To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

Coworking Now 2019 - 3 edycja!

4 Kwietnia - 5 Kwietnia 499,00 zł
O4 Coworking, Olivia Four, Olivia Business Centre, Gdańsk

OpenReaktor #74

17 Kwietnia, 18:00
ReaktorWarsaw, Warszawa

WORLD SALES CONGRESS 2019 - ŁÓDŹ

24 Maja, 09:00 - 17:45 od 350,00 zł
Hotel Andels 4****, 91-065 Łódź

Waves Blockchain Day Powered by Waves Platform, Blockchain Alliance and Partners

Pojutrze, 10:00 - 18:00
Mercedes-Benz Polska, 02-460 Warszawa

Jak różnić się mądrze. O radzeniu sobie z konfliktami. ​Tomasz Tokarz

Jak różnić się mądrze. O radzeniu sobie z konfliktami.

Konflikt kojarzy się nam z czymś negatywnym, z agresją, destrukcją, przemocą Tymczasem w relacjach międzyludzkich to zjawisko zupełnie naturalne. Jesteśmy jako ludzie bardzo różni. Mamy jako ludzie te same potrzeby, ale zazwyczaj dobieramy rozbieżne, zderzające strategie. Zamiast unikać konfliktu (tłumiąc i wypierając emocje) warto nauczyć się z nim żyć - wyciągnać z niego korzyści, przekuć na kreatywne rozwiązania, poszukać w nim wartości, które wzbogacą nasze związki.

Podczas warsztatu skupimy się głównie na relacjach szkolnych: nauczyciel-rodzic-uczeń. Niemniej narzędzia mediacyjne (oparte na modelu win-win i zasadach NVC), ktore na nim poznamy można stosować także w innych obszarach stosunków interpersonalnych.

Warsztat adresowany jest do nauczycieli, wychowawców, pedagogów, rodziców - wszystkich którym bliska jest idea komunikacji bez przemocy

dr Tomasz Tokarz

Nauczyciel, wykładowca akademicki, trener kompetencji społecznych, coach, mediator, działacz edukacyjny. Współtwórca Wrocławskiej Wolnej Szkoły "Mozaika". Pracuje jako nauczyciel i organizator jednego z filarów kształcenia (Egologii), w autorskiej szkole "Mała Uczelnia".

Pasjonat alternatywnych form kształcenia, innowacyjnych metod pracy z uczniami. Od wielu lat zaangażowany w działania na rzecz upowszechnienia nowej kultury edukacyjnej, opartej na uznaniu podmiotowości dziecka. Odwołuje się przede wszystkim do koncepcji pedagogiki humanistycznej Carla Rogersa i Thomasa Gordona oraz nowatorskich teorii zarządzania, osadzonych na ideach automotywacji.

Wierzy, że podstawą dobrej edukacji są relacje między nauczycielem a uczniem oparte na wzajemnej akceptacji i szacunku, na empatii, otwartości i autentyczności.

Pełny opis wydarzeń na stronie http://konferencjaempatii.pl

Zobacz również:

konferencje konferencje w Katowicach wydarzenia Katowice dr Tomasz Tokarz

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "Jak różnić się mądrze. O radzeniu sobie z konfliktami. ​Tomasz Tokarz" jest FUNDACJA INICJATYWA

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej