Ilija Trojanow w Warszawie - spotkanie z pisarzem

ILIJA TROJANOW W WARSZAWIE
Spotkanie z pisarzem

31 marca (piątek), g. 18:00
Biblioteka Goethe-Institut, ul. Chmielna 13a
Wstęp wolny

Goethe-Institut zaprasza na spotkanie z Iliją Trojanowem - pisarzem, tłumaczem i wydawcą, jednym z najważniejszych niemieckojęzycznych autorów oraz politycznie zaangażowanym obywatelem świata. Spotkanie poprowadzi dyrektor Goethe-Institut, dr Christoph Bartmann.

Ilija Trojanow - urodził się w 1965 r. w Sofii. Mieszkał w Nairobi, Monachium, Bombaju i Kapsztadzie, obecnie mieszka w Wiedniu. Studiował prawo i etnologię w Monachium. W latach dziewięćdziesiątych pisał eseje, przewodniki i reportaże podróżnicze. Za powieść "Kolekcjoner światów" (tłum. na polski Ryszard Turczyn, wydawnictwo Noir sur Blanc 2014) otrzymał w 2006 r. Nagrodę Lipskich Targów Książki. W 2009 r. wraz z Juli Zeh opublikował "Angriff auf die Freiheit. Sicherheitswahn, Überwachungsstaat und der Abbau bürgerlicher Rechte" [Atak na wolność. Obsesja bezpieczeństwa, państwo policyjne i ograniczanie praw obywatelskich]. W 2015 r. wydał polityczną powieść "Macht und Widerstand" [Władza i opór], szeroko zakrojoną panoramę powojennej Bułgarii. W 2016 r. ukazała się książka "Moja olimpiada. 1 amator, 4 lata, 80 konkurencji" (tłum. na polski Daria Kuczyńska-Szymala, Anna Slotorsz, Wydawnictwo Sonia Draga 2016), refleksja o granicach, starzeniu się oraz relacji ciała i umysłu.

Dr Christoph Bartmann - studiował germanistykę i historię. Od 1988 pracuje w Goethe-Institut, m.in. w Monachium, Pradze, Kopenhadze i Nowym Jorku, od listopada 2016 jest dyrektorem Goethe-Institut w Warszawie. Autor dwóch książek z dziedziny literatury faktu oraz krytyk literacki ("Süddeutsche Zeitung").

------------------------------------------------------------------------------------------
Spotkanie odbywa się w ramach cyklu "Szczęśliwej podroży“, który przedstawia szerokie spektrum zagadnień związanych z podróżą i prezentuje wydarzenia z dziedziny literatury, filmu, muzyki, fotografii, edukacji i języków obcych. Szczegółowy program: www.goethe.de/ins/pl/pl/kul/sup/rae.html

------------------------------------------------------------------------------------------
ORGANIZATOR: Goethe-Institut
PATRONI MEDIALNI: RDC, Radio Kampus, Co Jest Grane24, Aktivist, Enter the ROOM x G'rls ROOM, Qult Qultury, O.pl Polski Portal Kultury

Zobacz również:

konferencje konferencje w Warszawie wydarzenia Warszawa
Zobacz na mapie

Goethe-Institut Warschau

ul. Chmielna 13 A, Warszawa

Polecamy także:

TRENING KOMUNIKACJI INTERPERSONALNEJ  1.0 - MOWA CIAŁA

8 Kwietnia, 10:00 - 13:00 90,00 zł
Pracownia Rozwoju Osobistego, Wrocław

LEGAL MARKET DAY 2018 - konferencja nowoczesnych prawników

2 Marca, 10:00 - 15:00 367,77 zł
Centrum Konferencyjne Kopernik, Warszawa

Ludzie, doświadczenia, miejsca - spotkanie z Anną Konik

12 Maja, 18:00 - 21:00
Goethe-Institut Warschau, Warszawa

Koncert Ensemble FisFüz - muzyka świata i oriental jazz

26 Maja, 20:00 - 22:00
Goethe-Institut Warschau, Warszawa

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej