To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

Business Insider Trends Festival

2 Października - 3 Października od 1 390,00 zł
The Koneser Square, Warsaw

I love Sales & Commerce 12-13.05.2020

12 Maja - 13 Maja od 701,10 zł
MTP Sala Ziemi, Poznań

OpenReaktor #78

16 Października, 18:00
ReaktorWarsaw, Warszawa

Krąg Kobiet - warsztaty rozwoju samoświadomości, Grudziądz

2 Października, 17:30 - 20:30 65,00 zł
Marina Grudziądz, Grudziądz

SpaceHUB: Polskie Satelity

Polska coraz śmielej poczyna sobie na orbicie Ziemi. Po serii satelitów studenckich i naukowych, czas na projekty komercyjne. Polskie przedsiębiorstwa tworzą śmiałe projekty satelitów wykorzystujących sztuczną inteligencję na orbicie, globalną konstelację satelitów obserwacji Ziemi oraz planują wysłać satelitę na orbitę Księżyca.

SpaceHUB jest organizowany przez firmę konsultingową z branży kosmicznej  Kapitech oraz co-working Brain Embassy.

🛰️ Intuition-1 - sztuczna inteligencja w kosmosie

Prezentacja przedstawi projekt Intuition-1 realizowany przez firmę KP Labs z Gliwic. Projekt zakłada wystrzelenie na orbitę satelity do obserwacji Ziemi wyposażonego w kamerę hiperspektralną oraz jednostkę obliczeniową do segmentacji zdjęć hiperspektralnych na orbicie. Misja ta wpisuje się w nowy trend tworzenia satelitów, statków kosmicznych i łazików zdolnych do przeprowadzania złożonych analiz danych już na pokładzie.

🗣️ Dr Marek Krawczyk - Business Development Manager w KP Labs. Doktorat z informatyki uzyskał na Uniwersytecie Hokkaido w Sapporo. Autor pracy magisterskiej pt. "Japoński program kosmiczny - wyboista droga do gwiazd".

🛰️ Polsko-fińskie satelity radarowe przełomem w obserwacji Ziemi

ICEYE to operujący globalnie scale-up zatrudniający obecnie ponad 100 inżynierów z całego świata w swoich biurach w Finlandii, Polsce, Stanach Zjednoczonych i Wlk. Brytanii. Konstelacja mikrosatelitów ICEYE to przełom w obserwacji Ziemi. Wyposażone w zaawansowany radar z syntetyczną aperturą (SAR) satelity umożliwiają niezawodne wykonywanie zdjęć niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych z niespotykaną do tej pory częstotliwością.

🗣️ Robert Wagemann - członek zarządu i dyrektor finansowy ICEYE Polska. Od 2017 roku odpowiedzialny za rozwój działalności ICEYE w Polsce

🛰️ ScanSAT - multispektralny satelita dla Ziemi

Prezentacja o wrocławskim projekcie ScanSAT, tworzonym przez zespół Scanway.pl. Satelita już na przełomie 2020 i 21 ma znaleźć się na orbicie i dostarczać multispektralne zobrazowania naszej planety. Urządzenie będzie demonstratorem technologii i zrealizuje kilka nowatorskich eksperymentów jak np. laserowy system telekomunikacyjny. Satelita ma być również bazą do przyszłej misji eksploracji Księżyca we współpracy z German Orbital Systems.

🗣️Jędrzej Kowalewski - założyciel i prezes zarządu firmy Scanway - startupu, skupiającego się na technologiach optycznych i laserowych dla sektora kosmicznego i przemysłu. Wcześniej członek zespołu DREAM (DRilling Experiment for Asteroid Mining) - studenckiego eksperymentu kosmicznej wiertarki.

Zobacz również:

konferencje konferencje w Warszawie wydarzenia Warszawa

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "SpaceHUB: Polskie Satelity" jest Kapitech Sp. z o.o.

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej