To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

I love Sales & Commerce 12-13.05.2020

12 Maja - 13 Maja od 701,10 zł
MTP Sala Ziemi, Poznań

WORLD SALES CONGRESS 2020 - MAKSIMUM OSIĄGNIĘĆ W SPRZEDAŻY - POZNAŃ

24 Kwietnia, 09:00 - 17:45 od 290,00 zł
Poznań

IT 5 - IT Piątki #3

24 Stycznia, 18:00
Fundacja CODE:ME, Gdańsk

Wrap Up The Year With a Story: Creative, Recreational and Fun Storytelling Workshop by NativeSpeak & DoodleWise

28 Grudnia, 11:00 - 13:00 120,00 zł
Inkubator Starter, Gdańsk

MusicJamCo jest grane?

Music Jam to święto muzyki i technologii w jednym. Spotykamy się w jednym miejscu i czasie, by wspólnie łączyć świat IT ze sferą dźwięków. Podczas 12h maratonu będziemy tworzyć, rekmiksować i bawić się muzyką i kodem niezależnie od ich postaci - od tworzenia na perkusji przez zaprogramowanie kompozycji na buzzerach od Arduino po ułożenie utworu składającego się w piękną całość z dźwięków wydawanych przez oscylator. Ważne jest , aby każdy z projektów łączył muzykę i nowe technologie.

Do kogo kierowane jest wydarzenie?

Do każdego fana muzyki. I tyle. Jeśli muzyka daje Ci radość, to technologia z pewnością nie będzie problemem. Ważne, abyś miał tylko ukończone 18 lat.


Harmonogram wydarzenia

 • Rejestracja + śniadanie: 9:30 - 10.00
 • Rozpoczęcie godz. 10:00
 • Team building i prezentacje pomysłów: 10:15 - 11:00
 • Maraton tworzenia: 11:00 - 20:00
 • Lunch: 13:00 
 • Pizza time: 18:00
 • Finał i prezentacja projektów 20:00- 21:00
 • Zakończenie 21:00 -22.00


Let's reUSE MUSIC! 

Zbiory cyfrowe i domena publiczna to niekończące się pasmo inspiracji dla twórców. 

Na potrzeby MUSICJAM - proponujemy wam wykorzystanie muzyki z domeny publicznej i tej na wolnych licencjach - np kompozycje największych klasyków lub utwory udostępnione przez twórców na wolnych licencjach. Zawsze zwróćcie uwagę czy wykonanie nie jest objęte prawami autorskimi majątkowymi!

Dobrze kwestie związane z muzyką wyjaśnia ten artykuł: https://www.legalnakultura.pl/pl/prawo-w-kulturze/prawo-w-praktyce/news/2831,muzyka-dawna-i-muzyka-ludowa-w-swietle-prawa-autorskiego


W Medialabie Gdańsk zrekonstruowaliśmy XVII wieczne zaśpiewy gdańskich ulicznych sprzedawców - i nasze wykonania będą do pobrania i wykorzystania podczas hackathonu - udostępnimy je na CC-BY-SA.


UWAGA: wykorzystanie choć fragmentu z udostępnionych przez nas zaśpiewów da wam szansę na specjalne laury od Instytutu Kultury Miejskiej. Bierzcie i używajcie! USE IT a właściwie REUSE IT and GOOD LUCK!


Skąd wziąć muzykę/nuty do wykorzystania:

 1. polona.pl - wpisując nazwisko dowolnego kompozytora w wynikach wyszukiwania zawsze trafią się jakieś nuty np Moniuszko https://polona.pl/search/?query=moniuszko&filters=public:1
 2. otwartezasoby.pl - lista serwisów i stron udostęniających muzykę ze free! https://otwartezasoby.pl/kategorie-do-stron/muzyka/
 3. Europeana Music - europejska biblioteka cyfrowa i jej zbiory nagrań. Z części z nich możecie korzystać zupełnie swobodnie: https://www.europeana.eu/portal/pl/collections/music?q=TYPE%3ASOUND&view=grid&f%5BREUSABILITY%5D%5B%5D=open
 4. Przede wszystkim nasze XVII wieczne zaśpiewy. Mogą być np elementem dźwiękowego pejzażu lub zostać wplecione w nieoczywisty sposób w wasz utwór muzyczny.
Organizatorzy MusicJam:

Instytut Kultury Miejskiej, CODE:ME, Hackerspace Trójmiasto 

Partnerzy: Inkubator StarterFAQ:

Jaka jest cena za bilety?

Oplata rejestracyjna wynosi symbolicznie 20zl. Dzięki tej kwocie mamy pewność ze zajmujemy miejsca tylko dla osób zainteresowanych.

Jak wygląda sprawa wyżywienia?

Zapewniamy poczęstunek na śniadanie, obiad oraz pizzę. Dodatkowo przez cały czas dostępny jest catering z kawa oraz herbata.

Czy muszę mieć zespół?

Rywalizacja odbywa sie w 3 do 5 osobowych zespołach. Nie jest jednak wymagane posiadanie drużyny przed rozpoczęciem wydarzenia. Wiele zespołów dobiera się na miejscu, w trakcie prezentacji pomysłów.

Co należny zabrać ze sobą?

Na miejscu zapewniamy biurka, krzesła, prąd i internet. Ważne jest wiec aby zabrać ze sobą wszystkie narzędzia niezbędne do pracy.

Jak będzie wyglądała przestrzeń hackathonu:

Przestrzeń będzie składała się z 2 odrębnych części: głośnej, gdzie będzie można hałasować, testować i bawić się. To też przestrzeń na rozpoczęscie i zakonczenie maratonu. Druga część, to przestrzeń cicha, dedykowana dla osób chcących się skupić. 

Mam pytanie na które nie ma tutaj odpowiedzi. Gdzie mogę je zadać?

Zapraszamy do kontaktu na kontakt@codeme.pl

Lokalizacja Music Jam : Inkubator Starter, ul. Lęborska 3b, Gdańsk

Zobacz również:

inne inne w Gdańsku Hackathon wydarzenia Gdańsk

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "MusicJam" jest Fundacja_CODE:ME

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej