To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

Life Balance Congress

29 Listopada - 1 Grudnia od 110,00 zł
Ptak Warsaw Expo, Nadarzyn

I love Sales & Commerce 12-13.05.2020

12 Maja - 13 Maja od 701,10 zł
MTP Sala Ziemi, Poznań

Szkolenie na "Prowadzącego strzelanie" (LOK) - Strzelnica FSO

30 Listopada - 1 Grudnia od 549,99 zł
Strzelnica FSO, Warszawa

Krąg Kobiet - warsztaty rozwoju samoświadomości, Grudziądz

6 Grudnia, 17:30 - 20:30 50,00 zł
Marina Grudziądz, Grudziądz

Noc Laboratoriów 2019 // Hydropolis

Ogień / Lód w Hydropolis

W tegorocznej edycji Nocy Laboratoriów przedstawimy dwie skrajności.

Zbliżymy się do zera absolutnego, nie będzie to -273 ℃, ale dzięki ciekłemu azotowi, uczestnicy będą mogli doświadczyć ekstremalnie niskich temperatur. Ciekły azot wrze już w temperaturze -195,8 ℃, a w takich warunkach już nawet powietrze którym oddychamy zamienia się w płyn, co zobaczymy na własne oczy.

Z kosmicznie niskich temperatur przeniesiemy się kilka kilometrów nad ziemię, sprawdzić jak powstają chmury, które oglądamy na niebie. Stworzymy własny obłok w butelce, by następnie sprawić, by zniknęła.

Gdy już zejdziemy na ziemię udowodnimy, że powietrze, wbrew pozorom ma olbrzymią siłę. Natura bardzo nie lubi próżni, a próba jej stworzenia, może zakończyć się bardzo gwałtownie.

Na koniec podróży, porozmawiamy o wodzie. Kranówka we Wrocławiu w niczym nie ustępuje wodzie, którą znajdziemy w sklepie i zawsze namawiamy mieszkańców naszego miasta do jej picia.  Ten temat również wiąże się z eksperymentem, w którym wodę rozłożymy na pierwiastki z których się składa - wodór i tlen.


Zasady

Ze względu na ograniczenia techniczne oraz normy BHP, na warsztaty może wejść jednokrotnie maksymalnie 30-osobowa grupa. Zajęcia będą odbywały się w sali warsztatowej usytuowanej w pawilonie kasowym Hydropolis według przyjętego harmonogramu:

20:00-20:45

21:00-21:45

22:00-22:45

23:00-23:45

Ważne: Udział w Nocy Laboratoriów nie obejmuje możliwości zwiedzania stałej wystawy Hydropolis. Osoby, które dokonają rezerwacji miejsc, prosimy o zebranie się najpóźniej kwadrans przed godziną rozpoczęcia warsztatu w pawilonie kasowym Hydropolis. Uczestnictwo w zajęciach jest jednoznaczne z akceptacją jego regulaminu (https://noclaboratoriow.pl/uczestnictwo/).

Zobacz również:

imprezy imprezy w Wrocławiu wydarzenia Wrocław

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "Noc Laboratoriów 2019 // Hydropolis" jest MPWiK S.A.

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej