To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

Warsztat Edukacji Finansowej - Gra Cashflow !

Środa, 19:00 - 21:00 24,48 zł
Warszawa, Warszawa

Spotkanie w Kręgu Kobiet - Grudziądz

Jutro, 17:30 - 20:30 60,00 zł
QAL Group, Grudziądz

Szkolenie na prowadzącego strzelanie (LOK) - Strzelnica FSO

15 Grudnia - 16 Grudnia od 549,99 zł
Strzelnica FSO, Warszawa

ESP Sport & Zdrowie

23 Lutego - 24 Lutego od 34,99 zł
AmberExpo, Gdańsk

Darłowo - Spotkanie z TEDE, wystawa, czyli Hip-Hop COOLtura

Nowy rok rozpoczniemy w Darłowie w hiphopowym klimacie !
5 STYCZNIA / PIĄTEK / GODZ. 17.00 / WSTĘP WOLNY
TEDE, wystawa, projekcja, PRAWDZIWY HIPHOP

Już 5 stycznia zapraszamy Was do darłowskiego Kina Bajka na iście rapowe wydarzenie pt. "To jest Hip-Hop 'COOL'tura !
Na początku zaprezentujemy Wam wystawę, na której zobaczyć będziecie mogli m.in. plakaty, zdjęcia koncertowe, eksponaty muzyczne, darłowskie graffiiti i nie tylko. Będziecie mogli też usiąść za "sterami" kultowej konsoli PSX i zagrać w legendarną deskorolkową grę "Tony Hawk". Na specjalnym stanowisku będziecie mogli posłuchać utworów w wykonaniu darłowskich raperów. Wyświetlimy też niesamowity film pt. "11" w reżyserii Kamila Hasiuka, który przeniesie nas do lat 90', gdzie młodzi darłowiacy spełniali swoje hobby na wrotkach i deskorolkach.
To też okazja zobaczyć jak Darłowo wyglądała kiedyś !

Na finał zaprosimy Was na spotkanie z warszawskim raperem TEDE, który razem z ekipą Wielkie Joł będą gośćmi specjalnymi. Porozmawiamy o twórczości rapera, ale też powspominamy jego czasy deskorolkowe.

Podczas imprezy nie zabraknie specjalnego sklepiku koncertowego www.MERCHTEDES.pl , gdzie będziecie mogli nabyć eksluzywne gadżety, limitowane tshirty, czy skompletować dyskografię TEDE !

5 STYCZNIA / PIĄTEK / GODZ. 17.00 / WSTĘP WOLNY

Na wydarzenie zapraszają:
Bonzay
Wielkie Joł
Darłowski Ośrodek Kultury
Darłowo - Darłówko
Rap Piwnica

TEDE BIO:

Tede, czyli Jacek Graniecki, to prawdopodobnie najbardziej znany polski raper, a przy okazji jeden z bardziej kontrowersyjnych przedstawicieli gatunku. Sławę zawdzięcza nie tylko projektom muzycznym, ale równie zręcznej działalności biznesowej i umiejętnemu kształtowaniu własnego wizerunku.

Jeśli hermetyczne środowisko ulicznego hip-hopu za coś go nie lubiło, to na pewno nie za to, że nagrywał słabe piosenki. Chodzi o coś innego. Twórczość Tedego przerzuciła dziewiczy most między rapem undergroundowym a komercyjnym, wzorowanym na dokonaniach starszych kolegów zza Oceanu. Pieniądze nie parzyły go w ręce. Nie żenowały go także projekty, które wykraczały poza wąski horyzont niepisanego kodeksu “ulicy". Nie będzie przesadą, jeśli powiemy, że został wyklętym poetą betonowych podwórek. W pewnym momencie Tede poszedł w lans i medialną kreację - i był z tego zadowolony.

W 2000 roku rozpoczął prace nad debiutanckim wydawnictwem. W 2001 roku ukazał się jego pierwszy singel zatytułowany “Wyścig szczurów", promujący płytę “S.P.O.R.T.". Z tego krążka pochodzi także utwór “Drin za Drinem", którego tekstu nie przytoczymy ze względu na wrodzoną wstrzemięźliwość.

2002 to rok założenia wytwórni płytowej Wielkie Joł. Jej nakładem ukazał się album o wymownym, prowokacyjnym tytule “3H - Hajs, Hajs, Hajs". Potem było już tylko gorzej, oczywiście z punktu widzenia konserwatywnego skrzydła słuchaczy. Gościnny udział na płycie Natalii Kukulskiej oraz utwór “Jak żyć" (“Notes", 2003), zawierający sample partii wokalnych Zdzisławy Sośnickiej, ostatecznie osadziły Tedego w nurcie muzyki popularnej.

W 2004 roku nastąpił zwrot Tedego w stronę pozamuzycznych projektów. Wytwórnia Wielkie Joł zrealizowała serię programów telewizyjnych pt. “Bezele", emitowanych w telewizji muzycznej Viva Polska. Sukces autorskiego programu pociągnął za sobą dalsze propozycje filmowe. Tede wystąpił w filmie “Francuski Numer" oraz serialach “Kryminalni" i “Niania. Ma też doświadczenie dubbingowe - użyczył głosu do filmów “Zebra z Klasą" oraz “Wojownicze żółwie Ninja". W 2008 roku był jednym z jurorów w pierwszej edycji programu “Fabryka Gwiazd". Obecnie prowadzi program motoryzacyjny “Operacja Tuning", który nadaje stacja TVN Turbo. Jest również współwłaścicielem marki odzieżowej PLNY Textylia.

Tede został laureatem wielu nagród, wśród których warto wymienić Ślizgery i Belvedere Achievement Award. Był wielokrotnie nominowany do Fryderyków, a występ na Festiwalu Muzycznym Telewizji Polskiej Opole 2009 zawdzięcza nominacjom w dwóch kategoriach: “Artysta roku" i “Płyta roku" za album “Ścieżka Dźwiękowa". W 2010 roku otrzymał "Superjedynkę" na Festivalu w Opolu w kategorii Hip-hop.

Zobacz również:

koncerty koncerty w darłowo wydarzenia Darłowo

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej