To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

Coworking Now 2019 - 3 edycja!

4 Kwietnia - 5 Kwietnia 499,00 zł
O4 Coworking, Olivia Four, Olivia Business Centre, Gdańsk

OpenReaktor #74

17 Kwietnia, 18:00
ReaktorWarsaw, Warszawa

Warsztat Edukacji Finansowej - Gra Cashflow !

3 Kwietnia, 19:00 - 21:00 24,99 zł
Warszawa, Warszawa

WORLD SALES CONGRESS 2019 - ŁÓDŹ

24 Maja, 09:00 - 17:45 od 350,00 zł
Hotel Andels 4****, 91-065 Łódź

tech.3camp | tester oprogramowania | 11 września 2018 | 18:00 | O4 Coworking


Zapraszamy na 49. tech.3camp. 

Tematem spotkania będzie testowanie oprogramowania. Agenda poniżej - zarejestruj się już dzisiaj! Jak zawsze po prelekcjach zapraszamy na pizzę i piwo.


AGENDA:

18:00 - 18:30 - Justyna Kosińska- Kałek, CodersLab: Czy da się zautomatyzować testowanie treści w wygenerowanych dokumentach? 

 Nakreślę krótko praktyczne problemy testera manualnego. Przechodząc do opisu obecnie panujących, technicznych braków w kwestii narzędzi do testowania treści w dokumentach. Na koniec przedstawię jedno z narzędzi, umożliwiające masowe porównywanie plików PDF, które właśnie stworzyliśmy. 

18:30 - 19:00 - Paweł Gutowski, Acxiom: Jak wprowadzić automatyzację testów do istniejącego projektu na przykładzie Robot Framework

Częsta sytuacja: trafiasz do nowej firmy albo nowego projektu, a tam czeka na ciebie rozwiązanie, które nie ma wdrożonej automatyzacji testów. Od miesięcy lub lat uprawiane są tam testy manualne. Z jakimi problemami zmierzysz się próbując zmienić sytuację? Jak je rozwiązać? Podczas prezentacji omówię przykładową strategię działania oraz zaprezentuję kilka rozwiązań na podstawie naszej automatyzacji w Robot Framework.

19:00 - 19:15 - przerwa

19:15 - 19:45 - Jan Zaremski, Finastra: Testy end-2-end w architekturze mikroserwisowej z użyciem Dockera

Każdy, kto zajmuje się automatyzacją testów e2e dla mikroserwisów zmagał się na pewno z takimi problemami jak:

· trudna instalacja i konfiguracja środowiska testowego

· długi czas wykonania testów

· niska stabilność testów

Na szczęście z pomocą przychodzi Docker. W trakcie prezentacji opowiem, jak można wykorzystać konteneryzację, aby wydajnie i stabilnie testować aplikacje oparte o mikroserwisy.

19:45 - 20:15 - Andrzej Sprzenski, LPP -  Testy w kontekście biznesowym. Jak nie wpaść w pułapkę perfekcjonizmu

20:15 - 20:45 - Igor Barkowski, Łukasz Berezowski, GetResponse: Automatyzacja procesu dostarczania oprogramowania

Wytwarzanie oprogramowania jest nietrywialnym zagadnieniem. Dodatkowe komplikacje w równaniu to czynniki wewnętrzne, jak pojawienie się dużego zespołu, współpraca między zespołami, zmienne oczekiwania biznesu, itd. Nałożenie warstwy czynników zewnętrznych tworzy ekosystem, który wymaga świadomego zarządzania na każdym etapie procesu. Podczas spotkania pokażemy, jak radzimy sobie z kontrolą nad tym światem.PRELEGENCI: 

Justyna Kosińska-Kałek: 

Od ponad 7 lat w branżach testowania oprogramowania oraz prowadzenia projektów. Specjalizuje się we wdrażaniu testerów w środowisku zawodowym (wg. metod Waterfall, ITIL, Agile). Założycielka firmy Kosinscy.IT, zajmującej się wdrażaniem testerów oprogramowania na rynek pracy. Prowadzi szkolenia oraz wspiera rekruterów w weryfikacji technicznej kandydatów na testerów na wszystkich specjalistycznych poziomach stanowiskowych. Współpracowała m. in. z: Carrefour, Teb Akademia, PKO BP, HBR, JCommerce, Getin Noble Bank, Sygnity, NBC i Coderslab.


Jan Zaremski, Finastra

Automatyzacją testów zajmuję się od ponad 4 lat. Obecnie, jako Senior QA Automation Engineer w Finastra, odpowiedzialny jest za szukanie i wdrażanie nowych technologii, rozwiązań i procesów, które ułatwiają testowanie automatyczne i przenoszą je na nowy poziom. Zwolennik ciągłego wychodzenia z własnej strefy komfortu i zacierania granic pomiędzy testerami i programistami.
Paweł Gutowski, Acxiom

Paweł Gutowski jest absolwentem matematyki Politechniki Gdańskiej. Od ponad 8 lat zajmuje się tematyką związaną z Quality Assurance, zaczynając od testów manualnych, poprzez testy automatyczne, a kończąc na koordynacji pracy działu testowego. Obecnie zatrudniony na stanowisku Team Leader of Delivery w firmie Acxiom. Ma doświadczenie w testach automatycznych web serwisów, UI, a także procesów bazodanowych. Prywatnie fan Gry o Tron, hard rocka lat 80 i gier planszowych w klimatach H.P. Lovecrafta.


Igor Barkowski, GetResponse

Specjalista IT z wieloletnim doświadczeniem w branży finansowej w roli administratora aplikacji oraz team leadera. Obecnie w GetResponse odpowiedzialny za obszar Application Performance. Na co dzień zajmuje się analizą złożonych problemów wydajnościowych, poszukiwaniem wąskich gardeł i wskazywaniem możliwych rozwiązań optymalizacyjnych.


Łukasz Berezowski, GetResponse

Od ponad dekady specjalista w dziedzienie zapewniania jakości z doświadczeniem w branży bankowej i edukacyjnej oraz emarketingu. Szczególnie interesuje się doskonaleniem sposobów wytwarzania oprogramowania oraz automatyzacją procesów biznesowych z naciskiem na minimalizm procesów wspierających. Obecnie związany z GetResponse, gdzie odpowiada za doskonalenie procesów IT.


Andrzej Sprzenski, LPP

Jako Lider QA w LPP tworzy wizję jakości i wyznacza jej standardy. Warsztat testerski poznał na własnej skórze, przez 12 lat doświadczając pracy w różnych rolach: testera, lidera testów, lidera zespołów. Pracuje z ludźmi szerząc wiedzę o wszystkich aspektach QA, pozyskaną w wielu dziedzinach (ubezpieczenia, edukacja, sprzedaż).Partnerem cyklu tech.3camp jest Miasto Gdańsk


Zobacz również:

inne inne w Gdańsku wydarzenia Gdańsk

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "tech.3camp | tester oprogramowania | 11 września 2018 | 18:00 | O4 Coworking" jest 3 camp

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej