To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

Business Insider Trends Festival

2 Października - 3 Października od 900,00 zł
The Koneser Square, Warsaw

OpenReaktor #76

14 Czerwca, 18:00
ReaktorWarsaw, Warszawa

WORLD SALES CONGRESS 2019 - ŁÓDŹ

Piątek, 09:00 - 17:45 od 390,00 zł
Hotel Holiday INN****, 90-456 Łódź

Blockchain Alliance Silesia

30 Maja, 10:00 - 18:00
Strefa Centralna, 40-032 Katowice

Jak różnić się mądrze. O radzeniu sobie z konfliktami. ​Tomasz Tokarz

Jak różnić się mądrze. O radzeniu sobie z konfliktami.

Konflikt kojarzy się nam z czymś negatywnym, z agresją, destrukcją, przemocą Tymczasem w relacjach międzyludzkich to zjawisko zupełnie naturalne. Jesteśmy jako ludzie bardzo różni. Mamy jako ludzie te same potrzeby, ale zazwyczaj dobieramy rozbieżne, zderzające strategie. Zamiast unikać konfliktu (tłumiąc i wypierając emocje) warto nauczyć się z nim żyć - wyciągnać z niego korzyści, przekuć na kreatywne rozwiązania, poszukać w nim wartości, które wzbogacą nasze związki.

Podczas warsztatu skupimy się głównie na relacjach szkolnych: nauczyciel-rodzic-uczeń. Niemniej narzędzia mediacyjne (oparte na modelu win-win i zasadach NVC), ktore na nim poznamy można stosować także w innych obszarach stosunków interpersonalnych.

Warsztat adresowany jest do nauczycieli, wychowawców, pedagogów, rodziców - wszystkich którym bliska jest idea komunikacji bez przemocy

dr Tomasz Tokarz

Nauczyciel, wykładowca akademicki, trener kompetencji społecznych, coach, mediator, działacz edukacyjny. Współtwórca Wrocławskiej Wolnej Szkoły "Mozaika". Pracuje jako nauczyciel i organizator jednego z filarów kształcenia (Egologii), w autorskiej szkole "Mała Uczelnia".

Pasjonat alternatywnych form kształcenia, innowacyjnych metod pracy z uczniami. Od wielu lat zaangażowany w działania na rzecz upowszechnienia nowej kultury edukacyjnej, opartej na uznaniu podmiotowości dziecka. Odwołuje się przede wszystkim do koncepcji pedagogiki humanistycznej Carla Rogersa i Thomasa Gordona oraz nowatorskich teorii zarządzania, osadzonych na ideach automotywacji.

Wierzy, że podstawą dobrej edukacji są relacje między nauczycielem a uczniem oparte na wzajemnej akceptacji i szacunku, na empatii, otwartości i autentyczności.

Pełny opis wydarzeń na stronie http://konferencjaempatii.pl

Zobacz również:

konferencje konferencje w Katowicach wydarzenia Katowice dr Tomasz Tokarz

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "Jak różnić się mądrze. O radzeniu sobie z konfliktami. ​Tomasz Tokarz" jest FUNDACJA INICJATYWA

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej