To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

Business Insider Trends Festival

2 Października - 3 Października od 900,00 zł
The Koneser Square, Warsaw

OpenReaktor #76

14 Czerwca, 18:00
ReaktorWarsaw, Warszawa

Warsztat Edukacji Finansowej - Gra Cashflow !

Czwartek, 19:00 - 21:00 29,89 zł
Warszawa, Warszawa

Blockchain Alliance Silesia

Czwartek, 10:00 - 18:00
Strefa Centralna, 40-032 Katowice

Przebudzenie Lewiatana? 2. edycja debat Widoki na przyszłość 2018/2019

Klub Absolwentów UW zaprasza na 6. debatę 2. edycji cyklu "Widoki na przyszłość" pt. Przebudzenie Lewiatana?. Do udziału w cyklu zapraszamy całą społeczność UW (#JestemzUW) - absolwentów, studentów, doktorantów, badaczy i pracowników uczelni.

Otyłość, uzależnienia, podatność na coraz to nowe oszustwa... obywatel zagrożony jest tyloma plagami, że powinien spoglądać na opiekuńcze i profilaktyczne działania państwa z pełnym zrozumieniem. Tymczasem rośnie w siłę antysystemowa retoryka, która zakłada, że szczepienie noworodka, to sfera wolności osobistej, a nie polityki publicznej. Potrzeba silnego i sprawczego państwa kłóci się z szeroko pojmowaną sferą niezależności jednostki. W którym miejscu i z jakich powodów wyznaczamy jej granice?

czas:19 marca 2019 w godzinach 18.00-20.00

miejsce:ul. Dobra 55, sala 3.014, III piętro w budynku Wydziału Neofilologii UW

Paneliści:

prof. dr hab. Andrzej Zybała, Kolegium Ekonomiczno-Społeczne SGH.

Ekspert od polityk publicznych. Opublikował książkę "Polski umysł na rozdrożu. Wokół kultury umysłowej w Polsce. W poszukiwaniu źródeł niepowodzeń części naszych działań publicznych". "Państwo i społeczeństwo w działaniu. Polityki publiczne wobec potrzeb modernizacji państwa i społeczeństwa" oraz "Polityki publiczne. Doświadczenia w tworzeniu i wykonywaniu programów publicznych w Polsce i w innych krajach".

dr. hab. Ryszard Szarfenberg, prof. UW, Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych, Instytut Polityki Społecznej UW, Polska Sieć Przeciw Ubóstwu 

Moderator: Paweł Sulik, dziennikarz radia TOK FM zajmujący się problematyką społeczną i kulturalną. W swoich audycjach dużo miejsca poświęca rewolucji energetycznej, ochronie środowiska i problemom migracji. Autor programu radiowego "Los Polandos" poświęconego obcokrajowcom żyjącym w Polsce. Muzyk. Absolwent Wydziału Filozofii i Socjologii UW.

Zobacz również:

konferencje konferencje w Warszawie wydarzenia Warszawa

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "Przebudzenie Lewiatana? 2. edycja debat Widoki na przyszłość 2018/2019" jest Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej