To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

NOWOCZESNE TECHNIKI POKONYWANIA OBIEKCJI I FINALIZACJI SPRZEDAŻY - GDAŃSK/SOPOT

16 Marca, 09:00 - 18:00 od 170,00 zł
Hotel Haffner, Sopot

NOWOCZESNE TECHNIKI POKONYWANIA OBIEKCJI I FINALIZACJI SPRZEDAŻY - OLSZTYN

15 Marca, 09:00 - 18:00 od 170,00 zł
Hotel Wileński, Olsztyn

Psychologia perswazji w sprzedaży - Kevin HOGAN

23 Marca, 09:00 - 18:30 od 490,00 zł
Kraków, Kraków

NOWOCZESNE TECHNIKI POKONYWANIA OBIEKCJI I FINALIZACJI SPRZEDAŻY - Kraków

2 Marca, 09:00 - 18:00 od 190,00 zł
Best Western Efekt Express Kraków, Kraków

Oglądaj na żywo - prezentacja raportu o miejskich politykach kulturalnych

Skąd możemy zaś wiedzieć, czy władze naszych miast dobrze wywiązują się z odpowiedzialności za rozwój kultury? Odpowiedzią na to jest projekt "DNA Miasta: Miejskie Polityki Kulturalne", w ramach którego już po raz drugi przeprowadzone zostało największe ogólnopolskie badanie stanu miejskich polityk kulturalnych. Pierwsza publiczna prezentacja raportu z badania odbędzie się Gdańsku. Zapraszamy 2 lutego o godz. 18.00 do Instytutu Kultury Miejskiej. Wyniki zaprezentuje Artur Celiński - szef zespołu miejskiego Res Publiki, który od 2008 r. bada stan miejskich polityk kulturalnych i projektuje rozwiązania systemowe w tej dziedzinie.

Prezentacje możesz oglądać również na żywo. Zapisz się na listę, a przez rozpoczęciem nagrywania otrzymasz wiadomość z linkiem do relacji. Rezerwacja jest prowadzona wyłącznie dla osób, które chcą oglądać prezentacje w sieci. Do Instytutu Kultury Miejskiej zraszamy bez wejściówek lub rezerwacji.  

Raport "DNA Miasta" powstał na bazie sytuacji 100 największych polskich miast. Zakres danych, które udało się poddać analizie, jest ogromny - to prawie 1300 opinii mieszkańców (w tym również twórców, animatorów i menadżerów kultury z całej Polski) oraz 1300 dokumentów budżetowych i sprawozdań merytorycznych. Oprócz danych liczbowych wykorzystane zostały wyniki badań terenowych, dzięki czemu wiadomo dokładnie co kryje się za liczbami i w jaki sposób można je zinterpretować.

Raport pokazuje, w jaki sposób władze miejskie definiują swoją odpowiedzialność za kulturę i które z nich tworzą dobre warunki dla jej rozwoju. "DNA Miasta" w prosty sposób wyjaśnia kto, z kim, dlaczego i na jakiej podstawie podejmuje najważniejsze decyzje w polityce kulturalnej. Umożliwia także wiedzę umożliwiającą dokonanie samodzielnej oceny jakości polityki kulturalnej i zrozumienie różnicy pomiędzy mądrym zarządzaniem kultury a jej odpowiednikiem pozbawionym rozsądku i planowania - mówi Artur Celiński.

Artur Celiński - szef zespołu DNA Miasta, członek redakcji Magazynu Miasta i wiceprezes Fundacji Res Publica. Politolog. Inicjator i członek Zespołu ds. Miejskich Polityk Kulturalnych działającego przy Narodowym Centrum Kultury. Miejski aktywista - członek Kongresu Ruchów Miejskich. Ekspert w dziedzinie polityki kulturalnej i znaczenia kultury dla rozwoju miast. Promotor innowacji w zarządzaniu politykami publicznymi i wprowadzaniu narzędzi dialogu obywatelskiego.Więcej o programie DNA Miasta: http://publica.pl/dna-miasta-program

Zobacz również:

inne inne w Gdańsku wydarzenia Gdańsk Artur Celiński

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "Oglądaj na żywo - prezentacja raportu o miejskich politykach kulturalnych" jest Instytut Kultury Miejskiej

Zobacz na mapie

Instytut Kultury Miejskiej

ul. Długi Targ 39/40, Gdańsk

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej