To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

Business Insider Trends Festival

2 Października - 3 Października od 890,00 zł
The Koneser Square, Warsaw

I love Sales & Commerce 12-13.05.2020

12 Maja - 13 Maja od 701,10 zł
MTP Sala Ziemi, Poznań

Szkolenie na "Prowadzącego strzelanie" (LOK) - Strzelnica FSO

6 Lipca - 7 Lipca od 549,99 zł
Strzelnica FSO, Warszawa

Warsztat Edukacji Finansowej - Gra Cashflow !

Środa, 19:00 - 21:00 28,29 zł
Szkoła Języka Norweskiego Zoozanko, Warszawa

Ze wsi do miast? Toksyczne miasto i ideał "wsi spokojnej". 2. edycja debat Widoki na przyszłość 2018/2019

Klub Absolwentów UW zaprasza na 5. debatę 2. edycji cyklu "Widoki na przyszłość" pt. Ze wsi do miast? Toksyczne miasto i ideał "wsi spokojnej". Do udziału w cyklu zapraszamy całą społeczność UW (#JestemzUW) - absolwentów, studentów, doktorantów, badaczy i pracowników uczelni.

Dlaczego od kilku lat więcej osób w Polsce przeprowadza się na wieś, niż do miasta? Jak zmienia się ideał dobrego życia? Czy nadal jego komponenty to bliskość natury, zdrowie i spokój? Gdzie w tym obrazie są inni mieszkańcy wsi? Czy i jak tworzą się więzi między mieszkańcami wsi, a przybyszami z miast?

czas: 19 lutego 2019 w godzinach 18.00-20.00

miejsce: ul. Dobra 55, sala 3.014, III piętro w budynku Wydziału Neofilologii UW

Paneliści:

prof. dr hab. Maria Halamska - socjolog, kierownik Zakładu Socjologii Wsi w Instytucie Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN. W latach 1997-2017 prof. EUROREG UW. Prowadzi badania nad rolnictwem rodzinnym w Polsce i na świecie, transformacją postkomunistyczną wsi środkowoeuropejskiej, rozwojem wiejskim i strukturą społeczną wsi. Autorka ponad dwustu publikacji naukowych, także w językach obcych. Ostatnie to Wiejska Polska na początku XXI wieku. Rozważania o gospodarce i społeczeństwie (2013) oraz trzy tomy Studiów nad strukturą społeczną wiejskiej Polski (2016, 2017, 2018). Członek Komitetów Redakcyjnych Wsi i Rolnictwa, Zagadnień Ekonomiki Rolnej, Études Rurales oraz Revue d'études comparatives Est-Ouest. Członek Polskiego Towarzystwa Socjologicznego oraz członek-korespondent Académie d'Agriculture de France.

prof. dr hab. Jerzy Wilkin - ekonomista - specjalność naukowa: ekonomia instytucjonalna; teoria wyboru publicznego; ekonomia polityczna; ekonomika rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich; teoria i polityka integracji europejskiej.

Autor ponad 300 publikacji, w tym kilkudziesięciu w językach obcych.

Przewodniczący Komitetu Ekonomiki Rolnictwa PAN (1999-2006); członek Rady Naukowej Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN; kierownik Zakładu Integracji Europejskiej Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN; przewodniczący Rady Programowej Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa. Redaktor naczelny kwartalnika "Wieś i Rolnictwo".

Wydział Nauk Ekonomicznych UW: prodziekan (1987-90), dziekan (1996-99), kierownik Katedry Ekonomii Politycznej (1996-2014); dyrektor Ośrodka Studiów Amerykańskich UW (1990-92); przewodniczący Rady Programowej dwumiesięcznika "Ekonomista"; członek (1990-99) Zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Ekonomistów Rolnych (EAAE).

Doktor honoris causa Uniwersytetu w Białymstoku (2011) i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (2015), tytuł: Fellow of the European Association of Agricultural Economists (2014).

Członek korespondent PAN od 2004 roku, członek rzeczywisty PAN od 2013 roku.

prof. em. Andrzej Mencwel - historyk, krytyk literatury i kultury polskiej, antropolog kultury, eseista, publicysta. Współzałożyciel Katedry, następnie Instytutu Kultury Polskiej na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego i jego pierwszy, wieloletni dyrektor. Był członkiem komitetów nauk o kulturze i literaturze PAN oraz licznych rad naukowych. Przewodniczył Humanistycznemu Zespołowi Ekspertów Ministra Edukacji Narodowej, jest członkiem zwyczajnym Towarzystwa Naukowego Warszawskiego. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego, jego pierwszy prezes, a następnie prezes honorowy. Laureat nagród Ministra Edukacji Narodowej, Polskiego PEN-Clubu im. Jana Strzeleckiego (1998), dwukrotnie nominowany do Nagrody Literackiej "Nike" oraz kilkakrotnie do nagród humanistycznych i eseistycznych. Autor i współautor licznych publikacji, książek i podręczników.

prof. dr hab. Katarzyna Duczkowska-Małysz - była wiceminister rolnictwa i wykładowca SGH

"Widoki na przyszłość" to cykl debat, w którym ekspertki i eksperci toczą dyskusję o średnio- i długofalowych scenariuszach na przyszłość Polski i świata. "Ludzie UW" prowadzą fascynujące badania o międzynarodowym znaczeniu, tworzą wpływowe firmy oraz instytucje, a także zmieniają otaczającą nas rzeczywistość poprzez działania społeczne i kulturalne. To właśnie oni tworzą przyszłość: Polski, regionu, świata. Prezentując ten ogromny potencjał intelektualny "Widoki na Przyszłość" pragną w wyważony i merytoryczny sposób wpływać na debatę publiczną.

Moderator: Paweł Sulik, dziennikarz radia TOK FM zajmujący się problematyką społeczną i kulturalną. W swoich audycjach dużo miejsca poświęca rewolucji energetycznej, ochronie środowiska i problemom migracji. Autor programu radiowego "Los Polandos" poświęconego obcokrajowcom żyjącym w Polsce. Muzyk. Absolwent Wydziału Filozofii i Socjologii UW.

Zobacz również:

konferencje konferencje w Warszawie wydarzenia Warszawa

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "Ze wsi do miast? Toksyczne miasto i ideał "wsi spokojnej". 2. edycja debat Widoki na przyszłość 2018/2019" jest Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej