To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

Business Insider Trends Festival

2 Października - 3 Października od 890,00 zł
The Koneser Square, Warsaw

I love Sales & Commerce 12-13.05.2020

12 Maja - 13 Maja od 701,10 zł
MTP Sala Ziemi, Poznań

Szkolenie na "Prowadzącego strzelanie" (LOK) - Strzelnica FSO

7 Września - 8 Września od 549,99 zł
Strzelnica FSO, Warszawa

WORLD SALES CONGRESS 2019 - WROCŁAW

22 Listopada, 09:00 - 17:45 od 290,00 zł
Hotel Q ****, 53-334, Wrocław

10.11.2018 Białostockie sekrety. [Wycieczka autokarowa]

Białystok to największe miasto w północno-wschodniej części Polski, drugie pod względem gęstości zaludnienia w kraju, stolica województwa podlaskiego. Prawa miejskie uzyskało w 1692 roku. Znajduje się na obszarze tzw. Zielonych Płuc Polski. Ponad 30 % miasta to tereny zielone.

Ze względu na bliskie położenie w stosunku do granic z Rosją, Litwą i Białorusią, miasto jest ośrodkiem handlu ze wschodem. Dzięki swej specyficznej lokalizacji geograficznej Białystok stał się prawdziwym konglomeratem kulturowym - jest zamieszkiwany przez mniejszości: białoruską, rosyjską, romską, tatarską i ukraińską. To największe skupisko prawosławnych w Polsce, swoje organizacje posiadają tu także protestanci, muzułmanie i buddyści.

W przeddzień Święto Niepodległości
zapraszamy Państwa do Białegostoku.


W trakcie zwiedzania zobaczymy między innymi:

Zespół pałacowo - parkowy Branickich - najcenniejszy zabytek Białegostoku, zwany także Wersalem Podlasia, Wersalem Północy czy także Polskim Wersalem. Jest to jedna z najlepiej zachowanych rezydencji magnackich epoki saskiej. Ta późnobarokowa architektura powstała na podbudowie zamku Wiesiołowskich w latach 1691 - 1697. Podczas przebudowy pałacu zmieniono również charakter ogrodu - obok parku francuskiego założono park angielski. Ogród urządzała Izabela Poniatowska. Dziś ma on powierzchnię ok. 9,7 ha. i znajduje się w obrębie ulic. Park wokół rezydencji jest usytuowany na dwóch parterach (poziomach): górnym i dolnym.

Kościół św. Rocha - z 83 metrową wieżą jest najciekawszym przykładem modernizmu w polskiej architekturze sakralnej.

Świątynia została wybudowana w latach 1926-1946 jako pomnik niepodległości. Postawiona jest na planie ośmiokąta, do którego boków przylegają prezbiterium, zakrystia i dwie kaplice.

Archikatedra białostocka - usytuowana tuż obok Starego Kościoła Farnego. Jest to świątynia neogotycka wzniesiona w latach 1900 - 1905. Budowla zachwyca swoimi rozmiarami oraz ciekawą historią. W rzeczywistości bowiem katedra ta jest tylko przybudówką Starej Farny. Ominięto w ten sposób obowiązujący wówczas carski zakaz budowy nowej świątyni katolickiej. Archikatedra dziesięciokrotnie przerasta swoją wielkością stary kościół. Czerwona cegła i dwie strzeliste wieże są elementami najbardziej charakterystycznymi dla tej budowli.

Cerkiew św. Ducha to jedna z największych prawosławnych świątyń w Europie, zdecydowanie unikalna pod względem architektonicznym i największa w Polsce. To obok Pałacu Branickich oraz kościoła św. Rocha najbardziej charakterystyczny obiekt miasta. Cebulaste kopuły, smukła dzwonnica i jedyna w swoim rodzaju fasada, inspirują grafików, fotografów, przyciągają turystów. Choć metrykalnie młodziutka, cerkiew na Antoniuku (od nazwy ulicy na której się znajduje: Antoniuk Fabryczny) urosła do rangi symbolu jeszcze przed ostatecznym zakończeniem prac budowlanych.


PROGRAM WYCIECZKI

Spotykamy się na placu Bankowym przy pomniku Juliusza Słowackiego o godzinie 7:00. O godzinie 7:15 odjazd w kierunku w Białegostoku.

  • Cerkiew św. Ducha, największa cerkiew w Polsce;

  • Kościoła św. Rocha, zwanego perłą modernizmu;

  • Muzeum Historyczne (ekspozycje stałe)

W białostockiej kamienicy - ekspozycja prezentująca wnętrza mieszkalne bogatego domu mieszczańskiego z przełomu XIX i XX w.

Makieta barokowego miasta -  imponujących rozmiarów model Białegostoku ze schyłku XVIII w.

Odzyskana historia - hotel "Ritz" - ekspozycja prezentująca dzieje zniszczonego po II wojnie światowej słynnego białostockiego hotelu

  • Przerwa obiadowa (posiłek we własnym zakresie)
  • Bazylika Archikatedralnej;
  • Zespołu pałacowo - parkowego Branickich z Aulą i Kaplicą oraz częścią Muzeum Farmacji oraz podziemiami.
  • Fragment szlaku dziedzictwa żydowskiego oraz wielu kultur oraz zabudowy rynku miejskiego z ratuszem z zewnątrz.
Planowany powrót około godziny 20:00.
UWAGA! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

INFORMACJE TECHNICZNE

Koszt wycieczki - 148,00 PLN/osoba

Cena obejmuje koszt ofiary za wstęp do świątyń oraz ceny biletów do odwiedzanych muzeów, ubezpieczenie NNW, autokar klasy turystycznej oraz opiekę pilota i lokalnego przewodnika.

  • Cena nie obejmuje posiłku.
  • Aby wycieczka odbyła się, wpłaty powinno dokonać przynajmniej 30 osób. Do autokaru wsiadamy według kolejności wpła
  • Do autokaru wsiadamy według kolejności wpłat.

-------------------------

Płatności należy dokonać przelewem, w dniach 12.10.2018 (piątek) - 19.10.2018 (piątek).

W tytule przelewu proszę wpisać hasło "Białystok"

Dokonanie przelewu oznacza akceptację "Warunków uczestnictwa w wycieczkach jednodniowych organizowanych przez firmę *Arktour* w formacie pdf. Warunki uczestnictwa w wycieczkach jednodniowych. oraz na stronie www.zwiedzajznami.com.pl

Osoby zainteresowane wykupieniem ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży (15,00 PLN) prosimy o kontakt mailowy na adres biuro@zwiedzajznami.com.pl

Arktour WHU
ul. Egejska 11
02-764 Warszawa

mBank 35 1140 2004 0000 3202 7694 8118

Przy rejestracji należy podać datę urodzenia oraz numer telefonu. Pominięcie tych danych jest równoznaczne z rezygnacją z ubezpieczenia NNW ! Gdyby nie wyświetlało się pole daty urodzenia dane należy wpisać w polu "NOTATKA".

Jeżeli ktoś nie otrzyma maila z informacją o zebraniu się grupy, prosimy o sprawdzenie folderu "SPAM" i kontakt telefoniczny lub mailowy na adres biuro@zwiedzajznami.com.pl

Jeżeli ktoś z Państwa już po dokonaniu rezerwacji podejmie decyzję, że nie jedzie z nami prosimy o przesłanie maila ze słowem "Rezygnuję" na adres biuro@zwiedzajznami.com.pl. Nie blokujmy miejsca tym, którzy chcieliby pojechać.

REZERWACJE OSÓB, KTÓRE NIE DOKONAŁY WPŁATY W PODANYM TERMINIE ZOSTANĄ ANULOWANE.

-------------------------

Wycieczkę pilotuje Arkadiusz Żołnierczyk.

Po Białymstoku oprowadzać nas będzie znakomita przewodniczka Joanna Radziszewska.

Organizatorem jest firma Arktour WHU, numer wpisu do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego numer 1923.

www.zwiedzajznami.com.pl

Podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

Po zakończeniu realizacji usługi firma Arktour WHU nie przetwarza Państwa danych ani nie nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów.

Dane zbierane są poprzez Platformę Biletową "Evenea" przestrzegającą zasad polityki ochrony prywatności:
https://evenea.pl/polityka-prywatnosci

Zobacz również:

kultura i sztuka kultura i sztuka w Białymstoku wydarzenia Białystok

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "10.11.2018 Białostockie sekrety. [Wycieczka autokarowa]" jest Arktour WHU - Arkadiusz Żołnierczyk

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej