To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

Business Insider Trends Festival

2 Października - 3 Października od 900,00 zł
The Koneser Square, Warsaw

OpenReaktor #76

14 Czerwca, 18:00
ReaktorWarsaw, Warszawa

Warsztat Edukacji Finansowej - Gra Cashflow !

Czwartek, 19:00 - 21:00 29,89 zł
Warszawa, Warszawa

Blockchain Alliance Silesia

Czwartek, 10:00 - 18:00
Strefa Centralna, 40-032 Katowice

Wieczór Paschalny 2018

I spożyli Paschę Izraelici (...) oraz wszyscy, którzy od nieczystości narodów tego kraju odwrócili się ku nim, by szukać Pana, Boga Izraela. (Ezd 6, 21)
Wielu przed Paschą udawało się z tej okolicy do Jerozolimy, aby się oczyścić. (J 11, 55)

SEDER PASCHALNY 2018

Zapraszamy na seder paschalny z udziałem Dr Johna Fischera i jego małżonki Dr Patrice Pavka Fischer.

Celebracja wieczoru paschalnego odbędzie się 23 marca 2018 roku (piątek) o godz. 18:00, w kościele MB Królowej Aniołów na warszawskim Bemowie, ul. Markiewicza 1, w sali widowiskowej (pod kościołem). Celebracji będzie przewodniczył rabin Synagogi Mesjańskiej na Florydzie, John Fischer

Wieczór paschalny (hebr. Pesach) jest organizowany według ściśle określonego porządku od 3500 lat. Kolacja sederowa jest spożywana przez Żydów na pamiątkę wyprowadzenia Izraela z niewoli egipskiej. Jest to ten sam uroczysty posiłek, który spożywał Jezus z uczniami w czasie Ostatniej Wieczerzy. Wieczór sederowy jest centralnym wydarzeniem tak dla judaizmu, jak i chrześcijaństwa. Jest to święto pełne radości z wyzwolenia i ze Zmartwychwstania, w którym udział ma każdy wyznawca Jezusa Chrystusa!

Uroczystość ma charakter biesiadny i jest przeznaczona zarówno dla osób indywidualnych, jak i całych rodzin.

Dr John Fischer jest Żydem mesjańskim, który - tak jak Apostołowie i pierwsi chrześcijanie 2000 lat temu - zachowuje tradycje judaizmu wierząc jednocześnie w Jezusa jako Mesjasza.

John urodził się w Budapeszcie i pochodzi z rodziny, która cudem uniknęła Holokaustu. Obecnie posługuje jako rabin w kongregacji mesjańskiej Ohr Chadash w Clearwater na Florydzie. Jest dyrektorem wykonawczym Menorah Ministries, Wicedyrektorem ds. Akademickich w Seminarium i Jesziwa w St. Petersburgu, członkiem Komitetu Wykonawczego w Messianic Jewish Rabbinic Council, prezydentem w The International Messianic Jewish Alliance. Ponadto, John był współzałożycielem, a później wieloletnim Wiceprezesem, The Union of Messianic Jewish Congregations. John wielokrotnie głosił i prowadził nauczanie, zarówno na terenie Stanów Zjednoczonych, jak i w innych krajach: Izraelu, Rosji, Francji, Niemczech, Polsce, na Węgrzech, Słowacji, Ukrainie, Filipinach, w Kanadzie, oraz w krajach Afryki Południowej. Jest autorem licznych artykułów i kilku książek. Razem z żoną, Dr Patrice Fischer, mają dwójkę dorosłych dzieci i troje wnuków. 

W trakcie spotkania John wyjaśni symbolikę sederu jako celebracji żydowskiego święta Paschy, jej znaczenie dla chrześcijan i związek z chrześcijańskim świętem Wielkanocy. Zespół Jarmuła Band z Krakowa poprowadzi nas w śpiewie żydowskich pieśni sederowych. Będziemy też mogli skosztować tradycyjnych potraw. Spotkanie ma charakter międzywyznaniowy i rodzinny. Zapraszamy zarówno chrześcijan, którzy chcą lepiej poznać korzenie swojej wiary, jak i osoby niewierzące lub poszukujące, które chciałyby spojrzeć na chrześcijaństwo z innej, szerszej, perspektywy. Szczególnie gorąco zapraszamy rodziny z dziećmi.

Ta forma kolacji sederowych organizowanych przez chrześcijan w Polsce została zapoczątkowana u franciszkanów w Krakowie w 2007 roku i z roku na rok rozszerza się na kolejne miasta. Do Warszawy trafiła po raz pierwszy w 2011 roku i od tego czasu jest organizowana corocznie, w różnych miejscach (podziemia kościoła pokamedulskiego na Bielanach, ul. Dewajtis; Dobre Miejsce, Katolickie Centrum Kultury, ul. Dewajtis; Społeczność Chrześcijańska Północ, ul. Jagiellońska; Społeczność Chrześcijańska Północ, ul. Elektronowa; Gimnazjum 114, ul. Malownicza; Kościół Ewangeliczny Zgromadzenia Bożego, ul. Wojnicka 2) i przy współudziale różnych lokalnych wspólnot chrześcijańskich. W tym roku po raz czwarty głównym organizatorem jest chrześcijańska fundacja Z Myślą o Tobie.

Udział w spotkaniu jest odpłatny dla dorosłych i młodzieży powyżej 13-tego roku życia, oraz bezpłatny dla dzieci do lat 13-tu. Wymagana jest rejestracja poprzez formularz zamieszczony powyżej. 

Koordynatorzy: Stanisława Iżyk, Marek Górski, Krzysztof Muszyński, Cezary Sobociński, Paweł Tański.

Patronat: ks. prof. Józef Naumowicz, UKSW.

Pytania prosimy kierować na adres: info [at] zmyslaotobie.org (Cezary Sobociński)
lub w sprawach dot. rejestracji: mwojnars [at] ns.onet.pl (Marcin Wojnarski).


UWAGA. Jeśli chciałbyś wesprzeć organizację tegorocznego i przyszłych Wieczorów Paschalnych, prosimy o przekazanie darowizny na konto:

73 1750 0012 0000 0000 2088 7157 (Fundacja Z Myślą o Tobie)
tytuł przelewu: "Darowizna na Wieczór Paschalny"

Będziemy wdzięczni za każdą wpłatę. Nawet niewielka kwota będzie znaczącym wsparciem przy organizacji tego wyjątkowego wydarzenia i pomoże budować wzajemne zrozumienie między chrześcijanami i Żydami, chrześcijaństwem i judaizmem. Dziękujemy!

Polecamy relację z jednego z krakowskich sederów:


Z A P R A S Z A M Y !!!(zdjęcie profilowe: Bible and Lord's cup and bread, John Snyder, CC BY-SA 3.0)

Zobacz również:

imprezy imprezy w Warszawie wydarzenia Warszawa wiara

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "Wieczór Paschalny 2018" jest Fundacja "Z myślą o Tobie"

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej