To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

I love Sales & Commerce 12-13.05.2020

12 Maja - 13 Maja od 824,10 zł
MTP Sala Ziemi, Poznań

Szkolenie na "Prowadzącego strzelanie" (LOK) - Strzelnica FSO

1 Lutego - 2 Lutego od 549,99 zł
Strzelnica FSO, Warszawa

Krąg Kobiet - rozbudź moc kreacji Twoich pragnień, Wrocław

Jutro, 17:30 - 20:30 110,00 zł
Nalanda, Wrocław

WORLD SALES CONGRESS 2020 - MAKSIMUM OSIĄGNIĘĆ W SPRZEDAŻY - POZNAŃ

24 Kwietnia, 09:00 - 17:45 od 390,00 zł
Aula Artis Concordia Design, Poznań

Panel dyskusyjny - rozmowa o empatii w edukacji

Szkoła wzbogacające życie.

Z zaproszonymi gośćmi, praktykami życia szkolnego, porozmawiamy o tym czego potrzebuje edukacja i jak to osiągnąć. Agnieszka Rzewuska - Paca, Joanna Szulc, Magdalena Niemczuk - Kobosko i Tomasz Tokarz podzielą się narzędziami ze swojej praktyki, które podnoszą jakość życia ucznia i nauczyciela.

Agnieszka Rzewuska-Paca- Certyfikowana trenerka Porozumienia Bez Przemocy, psycholog i coach. Od dwóch lat na stałe współpracuje z warszawskim przedszkolem Zielona Wieża, gdzie wspiera kadrę̨ w codziennej pracy. Regularnie prowadzi warsztaty z zakresu Porozumienia Bez Przemocy dla nauczycieli przedszkolnych i szkolnych. Trenerka Studiów Podyplomowych PBP Collegium Civitas oraz Studium Komunikacji w oparciu o PBP organizowanego przez Gdańską Fundację Porozumienia bez Przemocy. Jest ciekawa świata i ludzi, lubi się̨ zastanawiać́ co sprawia, że ludzie robią̨ to co robią̨. Ceni sobie wolność́, radość́ życia i dobry kontakt z innymi. Jest przekonana, że w każdym człowieku jest mędrzec, który wie, co dla niego najlepsze. Jej pasją jest wspieranie ludzi w docieraniu do ich wewnętrznych mędrców i mądrości.

Joanna Szulc- Z wykształcenia socjolożka dryfująca w stronę psychologii, z zawodu dziennikarka i redaktorka, a także dyplomowana Promotorka Karmienia Piersią. Do 2016 r. redaktorka naczelna miesięcznika "Dziecko", w którym odkrywała i promowała tematy związane z Rodzicielstwem Bliskości i Porozumieniem bez Przemocy. Autorka i współautorka tekstów i książek o pielęgnowaniu i wspieraniu niemowląt i dzieci.

Magdalena Niemczuk-Kobosko- Od ponad 20 lat związana z edukacją. Nauczycielka, wychowawczyni, tutorka, a także tłumaczka. Współautorka pierwszej w Polsce publikacji na temat tutoringu. Założycielka i szefowa firmy FC EDU, która wdraża w polskich szkołach szkolenia 7 nawyków skutecznego działania Stephena Covey'a oraz oparty na nim program The Leader in Me. Uważa, że w każdym uczniu tkwi potencjał. Wychowała wielu absolwentów prestiżowych uczelni (nie bacząc na to, że niektórym z nich w szkole nie wróżono dobrej przyszłości). Mama dwóch tegorocznych maturzystek, żona, przyjaciółka, miłośniczka kotów, jogi i minimalizmu.

dr Tomasz Tokarz- Nauczyciel, wykładowca akademicki, trener kompetencji społecznych, coach, mediator, działacz edukacyjny. Współtwórca Wrocławskiej Wolnej Szkoły "Mozaika". Pracuje jako nauczyciel i organizator jednego z filarów kształcenia (Egologii), w autorskiej szkole "Mała Uczelnia". Pasjonat alternatywnych form kształcenia, innowacyjnych metod pracy z uczniami. Od wielu lat zaangażowany w działania na rzecz upowszechnienia nowej kultury edukacyjnej, opartej na uznaniu podmiotowości dziecka. Odwołuje się przede wszystkim do koncepcji pedagogiki humanistycznej Carla Rogersa i Thomasa Gordona oraz nowatorskich teorii zarządzania, osadzonych na ideach automotywacji. Wierzy, że podstawą dobrej edukacji są relacje między nauczycielem a uczniem oparte na wzajemnej akceptacji i szacunku, na empatii, otwartości i autentyczności.

PROWADZENIE: 

Monika Szczepanik- Trenerka Konstruktywnej Komunikacji. Podwójna Mama. Żona. Zakochana ze wzajemnością w Porozumieniu bez Przemocy. Organizatorka letnich i zimowych wyjazdów rodzinnych w duchu PbP. Wspólnie z przyjacielem prowadzi Inkubator Empatii. A w katowickiej Naszej Dobrej Szkole wspólnie z przyjaciółką co miesiąc organizuje spotkania w ramach Wioski Rodziców.

Kinga Serwicka- Mama Fi. Żona. Przyjaciółka. Fizjoterapeutka dziecięca z pasji i zamiłowania. Uwielbia dzieci i z wielką przyjemnością i empatią wspomaga ich rozwój psychoruchowy. W ciąży zaczęła swoją przygodę z Porozumieniem bez Przemocy i Rodzicielstwem Bliskości starając się zgłębiać ich tajniki, bo czuje że znalazła w nich swoją drogę w życiu. Świetnie czuje się podejmując nowe wyzwania i poznając nowych ludzi.

Pełny opis wydarzeń na stronie http://konferencjaempatii.pl

Zobacz również:

konferencje konferencje w Katowicach Edukacja Empatia Inteligencja emocjonalna Nauczyciel Psychologia Relacje międzyludzkie wydarzenia Katowice Agnieszka Rzewuska-Paca dr Tomasz Tokarz Joanna Szulc Kinga Serwicka Magdalena Niemczuk-Kobosko Monika Szczepanik

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "Panel dyskusyjny - rozmowa o empatii w edukacji" jest FUNDACJA INICJATYWA

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej