To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

FIWE FITNESS BUSINESS TRADE SHOW 2018

21 Września, 09:00 od 34,99 zł
EXPO XXI, Warszawa

Konferencja Fitness PEI V

23 Marca, 08:00
PGE Narodowy, Warszawa

NOWOCZESNE TECHNIKI POKONYWANIA OBIEKCJI I FINALIZACJI SPRZEDAŻY - Wrocław

Wtorek, 09:00 - 18:00 od 170,00 zł
Hotel Śląsk, Wrocław

ESP Sport & Zdrowie

23 Lutego - 24 Lutego od 20,00 zł
AmberExpo, Gdańsk

QUAL(½ Lebanon Hanover)&FOQL &Souvenir de Tanger I Quite Unusual

▲ QUAL ▲
'Solowy projekt basisty Lebanon Hanover - Williama Maybelline’a. QUAL wskrzesza w nowoczesnej postaci najlepsze wzorce estetyki minimal / cold wave z początku lat osiemdziesiątych. "Stulecia smutku zamknięte w elektronicznych dźwiękach", "czarna wieża rozpaczy", "wołanie o pomoc" - tak QUAL opisuje swoją muzykę i opis ten w pełni oddaje jej atmosferę. "Spit On Me", "Putrid Perfumes", czy "Rip Doth Thy Scarlet Claws" - pierwszym planem tych kompozycji jest bez wątpienia wokal: bezkompromisowo zimny i mroczny, a także często groteskowo (jednak bez naruszenia zasady stosowności) przerysowany. Wyrazistość wokalna jednak nie przeszkadza artyście tworzyć brzmień interesujących także w warstwie instrumentalnej, oszczędnych i ekspresyjnych, a nawet o swoistym potencjale tanecznym (bądź lepiej: transowym).'

https://qual.bandcamp.com/


▲ Souvenir de Tanger ▲
Jest producentem muzyki elektronicznej, który należy do kolejnego pokolenia europejskich twórców tworzących wyobrażoną krainę Orientu. Tanger to francuska nazwa miasta w północno-zachodnim Maroku. Po arabsku powiedzielibyśmy Ṭanjah; w języku założycieli tego miasta, czyli Berberów nazwalibyśmy je Ṭanja, ale to współczesny berberyjski, Berberowie zakładając je w VII wieku p.n.e. mówili na nie Tinigi; po angielsku to Tangier, hiszpańsku Tánger, portugalsku Tânger. Z kolei Souvenir de Tanger to projekt Wiktora Milczarka, który w swojej muzyce bada miejsca, w których muzyka elektroniczna, a szczególnie techno spotyka się ze światem szeroko rozumianej kultury arabskiej.

http://soundcloud.com/souvenirdetanger

▲ FOQL ▲
Post-punk electronics / live.
Justyna Banaszczyk swojej muzyce łączy rytmiczną elektronikę z post-punkowym klimatem czy brzmieniami minimal wave. Nie cierpi słowa producentka, które w jej mniemaniu jest zdehumanizowane i technokratyczne. Zaczęła od nagrań dla krajowych wytwórni - Oficyny Biedoty (BDTA) i Pointless Geometry. Później wydawała dla kultowej wytwórni z Holandii - Enfant Terrible /Gooiland Elektro oraz dla New York Haunted. Zagrała na kilku fajnych imprezach takich jak Tauron Nowa Muzyka, Sacrum Profanum czy Unsound. Lubi kasety.

https://soundcloud.com/foql


start: 21:00
bilety: 15pln
after: oldschool ebm / techno / cold wave / dark 80s_________________________________
BE THERE. DON'T BURN THE FIRES.

Zobacz również:

imprezy imprezy w Warszawie wydarzenia Warszawa
Zobacz na mapie

Chmury

11 listopada 22, Warszawa

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej