To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

Business Insider Trends Festival

2 Października - 3 Października od 1 390,00 zł
The Koneser Square, Warsaw

I love Sales & Commerce 12-13.05.2020

12 Maja - 13 Maja od 701,10 zł
MTP Sala Ziemi, Poznań

OpenReaktor #78

16 Października, 18:00
ReaktorWarsaw, Warszawa

Krąg Kobiet - warsztaty rozwoju samoświadomości, Grudziądz

2 Października, 17:30 - 20:30 65,00 zł
Marina Grudziądz, Grudziądz

Dni Muzyki Żydowskiej w Szczecinie | 6 - 8 września 2019

Zapraszamy Państwa na drugie Dni Muzyki Żydowskiej w Szczecinie. Wrócimy wspomnieniami do końcówki zeszłego lata. Piękna muzyka na dziedzińcu Muzeum Narodowego zleciała nam tak szybko, że chyba wszyscy nie zdążyliśmy się nią nacieszyć. I ten niedosyt niech pozostanie najlepszą rekomendacją do spędzenia z nami trzech wrześniowych wieczorów.

Piątek, 6 września 2019, 19:00

MUZYKA MIEJSKIEGO SALONU

Karol Nasiłowski - kontrabas

Izabela Nasiłowska - fortepian

Karłowicz Ensemble

Po wakacjach i podróżach na największych transatlantykach świata zwodowanych w stoczni Vulcan, muzyka była najlepszym sposobem na ponowne przeżycie emocji i wzruszeń. I choć trwał złoty wiek wielkiej symfoniki, to nie zawsze na ucztę muzyczną chadzano do Konzerthausu. W klimat szczecińskiego salonu, pełnego dźwięków muzyki kameralnej, zabiorą nas muzycy Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza z towarzyszeniem pianistki Izabeli Nasiłowskiej. Czeka na nas też muzyczna niespodzianka nawiązująca do unikatowego miejsca naszych koncertów.


Sobota, 7 września 2019, 19:00

PIEŚŃ SEFARDYJSKA

Kaja Mianowana - sopran

Zespół muzyki dawnej

Wprost musieliśmy zaprosić ponownie Kaję Mianowaną. Klimat jej zeszłorocznego koncertu sprawił, że jeszcze tego samego wieczoru zaczęliśmy rozmawiać o kolejnym programie i kolejnych pieśniach, które czekają na ponowne odkrycie w Szczecinie. W naszej wyobraźni umiejscawiamy je na Niebuszewie, który stanowił niegdyś dzielnicę żydowską. Tam działa się codzienność i uczucia, o których opowiadają wywodzące się z hiszpańskiej tradycji utwory. Cudowny głos, jak i szczere i pełne życzliwości prowadzenie koncertu przez Kaję to jeden z takich momentów, do których chce się wracać. I obiecujemy, że wrócimy. I mamy nadzieję, że Kaja znowu nauczy nas pieśni, którą wykonamy wszyscy wspólnie. A jej słowa i melodia zostaną z nami na kolejny rok.


Niedziela, 8 września 2019, 19:00

MUZYKA NOWEJ SYNAGOGI

Isidoro Abramowicz - kantor

Jakub Stefek - organy

Trzeciego wieczoru przeniesiemy się do Nowej Synagogi. Po raz pierwszy w Szczecinie wystąpi Isidoro Abramowicz - obecnie jeden z najsłynniejszych kantorów synagogalnych na świecie. Po latach spędzonych w gminie sztokholmskiej, od roku dba o oprawy muzyczne w synagodze przy Pestalozzistraße w Berlinie. Koncertuje na całym świecie. We wspólnym programie z Jakubem Stefkiem, organistą z Akademii Sztuki w Szczecinie odnowią tradycje muzyczne Nowej Synagogi. Przeniesiemy się w czasie o sto lat, do epoki wielkich celebracji liturgicznych, sławnych kantorów i chórów. Pierwszy raz po wojnie zabrzmi też w całości cykl "Pięciu preludiów uroczystych" Louisa Lewandowskiego - słynnego kompozytora i organisty, który wielokrotnie koncertował w wielkim Szczecinie.

Zobacz również:

koncerty koncerty w Szczecinie wydarzenia Szczecin ola@spotonart.com

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "Dni Muzyki Żydowskiej w Szczecinie | 6 - 8 września 2019" jest Fundacja SPOT.ON ART

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej