajmuje się edukacją wizualną, wspieraniem projektów lokalnych i używaniem fotografii w działaniach społeczno-kulturalnych. Ze Stowarzyszeniem Katedra Kultury od 2008 roku realizuje projekty dla lokalnych społeczności. Prowadzi Wędrowny Zakład Fotograficzny.
 
Łukasz Kowalski - animator kultury, webmaster, trener. Koordynator działu Laboratorium Nowe Media w Ośrodku "Brama Grodzka - Teatr NN" od 2009 roku. Specjalizuje się w tworzeniu multimedialnych opowieści w internecie. Współtwórca wielu przedsięwzięć internetowych, m.in.: teatrnn.pl, makiety 3D Lublina (przewodniki.teatrnn.pl). Absolwent Wydziału Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz studiów podyplomowych na kierunku bazy danych i ich aplikacje w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych w Warszawie.
 
Ilość miejsc ograniczona.  Decyduje kolejność zgłoszeń (jedną instytucję/organizację mogą reprezentować maksymalnie dwie osoby).

Nie zwracamy kosztów dojazdu na spotkanie.
 
Zgłoszenia do giełdy projektów i pomysłów

Każda osoba będzie miała 5 minut na prezentację swojego projektu, a do dyspozycji: komputer, rzutnik oraz głośniki.

Na zgłoszenia czekamy do 7 maja.

Najpóźniej  8 maja prześlemy decyzję o zaproszeniu (lub nie) na spotkanie oraz decyzję o zakwalifikowaniu się do giełdy pomysłów oraz projektów.

 

Organizatorkom zależy na prezentacji różnorodnych działań z zakresu edukacji medialnej i edukacji kulturalnej wykorzystującej nowe media realizowanych przez osoby reprezentujące różne środowiska.

Pomysł i koordynacja: Anna Miler

Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku
Partner: Projektornia Gdański Archipelag Kultury

Projekt "Bibliocamp" dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

www.bibliocamp.info 

Zobacz również:

kultura i sztuka kultura i sztuka w Gdańsku wydarzenia Gdańsk

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "Porozmawiajmy o (nowych) mediach. Kulturalne (nie)medialne?" jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej