To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

I love Sales & Commerce 12-13.05.2020

12 Maja - 13 Maja od 824,10 zł
MTP Sala Ziemi, Poznań

Szkolenie na "Prowadzącego strzelanie" (LOK) - Strzelnica FSO

Sobota - Niedziela od 549,99 zł
Strzelnica FSO, Warszawa

WORLD SALES CONGRESS 2020 - MAKSIMUM OSIĄGNIĘĆ W SPRZEDAŻY - POZNAŃ

24 Kwietnia, 09:00 - 17:45 od 390,00 zł
Aula Artis Concordia Design, Poznań

Prosektorium. Tajemnice diagnostyki pośmiertnej #opartenafaktach

10 Lutego, 18:00
BAL na Zabłociu, Kraków

Białoruś. Rozmowy o ludziach i reżimie #opartenafaktach

Białoruś. Kresy, Łukaszenka, wpływy Putina. Z czym jeszcze kojarzy się dzisiaj Białoruś? Próbę odpowiedzi na to pytanie podjęli polscy, niemieccy i białoruscy reporterzy w książce "Ojczyzna dobrej jakości". Jednak to nie polityka, ale ludzie i rozmowy z nimi pojawiają się w niej na pierwszym planie. Ludzie pełni wiary w idee oraz ci zrezygnowani i pogodzeni z reżimem. 

Cykl #opartenafaktach oraz Wydawnictwo Czarne zapraszają na spotkanie z redaktorką książki Małgorzatą Nocuń oraz Ziemowitem Szczerkiem, jednym z autorów. Widzimy się 9 grudnia w Bonobo Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza, początek o godzinie 18:00. 

Podczas rozmowy z naszymi gośćmi spróbujemy poszukać prawdy o kraju, który dla wielu z nas wciąż jest wielką niewiadomą, postrzeganą wyłącznie przez pryzmat polityki i wpływów rosyjskich. Spotkanie poprowadzi Zbigniew Rokita.

Małgorzata Nocuń (ur. 1980) - redaktorka "Nowej Europy Wschodniej", dziennikarka "Tygodnika Powszechnego", w latach 2004-2006 jego korespondentka na Ukrainie i Białorusi. Wraz z Andrzejem Brzezieckim opublikowała książki Białoruś. Kartofle i dżinsy, Ograbiony naród. Rozmowy z intelektualistami białoruskimi i Armenia. Karawana śmierci. W 2014 roku została wyróżniona w konkursie Amnesty International "Pióro Nadziei" za reportaż z Kaukazu Północnego. 

Ziemowit Szczerek (ur. 1978) - dziennikarz i prozaik. Współpracuje z "Polityką", "Gazetą Wyborczą", "Krytyką Polityczną" i "Nową Europą Wschodnią". Autor książek Siódemka, Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian, Rzeczpospolita zwycięska. Alternatywna historia Polski, Tatuaż z tryzubem, Międzymorze. Podróże przez prawdziwą i wyobrażoną Europę Środkową, Siwy dym albo pięć cywilizowanych plemion oraz współautor zbioru opowiadań Paczka radomskich. Laureat Paszportu "Polityki", nominowany do Nagrody MediaTory i Nagrody im. Beaty Pawlak oraz dwukrotnie do Nagrody Literackiej Nike i Nagrody Literackiej Europy Środkowej "Angelus".


Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu #opartenafaktach, organizowanego przez Stowarzyszenie Re-Prezentacje (m.in. Festiwal Reportażu NON-FICTION, TERMOKAWA).

Stowarzyszenie RE-PREZENTACJE

http://re-prezentacje.pl/

Festiwal Reportażu NON-FICTION

http://nonfiction.pl/

Księgarnia 3.0

http://ksiegarnia30.pl/

Grupa Manta

http://grupamanta.pl

Zobacz również:

inne inne w Krakowie wydarzenia Kraków

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "Białoruś. Rozmowy o ludziach i reżimie #opartenafaktach" jest Stowarzyszenie RE-PREZENTACJE

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej