To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

ZARZĄDZANIE STRESEM I EMOCJAMI

19 Listopada - 20 Listopada
Hotel Apis, Kraków

Warsztat Edukacji Finansowej - Gra Cashflow !

Pojutrze, 19:00 - 21:00 23,99 zł
Warszawa, Warszawa

Spotkanie w Kręgu Kobiet - Grudziądz

21 Grudnia, 17:30 - 20:30
QAL Group, Grudziądz

OpenReaktor #69 Startups, marketing and science behind it

Pojutrze, 18:00
ReaktorWarsaw, Warszawa

Konferencja Per Artem Ad Deum


Medal PER ARTEM AD DEUM przyznawany jest od 2005 roku w czasie Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO w Targach Kielce. Papieska Rada do spraw Kultury przyznająca medal utworzona została w 1982 z inicjatywy Papieża Jana Pawła II, który decydując o przyznawaniu tej nagrody podkreślił: "dialog Kościoła z kulturami naszych czasów stanowi żywotne pole działania, na którym w tych ostatnich latach XX wieku rozgrywają się losy świata".


Konferencja Per Artem Ad Deum jest rozszerzeniem idei jaka przyświeca wręczeniu Medalu Papieskiej Rady ds. Kultury. Laureaci w istotny sposób przyczyniają się do pogłębiania dialogu różnych kultur współczesnego świata, promując człowieka jako jednostkę. Uhonorowanie ich medalem jest już ogromnym wyróżnieniem, ponieważ jest publicznym potwierdzeniem ich osiągnięć. Oddając im scenę Per Artem Ad Deum organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w spotkaniu, któremu kształt nadadzą sami laureaci. Podzielą się z uczestnikami swoją perspektywą i doświadczeniami.


Kogo usłyszymy podczas konferencji Per Artem Ad Deum:

  • ks. prof. Michał Hellerznakomity teolog i profesor nauk teologicznych. Jako wybitny kosmolog oraz filozof kosmologii, poprzez swoje odkrycia naukowe ukazuje czym jest filozofia przyrody. W 2008 roku otrzymał Nagrodę Templetona, nazywaną "katolickim noblem", która przyznawana jest za pokonywanie barier między nauką a religią, ponadto jest laureatem wielu nagród i autorem kilkudziesięciu książek i artykułów. Pracownik Watykańskiego Obserwatorium Astronomicznego, Członek Papieskiej Akademii Nauk, współtwórca Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie. 

  • Tomáš Halík - czeski duchowny katolicki, filozof, psycholog i teolog. Laureat wielu ważnych nagród, w tym Nagrody Templetona z 2014 roku. Jest znany przede wszystkim ze swojego zaangażowania w życie społeczne, tematy polityczne, religijne czy rasowe. W czasach komunizmu był jedną z ważniejszych postaci czeskiego kościoła katolickiego. Był jednym z ekspertów prezydenta Václava Havla (dziewiątego i ostatniego prezydenta Czechosłowacji). Wykładowca Uniwersytetu Karola w Pradze. W Polsce ukazało się wiele jego książek, m.in.: ''Wyzwoleni, jeszcze nie wolni. Czeski katolicyzm przed i po 1989 roku''. 

  • prof. Leszek Mądzik - polski reżyser teatralny, scenograf, malarz sztuk plastycznych, fotograf, autor plakatów i grafiki książkowej. Od 1996 roku jest założycielem i szefem Sceny Plastycznej KUL, na której wyreżyserował piętnaści niezapomnianych spektakli. Laureat wielu cennych nagród, między innymi papieskiego Krzyża Zasługi "Pro ecclesia et pontifice" (2014) oraz Międzynarodowej Nagrody Krytyków na Festiwalu Teatrów Eksperymentujących w Kairze (1991). Profesor warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Scenografii oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.
  • Claudia Henzler - jest sławną artystką-fotografikiem, laureatką nagrody pokojowej Św. Leopolda. Henzler jednoczy ludzi z różnych środowisk i kultur. Poprzez fotografię, wystawy i warsztaty daje impuls do otwartej komunikacji, poszerzania horyzontów i pogłębiania wzajemnego uznania wartości i zrozumienia. Urodzona w niemieckim Heidelbergu artystka odwiedziła ponad 50 krajów. Obecnie mieszka w Salzburgu w Austrii, prowadzi jednak działania artystyczne w Europie i na całym świecie.
Data: 13 czerwca, godz. 9.30 - 13.00 

Miejsce: Centrum Kongresowe Targów Kielce, sala OMEGA, ul. Zakładowa 1 

PLAN KONFERENCJI:

9:30 - 9.40 Powitanie: Miłosz Horodyski

9.40 - 10:10 - Nauka jako sztuka, wszechświat jako dzieło sztuki, ksiądz profesor Michał Heller -

10.10 - 10.20 - pytania z widowni, komentarz moderatora

10.20 - 10.50 - Gdzie sztuka spotyka Boga, Claudia Henzler

10.50 - 11.00 - pytania z widowni, komentarz moderatora

11.00 - 11.15 przerwa kawowa dla uczestników konferencji

11.15 - 11.45 - Chrześcijańsko i znaki czasów, ksiądz profesor Tomasz Halik

11.45 - 12.00 - pytania z widowni, komentarz moderatora

12.00 - 12.30 - Sztuka w wierze, wiara w sztuce, profesor Leszek Mądzik -

12.30 - Dyskusja i pytania z widowni, Podsumowanie 


W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z Marleną Baradziej: baradziej.marlena@targikielce.pl, tel. +48 518 322 165

Konferencja odbywa się równolegle z Międzynarodowa Wystawą Budownictwa i Wyposażenia Kościołów Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO w Targach Kielce.

PARTNERZY MEDIALNI KONFERENCJI

Magazyn Familia (Edycja Świętego Pawła

Portal Misyjne.pl 

Portal Sacro.com.pl 

Magazyn Nowoczesna Plebania 

Fundacja Profeto.pl 

Wydawnictwo "W drodze" 

Centrum Medjugorje Polska 

Miesięcznik Egzorcysta 

Księgarnia Ludzi Wolnych 

Zobacz również:

konferencje konferencje w Kielcach wydarzenia Kielce Claudia Henzler ks. prof. Michał Heller prof. Leszek Mądzik Tomáš Halík

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "Konferencja Per Artem Ad Deum" jest Targi Kielce S.A.

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej