To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

Business Insider Trends Festival

2 Października - 3 Października od 890,00 zł
The Koneser Square, Warsaw

I love Sales & Commerce 12-13.05.2020

12 Maja - 13 Maja od 701,10 zł
MTP Sala Ziemi, Poznań

Szkolenie na "Prowadzącego strzelanie" (LOK) - Strzelnica FSO

6 Lipca - 7 Lipca od 549,99 zł
Strzelnica FSO, Warszawa

FIWE FITNESS TRADE SHOW 2019 : UNITED

13 Września, 09:00 od 34,99 zł
Expo XXI, Warszawa

Informować czy przekonywać. Dylematy pracy dziennikarskiej. 2. edycja debat Widoki na przyszłość 2018/2019

Klub Absolwentów UW zaprasza na 4. debatę 2. edycji cyklu "Widoki na przyszłość" pt. Informować czy przekonywać. Dylematy pracy dziennikarskiej. Do udziału w cyklu zapraszamy całą społeczność UW (#JestemzUW) - absolwentów, studentów, doktorantów, badaczy i pracowników uczelni.

Prawda to zgodność myśli z rzeczywistością - czy oglądając telewizję Arystoteles dalej by tak uważał? Co sprawia, że środki masowego przekazu tak często polaryzują społeczeństwo? Jaka powinna być rola mediów informacyjnych? Czy istnieje obiektywny przekaz? Kto kształtuje kogo - media odbiorców, czy odbiorcy media?

Po debacie zapraszamy na spotkanie noworoczne absolwentów UW.

Paneliści: 

Jerzy Haszczyński (ur. 1966). Ukończył filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1991 roku dziennikarz "Rzeczpospolitej". Szef działu zagranicznego w tej gazecie, komentator spraw międzynarodowych, reporter. Był wydawcą i redaktorem założonej przez "Rzeczpospolitą" gazety dla Polaków na Litwie "Słowo Wileńskie", korespondentem w Berlinie i korespondentem wojennym. Autor zbiorów reportaży "Nie tylko pani Steinbach" (o Niemczech) i "Mój brat obalił dyktatora" (o przemianach w państwach muzułmańskich).


Piotr Kraśko (ur. 1971), teatrolog (absolwent PWST w Warszawie) i dziennikarz; w latach 1991-2016 dziennikarz TVP, korespondent TVP w Brukseli, Rzymie, Waszyngtonie, w latach 2012-2016 szef redakcji Wiadomości TVP, od 2016 prezenter TVN; współprowadzący Dzień dobry TVN i TVN24 BiS, gospodarz programu Fakty z zagranicy; laureat "Wiktorów" w kategorii "Najlepszy prezenter" (2008) i "Prezenter telewizyjny" (2013).

Tomasz Wołek (ur. w 1947), absolwent Wydziału Historii Uniwersytetu Gdańskiego, uczestnik wydarzeń Marca 1968 i Grudnia 1970 w Gdańsku, rejestrowany przez Służbę Bezpieczeństwa od 1972. W PRL-u dziennikarz prasy sportowej ("Przegląd Sportowy", "Piłka Nożna"), katolickiej ("Więź", "Tygodnik Powszechny", od 1984 "Królowa Apostołów") i bezdebitowej ("Bratniak", "Głos", "Puls"). Za kontakty z opozycją wyrzucony z TVP w 1977 (ponad dwuletnie bezrobocie). Działacz Ruchu Młodej Polski, uczestnik strajku w Stoczni Gdańskiej w Sierpniu 1980, w 1981 szef Biura Informacji Prasowej Solidarności w Warszawie. W stanie wojennym działalność podziemna. Założyciel i redaktor "Solidarności Narodu" i "Polityki Polskiej", sekretarz Klubu Myśli Politycznej "Dziekania". Po roku 1989 redaktor naczelny "Życia Warszawy" i "Życia", komentator radiowy (od 16 lat radia TOK FM) i telewizyjny, publicysta m. inn. "Polityki" i "Gazety Wyborczej", uczestnik pierwszej debaty prezydenckiej (Wałęsa - Kwaśniewski) w TVP w 1995.

czas: 22 stycznia 2019 w godzinach 18.00-21.00


miejsce: Aula w dawnym BUW, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28

"Widoki na przyszłość" to cykl debat, w którym eksperci i ekspertki wywodzące się ze środowiska Uniwersytetu Warszawskiego toczą dyskusję o średnio- i długofalowych scenariuszach na przyszłość Polski i świata. "Ludzie UW" prowadzą fascynujące badania o międzynarodowym znaczeniu, tworzą wpływowe firmy oraz instytucje, a także zmieniają otaczającą nas rzeczywistość poprzez działania społeczne i kulturalne. To właśnie oni tworzą przyszłość: Polski, regionu, świata. Prezentując ten ogromny potencjał intelektualny "Widoki na Przyszłość" pragną w wyważony i merytoryczny sposób wpływać na debatę publiczną.

Moderator: Paweł Sulik, dziennikarz radia TOK FM zajmujący się problematyką społeczną i kulturalną. W swoich audycjach dużo miejsca poświęca rewolucji energetycznej, ochronie środowiska i problemom migracji. Autor programu radiowego "Los Polandos" poświęconego obcokrajowcom żyjącym w Polsce. Muzyk. Absolwent Wydziału Filozofii i Socjologii UW.

Zobacz również:

konferencje konferencje w Warszawie wydarzenia Warszawa

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "Informować czy przekonywać. Dylematy pracy dziennikarskiej. 2. edycja debat Widoki na przyszłość 2018/2019" jest Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej