To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

Coworking Now 2019 - 3 edycja!

4 Kwietnia - 5 Kwietnia 499,00 zł
O4 Coworking, Olivia Four, Olivia Business Centre, Gdańsk

OpenReaktor #74

17 Kwietnia, 18:00
ReaktorWarsaw, Warszawa

WORLD SALES CONGRESS 2019 - ŁÓDŹ

24 Maja, 09:00 - 17:45 od 350,00 zł
Hotel Andels 4****, 91-065 Łódź

Waves Blockchain Day Powered by Waves Platform, Blockchain Alliance and Partners

Pojutrze, 10:00 - 18:00
Mercedes-Benz Polska, 02-460 Warszawa

Presja na wolność prasy w Europie: przemoc, zagrożenia i autocenzura

Presja na wolność prasy w Europie: przemoc, zagrożenia i autocenzura. Spotkanie z Ulrike Gruska (Reporter ohne Grenzen Deutschland) poprowadzi Agnieszka Wójcińska (dziennikarka i reporterka).

20 kwietnia (piątek), g. 18:00
Biblioteka Goethe-Institut, ul. Chmielna 13a
Wstęp wolny

Goethe-Institut zaprasza na spotkanie poświęcone presji na wolność słowa w Europie oraz działalności organizacji "Reporterzy bez Granic".

Dziennikarze w Europie poddawani są coraz silniejszej presji. Świadczą o tym nie tylko zabójstwa Daphne Caruana Galizii na Malcie i Jána Kuciaka na Słowacji, lecz także brutalne ataki na reporterów ze strony policji czy radykalnych ugrupowań politycznych. W wielu krajach nawet czołowi politycy otwarcie demonstrują pogardę wobec niezależnych mediów. Wysocy urzędnicy wnoszą oskarżenia przeciwko reporterom z powodu pomówień lub obrazy, a niejednokrotnie grożą za to drakońskie kary. Oligarchowie, stojący po stronie rządów, kupują media i jawnie ingerują w treść relacji, podczas gdy dochody wielu redakcji maleją. Tajne służby poszerzają zakres inwigilacji komunikacji telefonicznej i internetowej, co stanowi zagrożenie dla poufności rozmów dziennikarzy z ich źródłami informacji. Stąd szeroko rozpowszechniona nieufność i autocenzura.

Organizacja Reporterzy bez Granic, stojąca na straży praw człowieka, dokumentuje te procesy i wspiera wszystkich, którzy mimo wszelkich przeciwności tworzą krytyczne relacje i patrzą władzy na ręce. Bowiem bez wolnych i niezależnych mediów demokracja nie funkcjonuje.

***
Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu "Ach Europa!", podczas którego Goethe-Institut promować będzie wspólną Europę, nie zapominając przy tym o jej niedoskonałościach. Nazwa cyklu nawiązuje do zbioru reportaży Hansa Magnusa Enzensbergera z 1987 roku. Więcej informacji wraz z pełnym programem wydarzeń: https://www.goethe.de/ins/pl/pl/ver.cfm

***
ORGANIZATOR: Goethe-Institut
PARTNER: "Reporterzy bez Granic", InstytutR
PATRONI MEDIALNI: Gazeta Wyborcza, Wyborcza.pl Warszawa, Radio TOK FM, Going.

Zobacz również:

konferencje konferencje w Warszawie wydarzenia Warszawa

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej