To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

FIWE FITNESS BUSINESS TRADE SHOW 2018

21 Września, 09:00 od 34,99 zł
EXPO XXI, Warszawa

Konferencja Fitness PEI V

23 Marca, 08:00
PGE Narodowy, Warszawa

NOWOCZESNE TECHNIKI POKONYWANIA OBIEKCJI I FINALIZACJI SPRZEDAŻY - Wrocław

Pojutrze, 09:00 - 18:00 od 170,00 zł
Hotel Śląsk, Wrocław

ESP Sport & Zdrowie

23 Lutego - 24 Lutego od 20,00 zł
AmberExpo, Gdańsk

Finisaż Kaligrafii społecznych. Performans, koncert, spotkania

Harmonogram:

17.00: Bliski Wschód i Afryka Północna dzisiaj - spotkanie z prof. Katarzyną Górską-Sosnowską

Prof. Katarzyna Górska-Sosnowska — wykładowczyni Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Uzyskała habilitację z religioznawstwa oraz doktorat z nauk ekonomicznych. Jest autorką licznych publikacji na temat problemów społeczno-ekonomicznych z rejonu Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej.

18.00: performans Lydii Ourahmane
"The Third Choir Archives Performance", 21 min, 2015
Będzie dostępny transkrypt performansu w języku polskim

Jakkolwiek swobodne byłyby drogi współczesnej internetowej komunikacji między ludźmi, załatwienie oficjalnego pozwolenia na wywóz pracy z Algierii (w 1962 roku rząd Algierii wprowadził zakaz wywozu dzieł sztuki) zajęło artystce kilkanaście miesięcy starań. Jej podania deklarujące obiekty jako różne kategorie dóbr spotkały się z kolejnymi odmowami urzędów celnych. Zgoda została wydana dopiero po interwencji tunezyjskiego Ministerstwa Kultury. Performans stanowi uzupełnienie prezentowanej na wystawie instalacji rzeźbiarsko-dźwiękowej artystki.

Lydia Ourahmane (ur. w 1992, Sa’ida) — ukończyła studia licencjackie w Goldsmiths w Londynie (2014). Mieszka i pracuje w Oranie oraz Londynie. Wykorzystuje nowe media, przede wszystkim wideo, wykonuje wykłady performatywne, tworzy publiczne interwencje. Jest także rzeźbiarką i autorką instalacji ze znalezionych obiektów. W swoich pracach bada złożone społeczne i polityczne struktury.

19.00: spotkanie z dr Magdaleną Pinker: Kobiety w krajach islamu; Sztuka kaligrafii

dr Magdalena Pinker - arabistka, absolwentka i pracowniczka Katedry Arabistyki i Islamistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Opiekuje się kolekcją sztuki arabskiej i tureckiej w Zbiorach Sztuki Orientalnej Muzeum Narodowego w Warszawie. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół sztuki i architektury muzułmańskiej, arabskiej historiografii oraz współczesnych zagadnień społeczno-kulturowych świata arabskiego.

20.00: spotkanie z artystką Anahitą Razmi (spotkanie prowadzone w języku angielskim a polskim tłumaczeniem)

Na wystawie prezentowane są trzy prace Anahity Razmi, fotografia (2015) przedstawiająca wytatuowane ramię artystki, a na nim napis: "This is not Iranian" (To nie jest Iranka) - deklaracja absolutnej wolność artysty. Film Middle East Coast West Coast (2014) dotyczący również istoty reprezentacji oraz katastroficzną w nastroju instalację Arsenały (2012). W czasie spotkania opowie o swojej twórczości.

Anahita Razmi (ur. w 1981, Hamburg) — jest artystką irańskiego pochodzenia mieszkającą w Berlinie. Studiowała w Bauhaus-Universität w Weimarze (dyplom 2006), Pratt Institute w Nowym Jorku (2006) oraz w Staatliche Akademie der Bildenden Künste w Stuttgarcie pod kierunkiem Christiana Jankowskiego. Zajmuje się wideo, instalacjami i performansem. Odwołuje się do kultury popularnej, ironicznie dekonstruuje symbole, zaburza kontekst utrwalonych znaków oraz stereotypów.

21.00: koncert Improvised Duo: Nasri + La Mirza

Randa Mirza urodziła się w 1978 roku w Libanie, mieszka w Bejrucie i Marsylii. Oprócz praktyki jako artystka wizualna zajmuje się VJowaniem, czyli oprawą wizualną setów djeskich. Z Randą Mirzą wystąpi Nasri, francusko-libański aktor i dziennikarz Nasri Sayegh na stałe mieszkający w Berlinie.

Muzyka Nasri to dźwiękowe spotkanie wielkich nazwisk klasycznego arabskiego repertuaru, zachodniej muzyki pop, muzyki z Emiratów Arabskich, Egiptu i Libanu z gwiazdami i gwiazdeczkami francuskiego kina i literatury. Jako wielbiciel diw jazzu Nasri łączy Asmahan i Delphine Seyrig, Grace Jones i Jeanne Moreau, a także arabskie dźwięki z akustycznymi dialogami m.in. Bette Davis. Randa Mirza stworzy do tego wizualizacje wykorzystując m.in. obrazy z kina egipskiego.

www.randamirza.com
www.soundcloud.com/nasri-sayegh

15.01.2017
18.00: Dubaj. Miasto marzeń: pokaz filmu połączony ze spotkaniem z reżyserem Robertem Tutakiem (https://www.facebook.com/events/1845409015739133/)

Więcj informacji o wystawie i wydarzeniach: zacheta.art.pl/pl/wystawy/kaligrafie-spoleczne

Zobacz również:

inne inne w Warszawie wydarzenia Warszawa
Zobacz na mapie

Zachęta Narodowa Galeria Sztuki / Zachęta National Gallery of Art

Małachowskiego 3, Warszawa

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej