To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

I love Sales & Commerce 12-13.05.2020

12 Maja - 13 Maja od 701,10 zł
MTP Sala Ziemi, Poznań

WORLD SALES CONGRESS 2020 - MAKSIMUM OSIĄGNIĘĆ W SPRZEDAŻY - POZNAŃ

24 Kwietnia, 09:00 - 17:45 od 290,00 zł
Poznań

Executive coaching w praktyce. Dyskusyjny Klub Coachingu / Lublin

19 Grudnia, 17:15 - 20:15
Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Regionalny Ośrodek w Lublinie, Lublin

07.09.2019 - Romantyczna, złota jesień. Opinogóra i Ciechanów. [Wycieczka autokarowa]

Szanowni Państwo

22 września zaczyna się kalendarzowa jesień. Dla niektórych to najbardziej romantyczna pora roku, a niewątpliwie najbardziej kolorowa. Wieczory stają się coraz dłuższe, zboże zniknęło z pól, na drzewach żółkną liście, a w niektórych sercach zaczyna gościć nostalgia za minionym.

Zapraszamy zatem na jesienną wycieczkę romantyczną do Ciechanowa i Opinogóry. Będą również pozytywne elementy pozytywistyczne.


Poniżej krótki opis miejsc, które odwiedzimy.

Muzeum Pozytywizmu to dwa ulokowane na terenie parku obiekty - dom Aleksandra Świętochowskiego noszący nazwę Krzewnia oraz Dworek - siedziba dawnej właścicielki majątku, Aleksandry Bąkowskiej.


Pierwsze jest ekspozycją wnętrz i pamiątek po słynnym pozytywiście, w drugim znajduje się m.in. wystawa "Szlachta mazowiecka w malarstwie i wnętrzach". W Dworku zaaranżowano typowe wnętrza posiadłości szlachty mazowieckiej.

Nie jest to rekonstrukcja, lecz próba przybliżenia charakteru i klimatu, w oparciu o oryginalne meble, sprzęty codziennego użytku (zastawy stołowe, broń myśliwską i białą) oraz portrety przedstawicieli najważniejszych rodów szlacheckich.


Zamek w Ciechanowie  przypominający wczesnośredniowieczne zamki z Bliskiego Wschodu. Miał on podobne przeznaczenie - służył do schronienia ludności miasta, wraz z najcenniejszym dobytkiem w okresie zagrożenia przez wroga.

Zamek ciechanowski był praktycznie nie do zdobycia i nigdy nie został zajęty przez wrogów, chociaż takie próby podejmowali Krzyżacy.

W dawnej siedzibie Piastów Mazowieckich władających Księstwem Ciechanowskim dowiemy się jak wyglądała jesień średniowiecza.

Zamkowy przewodnik poprowadzi nas przez komnaty, sale oraz stulecia a także powiedzie na zamkowe wieże. Patrząc z wysokości na panoramę Ziemi Ciechanowskiej sprawdzimy, czy jesień jest już widoczna na horyzoncie.

Strona zamku w Ciechanowie: http://zamekwciechanowie.pl/historia/


Rezydencja Krasińskich w Opinogórze - to jedno z najbardziej romantycznych miejsc w Polsce. Nic dziwnego skoro właśnie tu mieści się Muzeum Romantyzmu. Jest to najbardziej odpowiednie miejsce dla wszystkich dotkniętych jesiennymi chandrami i nostalgiami.

Muzeum składa się z kilku obiektów usytuowanych na terenie 22-hektarowego parku krajobrazowego w stylu angielskim. Najstarszymi są: neogotycki Pałacyk z lat 40. XIX wieku, mieszczący stałą ekspozycję poświęconą Zygmuntowi Krasińskiemu oraz neogotycki budynek Oficyny Dworskiej, w którym organizowane są ekspozycje czasowe.

W parku, nieopodal Dworu znajduje się jedyny w Polsce pomnik Zygmunta Krasińskiego, odsłonięty w 1989, przedstawiający Poetę siedzącego w fotelu. Jest także w parku marmurowa ławeczka wykonana w 1832 r. na zamówienie Amelii Załuskiej, pierwszej muzy Zygmunta Krasińskiego, z wykutym napisem "Niech pamięć moja zawsze ci będzie miła". Według relacji gości odwiedzających Opinogórę, każdy kto siądzie na tej ławeczce, ten się zakocha.

Strona Muzeum Romantyzmu: http://www.muzeumromantyzmu.pl


Program

 • Spotykamy się w sobotę, 07.09.2019, na placu Bankowym w rejonie pomnika Juliusza Słowackiego o godzinie 7:45.
  O godzinie 8:00 wyruszamy w kierunku Gołotczyzny.
 • Zwiedzanie Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie (około 1,5 godziny)
 • Zwiedzanie Muzeum Romantyzmu w Opinogórze (około 2 godzin)
 • Przerwa obiadowa. (Obiad we własnym zakresie. Informacje poniżej)
 • Zwiedzanie Zamku w Ciechanowie.
 • Powrót do Warszawy około godziny 18:00.


INFORMACJE TECHNICZNE

Koszt wycieczki - 145,00 PLN/osoba

Cena obejmuje koszt biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ujętych w programie, przejazd autokarem klasy turystycznej, opiekę pilota i lokalnych przewodników oraz ubezpieczenie NNW (do 10 000 PLN).

 • Cena nie obejmuje posiłków. Istnieje możliwość zamówienia obiadu w cenie około 20,00 w restauracji na terenie ogrodu w Opinogórze. Menu zostanie przedstawione uczestnikom drogą mailową.
 • Aby wycieczka odbyła się, wpłaty powinno dokonać przynajmniej 35 osób. 
 • Do autokaru wsiadamy według kolejności wpłat.

-------------------------

REZERWACJĘ MIEJSCA NALEŻY POTWIERDZIĆ WPŁATĄ ZADATKU W WYSOKOŚCI 40,00 PLN W CIĄGU 72 GODZIN OD DOKONANIA REZERWACJI.

CAŁOŚĆ WPŁATY POWINNA WPŁYNĄĆ NA PODANY PONIŻEJ NUMER KONTA DO DNIA 09 SIERPNIA (PIĄTEK) 2019.

W tytule przelewu proszę wpisać hasło "CIECHANÓW".

Dokonanie przelewu oznacza akceptację "Warunków uczestnictwa w wycieczkach jednodniowych organizowanych przez firmę *Arktour* w formacie pdf. Warunki uczestnictwa w wycieczkach jednodniowych. oraz na stronie www.zwiedzajznami.com.pl

Osoby zainteresowane wykupieniem ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży (25,00 PLN) prosimy o kontakt mailowy na adres biuro@zwiedzajznami.com.pl

Arktour WHU
ul. Egejska 11
02-764 Warszawa

mBank 35 1140 2004 0000 3202 7694 8118

Przy rejestracji należy podać datę urodzenia oraz numer telefonu. Pominięcie tych danych jest równoznaczne z rezygnacją z ubezpieczenia NNW ! Gdyby nie wyświetlało się pole daty urodzenia dane należy wpisać w polu "NOTATKA".

REZERWACJE OSÓB, KTÓRE NIE DOKONAŁY WPŁATY W PODANYM TERMINIE ZOSTANĄ ANULOWANE.

-------------------------

Wycieczkę pilotuje Arkadiusz Żołnierczyk.

Organizatorem jest firma Arktour WHU, numer wpisu do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego numer 1923.

www.zwiedzajznami.com.pl

Telefon: 514-784-177 lub 508 101 105
e-mail: biuro@zwiedzajznami.com.pl

Podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

Po zakończeniu realizacji usługi firma Arktour WHU nie przetwarza Państwa danych ani nie nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów.

Dane zbierane są poprzez Platformę Biletową "Evenea" przestrzegającą zasad polityki ochrony prywatności:https://evenea.pl/polityka-prywatnosci

Foto: Semu

Zobacz również:

kultura i sztuka kultura i sztuka w 06-406 opinogóra wydarzenia 06-406 Opinogóra

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "07.09.2019 - Romantyczna, złota jesień. Opinogóra i Ciechanów. [Wycieczka autokarowa]" jest Arktour WHU - Arkadiusz Żołnierczyk

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej