To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

I love Sales & Commerce 12-13.05.2020

12 Maja - 13 Maja od 824,10 zł
MTP Sala Ziemi, Poznań

Szkolenie na "Prowadzącego strzelanie" (LOK) - Strzelnica FSO

1 Lutego - 2 Lutego od 549,99 zł
Strzelnica FSO, Warszawa

Krąg Kobiet - rozbudź moc kreacji Twoich pragnień, Wrocław

Pojutrze, 17:30 - 20:30 110,00 zł
Nalanda, Wrocław

WORLD SALES CONGRESS 2020 - MAKSIMUM OSIĄGNIĘĆ W SPRZEDAŻY - POZNAŃ

24 Kwietnia, 09:00 - 17:45 od 390,00 zł
Aula Artis Concordia Design, Poznań

#DebataWSB "Władza algorytmów. Nasze cyfrowe portrety, które rządzą światem"

Żyjemy w czasach Internetu i wszechobecnych algorytmów. To, co jeszcze do niedawna wydawało się jedynie fikcją i co stworzone zostało by ułatwić nam odbiór treści dostosowanych do naszych zainteresowań, dziś rządzi naszym światem. Każda informacja, którą pozostawiamy w sieci, każde słowo, każdy ruch śledzony jest przez miliony algorytmów, które tworzą nasz cyfrowy portret, decydują o tym, co widzimy, z kim się komunikujemy, co czytamy i jakie decyzje podejmujemy.

Odkąd na łamach The Observer w 2017 r. ukazał się pierwszy artykuł o Cambridge świat wstrzymał oddech. Dzisiaj coraz głośniej mówi się o wykorzystaniu danych zgromadzonych przez Cambridge Analytica w wyborach prezydenckich w USA i referendum BREXiTowym. Dociera już do nas, że to, co sami stworzyliśmy, zaczyna nami rządzić, zmieniając rzeczywistość.

Czy doczekaliśmy czasów, w których maszyny współrządzą liberalnymi demokracjami? Czy są dla nas zagrożeniem czy szansą?

Czy wraz z zyskaniem wszelkich dobrodziejstw Internetu straciliśmy też wolność wyboru, prawa dostępu do informacji, prywatność, wolność słowa? Dokąd jako ludzkość zmierzamy?

Czy sami wprowadziliśmy w życie wizję inwigilowanego na każdy sposób społeczeństwa opisanego przez Georga Orwella?

Na te i inne pytania dotyczące przyszłości świata odpowiedzą podczas debaty eksperci zaproszeni przez Wyższe Szkoły Bankowe.

Gościem specjalnym spotkania będzie Michał Kosiński - psycholog społeczny, wykładowca Uniwersytetu Stanforda, data scientist zajmujący się badaniem ludzi poprzez pozostawiane przez nich cyfrowe ślady; jeden z czołowych specjalistów w dziedzinie psychometrii na świecie, autor ponad 70 artykułów naukowych poświęconych tematyce cyfrowych profili, koordynator projektu myPersonality, w ramach którego 150 badaczy z całego świata przeanalizowało profile 8 milionów użytkowników Facebooka.

……………………………….

Spotkanie poprowadzi dr Maciej Kawecki, Dziekan Wyższej Szkoły Bankowej, adwokat, koordynator prac nad reformą ochrony danych osobowych oraz dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji w latach 2016-2019. 

Partnerem wydarzenia jest Projekt PR

Za organizację wydarzenia odpowiada Compass PR. 

Zobacz również:

konferencje konferencje w Warszawie wydarzenia Warszawa

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "#DebataWSB "Władza algorytmów. Nasze cyfrowe portrety, które rządzą światem"" jest Wyższe Szkoły Bankowe

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej