Lipali w Klubie Zaścianek, support: Srogo [koncert Przeniesiony]

KONCERT PRZENIESIONY! Data podana w wydarzneiu jest datą przypadkową aby nie dublować się z wydarzeniem po nowym roku.

Bilety zachowują ważność, po ogłoszeniu nowego terminu, dla tych którym nie będzie on odpowiadał - możliwość zwrotu biletu w miejscu kupna, wedle procedur zwrotu w danym miejscu.Zapraszamy na koncert Lipali!

***

Ceny biletów:
35 zł (w przedsprzedaży) / 40 zł (w dniu koncertu)

Bilety są dostępne na stronach Ticketpro.pl oraz Ebilet.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży tych systemów (np. sieć sklepów EMPIK):
www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/1977056-lipali-bilety.html
www.ebilet.pl/bilety.php?id=112307

***

Początkowo Lipali było solowym projektem Lipnickiego, który nagrał debiutancki album Li-pa-li w 2000 roku z udziałem muzyków sesyjnych. W nagraniach wzięli udział m.in. klawiszowiec Cezary Morawski i gitarzysta Tymon Tymański.

W 2003 roku na zaproszenie Lipnickiego, dołączyli perkusista Łukasz Jeleniewski i basista Adrian Kulik, z którymi rozpoczął występy jako grupa muzyczna. 27 września 2004 roku nakładem Pomaton EMI ukazał się album pt. Pi Album został zrealizowany w warszawskim studiu Elektra, we współpracy z producentem Adamem Toczko.

25 czerwca 2007 roku nakładem Frontmusic ukazał się trzeci album Lipali pt. Bloo. Album był promowany singlem pt. Sen o lepszym dniu.. Do tytułowego utworu został zrealizowany teledysk w reżyserii Jacka Kościuszki.

27 marca 2009 roku nakładem wytwórni muzycznej Lemon Records ukazał się czwarty album grupy pt. Trio. Na albumie ukazała się m.in.interpretacji utworu "Biała flaga" z repertuaru grupy Republika. W lutym 2010 roku wydawnictwo uzyskało nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii: album roku rock.

21 czerwca 2011 roku ukazał się pierwszy album koncertu zatytułowany Akustyk Live. Akustyczny koncert został zarejestrowany w sali koncertowej Polskiego Radia im. S.Lutosławskiego (S1) w Warszawie 16 kwietnia także 2011 roku.

Ponad trzy lata od wydania "Trio" zespół wrócił do studia nagraniowego, czego efektem stał się nowy materiał. Płyta 3850 została wydana 1 października 2012 roku. Znalazło się na niej 11 nowych utworów. W warstwie muzycznej i tekstowej słychać jak zespół ewoluował, zachowując swój rozpoznawalny rockowy styl połączony z bezkompromisowymi tekstami autorstwa Tomasza Lipnickiego. Pod koniec grudnia 2012 roku, pochodzący z albumu, utwór "Najgroźniejsze zwierzę świata" stał się oficjalną piosenką 21. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pod koniec września 2014 roku Lipali ogłosiło poszukiwania czwartego członka zespołu. Kilka miesięcy później, 25 lutego 2015 r. ogłoszono, że nowym członkiem grupy został Roman Bereźnicki (gitara, śpiew oraz instrumenty klawiszowe). Czwarty w Lipali jest równocześnie liderem i wokalistą grupy LecteR.

SUPPORT:

SROGO - grupa pochodząca z Tychów i Katowic, funkcjonująca na polskich scenach od 2013 roku. W tym roku wystąpiła na 22 Przystanku Woodstock, na scenie Pokojowej Wioski Kryszny, gromadząc pod nią prawdziwe tłumy.
Tegoroczni finaliści przeglądu Life On Stage. Zostali zaproszeni do udziału w Świebodzice Rock Fest. Pojawili się również na głównej scenie Slot Art Festival. Na swoim koncie mają blisko setkę koncertów. Przy okazji licznych festiwali dzielili scenę z m.in takimi zespołami jak: Kult, Lao Che, czy Organek, a także zagrali bezpośrednie supporty przed m.in KAT & Roman Kostrzewski, COMA, Kabanos, AlcoholicA, MECH.
W tym roku towarzyszą zespołowi Lipali na większości koncertów (w 9 miastach Polski) na ich jesiennej trasie.

Muzyka SROGO oparta jest o ciężkie, brudne brzmienie gitar, core'ową sekcję i melodyjny, choć agresywny wokal. Polskie pełne niedomówień i przenośni teksty, w nowych utworach przeplatane brzmieniem skrzypiec, kontakt z publicznością i twórcza szczerość, to to co przemawia przez zespół w trakcie jego występów.

5 grudnia 2015 wydali swoją pierwszą EPę zawierającą 7 utworów - wszystkie w języku polskim. Przesłuchajcie jej w całości:
https://srogo.bandcamp.com/releases

Zobacz również:

koncerty koncerty w Krakowie wydarzenia Kraków
Zobacz na mapie

Klub Zaścianek

ul. Rostafińskiego 4, Kraków

Polecamy także:

TRENING KOMUNIKACJI INTERPERSONALNEJ  1.0

Sobota, 11:00 - 15:00 70,00 zł
Pracownia Rozwoju Osobistego, Wrocław

Zastanawiasz się jak zacząć inwestować w Bitcoin? Przyjdź na szkolenie

30 Stycznia, 09:00 - 12:00 od 184,50 zł
AIP Business Link Warszawa, Warszawa

TEDE #keptn - Tour_bulencje Kraków

25 Lutego, 20:00 - 23:30
Klub Studencki Kwadrat, Kraków

Marek Dyjak - Trasa Pierwszy Śnieg - Kraków

9 Lutego, 19:00 - 21:00
Krakowski Teatr VARIETE, Kraków

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej