To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

Business Insider Trends Festival

2 Października - 3 Października od 890,00 zł
The Koneser Square, Warsaw

I love Sales & Commerce 12-13.05.2020

12 Maja - 13 Maja od 701,10 zł
MTP Sala Ziemi, Poznań

Szkolenie na "Prowadzącego strzelanie" (LOK) - Strzelnica FSO

7 Września - 8 Września od 549,99 zł
Strzelnica FSO, Warszawa

WORLD SALES CONGRESS 2019 - WROCŁAW

22 Listopada, 09:00 - 17:45 od 290,00 zł
Hotel Q ****, 53-334, Wrocław

06.01.2019 Święto Jordanu w Kostomłotach [Wycieczka autokarowa]

Jordan, Bohojawlenije, Kreszczenije Hospodnije, czyli pamiątka chrztu Jezusa w Jordanie, to jedno z największych świąt cerkiewnych. Według nauki Kościoła Wschodniego dało ono początek chrześcijaństwu i stało się fundamentem wiary.

Należy ono do głównych świąt obrządku wschodniego. Tego dnia na pamiątkę chrztu Chrystusa w Jordanie dokonuje się święcenia wody poprzez trzykrotne zanurzenie krzyża w rzece, stawie lub studni.

Po nabożeństwie w cerkwi wierni w barwnej procesji udają się do pobliskiej studni cerkiewnej gdzie na pamiątkę chrztu Jezus w Jordanie święcona jest woda. Tego dnia woda ma mieć właściwości cudowne a samo święto stanowi początek czasu w którym duchowni odwiedzają domy wiernych.

Święto Jordanu obchodzone jest zgodnie z kalendarzem juliańskim 6 stycznia, według kalendarza gregoriańskiego zaś — 19 stycznia.

W jedynej na świecie parafii unickiej pw. św. Nikity w Kostomłotach (w roku 2017 parafia liczyła 124 wiernych.) święto obchodzone jest według kalendarza gregoriańskiego i przypada na 6 stycznia. W cerkwiach w Drohiczynie czy Mielniku święto obchodzone jest 19 stycznia.

Informacja na temat Święta Jordanu na stronie parafii: http://www.kostomloty.com/node/283

Zapraszamy Państwa do uczestnictwa w tym niezwykle barwnym wydarzeniu duchowym.

Weźmiemy udział - aktywnie lub jako obserwatorzy - w mszy odprawianej w cerkwi wzniesionej w roku 1631. We wnętrzu cerkwi zachował się zabytkowy dwurzędowy ikonostas, carskie wrota z XVIII wieku, księga liturgiczna z 1767 oraz ikona św.

Nikity otoczona 14 scenami z życia patrona cerkwi.

Później będziemy towarzyszyć wiernym podczas liturgii, procesji i święcenia wody.


Po zakończeniu ceremonii parafianie zapraszają nas na skromny poczęstunek.

Przed wyruszeniem w drogę powrotną udamy się nad brzeg Bugu (czyli do granicy Państwa) by podziwiać malowniczy krajobraz.


    Program

  • Spotykamy się o godzinie 6:45 na placu Bankowym przy pomniku Juliusza Słowackiego.
  • O godzinie 7:00 odjazd w kierunku Kostomłotów (ze względu na konieczność punktualnego przybycia do Kostomłotów prosimy o niespóźnianie się)
  • Udział w obchodach Święta Jordanu w Kostomłotach.
  • Spacer nad rzekę Bug.
  • Przewidywany powrót do Warszawy około godziny 20:00.

INFORMACJE TECHNICZNE

Koszt wycieczki - 108,00 PLN/osoba

Cena obejmuje przejazd autokarem klasy turystycznej, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW (do 10 000,00 PLN) oraz koszt ofiary na rzecz świątyni w Kostomłotach.

  • Cena nie obejmuje posiłku.
  • Aby wycieczka odbyła się, wpłaty powinno dokonać przynajmniej 30 osób.
  • Do autokaru wsiadamy według kolejności wpłat.

REZERWACJĘ MIEJSCA NALEŻY POTWIERDZIĆ POPRZEZ WPŁATĘ ZADATKU W WYSOKOŚCI 30,00 PLN W CIĄGU 72 GODZIN OD DOKONANIA REZERWACJI.

-------------------------

Całości płatności należy dokonać przelewem, w dniach 07.12.2018 (piątek) - 14.12.2018 (piątek).

W tytule przelewów proszę wpisać hasło "JORDAN"

Dokonanie przelewu oznacza akceptację "Warunków uczestnictwa w wycieczkach jednodniowych organizowanych przez firmę *Arktour* w formacie pdf. Warunki uczestnictwa w wycieczkach jednodniowych. oraz na stronie www.zwiedzajznami.com.pl

Osoby zainteresowane wykupieniem ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży (15,00 PLN) prosimy o kontakt mailowy na adres biuro@zwiedzajznami.com.pl

Arktour WHU
ul. Egejska 11
02-764 Warszawa

mBank 35 1140 2004 0000 3202 7694 8118

Przy rejestracji należy podać datę urodzenia oraz numer telefonu. Pominięcie tych danych jest równoznaczne z rezygnacją z ubezpieczenia NNW ! Gdyby nie wyświetlało się pole daty urodzenia dane należy wpisać w polu "NOTATKA".

Jeżeli ktoś nie otrzyma maila z informacją o zebraniu się grupy do dnia 07.12.2018, prosimy o sprawdzenie folderu "SPAM" i kontakt telefoniczny lub mailowy na adres biuro@zwiedzajznami.com.pl

Jeżeli ktoś z Państwa już po dokonaniu rezerwacji podejmie decyzję, że nie jedzie z nami prosimy o przesłanie maila ze słowem "Rezygnuję" na adres biuro@zwiedzajznami.com.pl. Nie blokujmy miejsca tym, którzy chcieliby pojechać.

REZERWACJE OSÓB, KTÓRE NIE DOKONAŁY WPŁATY W PODANYM TERMINIE ZOSTANĄ ANULOWANE.

-------------------------

Wycieczkę pilotuje Arkadiusz Żołnierczyk.

Organizatorem jest firma Arktour WHU, numer wpisu do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego numer 1923.

www.zwiedzajznami.com.pl

Podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

Po zakończeniu realizacji usługi firma Arktour WHU nie przetwarza Państwa danych ani nie nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów.

Dane zbierane są poprzez Platformę Biletową "Evenea" przestrzegającą zasad polityki ochrony prywatności:
https://evenea.pl/polityka-prywatnosci

Zobacz również:

kultura i sztuka kultura i sztuka w 21-509 kodeń wydarzenia 21-509 Kodeń

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "06.01.2019 Święto Jordanu w Kostomłotach [Wycieczka autokarowa]" jest Arktour WHU - Arkadiusz Żołnierczyk

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej