KAROLAK / NAPIÓRKOWSKI / BARON / DĘBSKI / CZERWIŃSKI - czyli GIGANCI POLSKIEGO JAZZU: "FRIENDS. TRIBUTE to JAREK ŚMIETANA" w PIWNICY pod BARANAMI!!! - bilety

PIWNICA pod BARANAMI zaprasza na KONCERT JAZZOWY z cyklu: GIGANCI POLSKIEGO JAZZu: "FRIENDS. TRIBUTE to JAREK ŚMIETANA"!
Dedykowany ŚMIETANIE program "FRIENDS" tworzą: Wojciech KAROLAK (organy hammonda), Marek NAPIÓRKOWSKI (gitary), Piotr BARON (saksofon tenorowy), Antoni DĘBSKI (gitara basowa), Adam CZERWIŃSKI (perkusja).

"Tribute To Jarek Śmietana" to kwintesencja elegancji jazzowego brzmienia, muzycznego smaku i poczucia swingu.
Koncert poświęcony muzyce Jarka Śmietany, którego odejście w 2013 roku pozbawiło nas jednej z najwybitniejszych gwiazd polskiego i światowego JAZZu.
W koncercie wezmą udział wybitni instrumentaliści, muzyczni partnerzy i przyjaciele Jarka Śmietany, zaś program wypełnią utwory pochodzące z różnych okresów jego twórczości.
::::::::::::::::::::::::::::::::
📎BILETY:
60zł (I pula) / 70zł (II pula) / 80zł (III pula)
📌DOSTĘPNE w BARZE Piwnica pod Baranami, Rynek Główny 27, otwartym codziennie od 11:00 przed południem do 1:00 w nocy co najmniej
📌oraz ON-LINE: https://evenea.pl/event/friends/
❗️NIE PRZYJMUJEMY REZERWACJI do odebrania w dniu koncertu!!!
::::::::::::::::::::::::::::::::
TWÓRCY:
WOJCIECH KAROLAK - organista jazzowy, kompozytor, aranżer, lider. Karierę muzyczną rozpocząłw zespole Jazz Believers w 1958 roku u boku K.Komedy,A.Trzaskowskiego i J.P. Wróblewskiego. Współpracował z całą czołówką polskiego jazzu.Z Jarkiem Śmietaną łączyła go głęboka przyjaźń i miłość do bluesa. Przez lata stanowili nierozłączny tandem, nagrali wspólnie wiele płyt, m.in. Phone Conversations, What's Going On, Revolution, I Love the Blues. Od lat 70 wielokrotny laureat plebiscytu czytelników - Jazz Top miesięcznika "Jazz Forum" w kategorii organy.MAREK NAPIÓRKOWSKI - gitarzysta jazzowy i kompozytor. Nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników Jazz Forum, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Ośmiokrotnie nominowany do prestiżowej Nagrody Muzycznej FRYDERYK. Grał i nagrywał m. in. z: Tomaszem Stańko, Anną Marią Jopek, Grégoire'm Maretem, Mino Cinelu, Adamem Holzmanem, Marcusem Millerem, Leszkiem Możdżerem, Hadrienem Feraud, Sugar Blue, Henrykiem Miśkiewiczem, Januszem Muniakiem, Tomaszem Szukalskim, Janem "Ptaszynem" Wróblewskim, a także z Patem Metheny, Richardem Boną, Ivanem Linsem, Dhaferem Youssefem, Gonzalo RubalcabaADAM CZERWIŃSKI - perkusista, aranżer, kompozytor. Współpracował z Januszem Muniakiem,Zbigniewem Namysłowskim,Janem Ptaszynem Wróblewskim, Johnem Scofieldem, Nigelem Kennedy'm, Larry Goldingsem, Gary Bartzem, Eddie Hendersonem, Larry Koonse'm. Pomysłodawca i współtwórca festiwalu Jazz w Lesie.Obecnie współtworzy autorski projekt MAP. W latach 1993-2013 był stałym członkiem zespołów Jarka Śmietany.ANTONI DĘBSKI - polski gitarzysta basowy. Współpracował m.in z Jarosławem Śmietaną, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Zbigniewem Namysłowskim, Tomaszem Szukalskim, Wojciechem Karolakiem, Andrzejem Zauchą, Grażyną Łobaszewską, Johnem Abercrombie, Eddie Hendersonem,Gary Bartz'em. Koncertował na całym świecie, biorąc także udział w licznych prestiżowych, międzynarodowych festiwalach jazzowych.Współorganizator Summer Jazz Festival w Krakowie.Pedagog w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

PIOTR BARON - od 20 lat w ankiecie "Jazz Top" czytelników magazynu Jazz Forum uznawany za jednego z czołowych tenorzystów, sopranistów i barytonistów, zauważany także jako alcista, klarnecista i flecista. Nominowany czterokrotnie do "Fryderyka". Współpracował z najwybitniejszymi artystami z Polski, Europy i USA, wśród nich znajdziemy postacie takie jak: Zbigniew Namysłowski, Tomasz Stańko, Henryk Majewski, Henryk Miśkiewicz, Jarosław Śmietana, Wojciech Karolak, Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Darek "Oles" Oleszkiewicz, Piotr Wojtasik, Jan Ptaszyn Wróblewski, Ray Charles, Art Farmer, Kevin Mahogany, Victor Lewis, Jon Mayer, Eddie Henderson, Larry Koonse, Joe LaBarbera, Ronnie Burrage, Karen Edwards. Brał udział w nagraniu ponad 80 płyt, w tym dziewięciu autorskich. Wykładowca w Instytucie Jazzu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie, Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Obecnie Piotr Baron koncertuje intensywnie w Polsce i Europie ze swoim kwintetem, a także gościnnie z wiodącymi grupami jazzowymi.
::::::::::::::::::::::::::::::::
JAREK ŚMIETANA debiutował u boku najjaśniejszych gwiazd, dość szybko jednak sam wpisał się do annałów historii polskiego jazzu. Charyzmatyczny bandleader (Extra Ball, Sounds), znakomity kompozytor i aranżer. Współpracował i nagrywał płyty z tuzami świata jazzu, wśród których byli m.in. Art Farmer, John Abercrombie, Gary Bartz, Hamiet Bluiett, Eddie Henderson, Zbigniew Seifert czy Zbigniew Namysłowski. Jak pisał Paweł Brodowski w JAZZ FORUM - Jego muzyka nasycona była bluesem, miała ekspresję rocka i płynność bebopowej frazy. Gitara nie miała przed nim tajemnic, stając się w jego rękach narzędziem, którym przekazywał to, co grało mu w duszy. Na polskiej scenie przez wiele lat Jarek Śmietana nie miał sobie równych, co potwierdzały doroczne ankiety czytelników JAZZ FORUM - przez ponad trzy dekady Śmietana królował w nich jako najwybitniejszy polski gitarzysta jazzowy.
Podziwiany był zresztą nie tylko w Polsce, goszcząc chyba na wszystkich krajowych festiwalach i imprezach jazzowych, ale również zagranicą (m.in.North See, Jazz Yatra, Jazz Umbria, Reno Jazz Festival). Zyskał także popularność dzięki znakomicie układającej się współpracy ze słynnym brytyjskim skrzypkiem Nigelem Kennedym, z którym koncertowali wspólnie w Europie i na świecie. Zarejestrował kilkadziesiąt znakomitych płyt, w tym ponad 30 autorskich. Zmarł 2 września 2013 r., po wielomiesięcznej walce z ciężką chorobą.
(Tomasz Handzlik, Jazz Forum)

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

REGULAMIN:

1. Bilety dostępne są w barze Piwnicy pod Baranami, Rynek Główny 27 oraz ON-LINE na evenea.pl https://evenea.pl/event/friends/

2. Nie przyjmujemy rezerwacji telefonicznych.

3. Koncert odbędzie się na sali koncertowej Piwnicy pod Baranami.

4. Miejsca są nienumerowane.

5. W razie chłodu przed koncertem zapraszamy Państwa do szatni (na sali jest gorąco).

6. Na salę koncertową można wnosić napoje i alkohol zakupiony w barze Piwnicy pod Baranami.

7. W związku z punktem 4., 5. i 6. zapraszamy na koncert z odpowiednim wyprzedzeniem. Po rozpoczęciu koncertu i zgaszeniu świateł zajmowanie wybranych dowolnie miejsc jest niemożliwe. Osobom spóźnionym, które nie wejdą na salę, nie zwracamy kosztów biletu.

8. Na widownię zaczniemy Państwa wpuszczać na 25 minut przed rozpoczęciem koncertu.

9. W razie odwołania koncertu z winy organizatora lub artystów zwracamy Państwu koszt biletu pomniejszony o prowizję portalu evenea.pl (w przypadku zakupu on-line). Nie zwracamy kosztów dojazdu etc.

10. Zakup biletu oznacza akceptację niniejszego regulaminu.

60,00 zł

Kup bilet
  • Szybka i bezpieczna płatność elektroniczna za bilety
  • E-ticket w ciągu kilkunastu minut na Twojej skrzynce
  • Łatwy zakup, bez konieczności zakładania konta

Zobacz również:

koncerty koncerty w Krakowie wydarzenia Kraków Adam Czerwiński Antoni Dębski Marek Napiórkowski Piotr Baron Wojciech Karolak

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "KAROLAK / NAPIÓRKOWSKI / BARON / DĘBSKI / CZERWIŃSKI - czyli GIGANCI POLSKIEGO JAZZU: "FRIENDS. TRIBUTE to JAREK ŚMIETANA" w PIWNICY pod BARANAMI!!!" jest Piwnica pod Baranami

  Rodzaj Dostępne do Cena Liczba
  BILET PROMOCYJNY w przedsprzedaży (I pula)

dostępnych: 1

7 Grudnia 2019, 23:00 60,00 zł
  Bilet NORMALNY w przedsprzedaży (II pula)

dostępnych: 0

Wyprzedane 69,99 zł Wyprzedane
  BILET NORMALNY

dostępnych: 0

Wyprzedane 80,00 zł Wyprzedane

Ceny biletów zawierają podatek VAT. Do ceny biletu może zostać doliczona opłata transakcyjna.

Polecamy także:

I love Sales & Commerce 12-13.05.2020

12 Maja - 13 Maja od 701,10 zł
MTP Sala Ziemi, Poznań

Krąg Kobiet - warsztaty rozwoju samoświadomości, Grudziądz

Dzisiaj, 17:30 - 20:30
Marina Grudziądz, Grudziądz

WORLD SALES CONGRESS 2020 - MAKSIMUM OSIĄGNIĘĆ W SPRZEDAŻY - POZNAŃ

24 Kwietnia, 09:00 - 17:45 od 290,00 zł
Poznań

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej