To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

FIWE FITNESS BUSINESS TRADE SHOW 2018

21 Września, 09:00 od 34,99 zł
EXPO XXI, Warszawa

Konferencja Fitness PEI V

23 Marca, 08:00
PGE Narodowy, Warszawa

NOWOCZESNE TECHNIKI POKONYWANIA OBIEKCJI I FINALIZACJI SPRZEDAŻY - Wrocław

Wtorek, 09:00 - 18:00 od 170,00 zł
Hotel Śląsk, Wrocław

ESP Sport & Zdrowie

23 Lutego - 24 Lutego od 20,00 zł
AmberExpo, Gdańsk

MONA MUR (DE) - Old Skull przedstawia

Pierwszy singiel nagrany w 1982 roku przez niemiecką wokalistkę Monę Mur nazywał się "Jeszcze Polska". Utwór zawierający fragmenty polskiego hymnu stał się przebojem na niezależnych listach. Młodą wokalistkę na scenie i w studio wspierał wówczas zespół Die Meter, którego muzycy na co dzień tworzyli Einsturzende Neubauten.
Swój pierwszy album Mona Mur zarejestrowała pod okiem muzyków The Stranglers. Drugą długogrającą płytę, "Warszawa", nagrała z Warszawską Orkiestrą Symfoniczną oraz Grzegorzem Ciechowskim i Dieterem Meierem z Yello. Album ten dopiero półtora roku temu wyszedł na polskim rynku nakładem Mystic Production. Utwory z niego pochodzące stanowić będą trzon warszawskiego występu.

https://www.youtube.com/watch?v=LCC2IoSKQAo
https://www.youtube.com/watch?v=RcXPgxc43rU
https://www.youtube.com/watch?v=AH-kMtV2AAc

Mona Mur to ikona niemieckiej sceny post-punkowej, artystka, która flirtując z ambitnym popem sięgała do dokonań awangardowej Neue Deutsche Welle, czerpała z tradycji mrocznego kabaretu Republiki Weimerskiej, posiłkowała się zgrzytliwymi brzmieniami industrialnymi, współpracowała z orkiestrą symfoniczną.
Mieszkała w Paryżu, Berlinie, Hamburgu, ale również związała się z Warszawą, gdzie spędziła pół roku wynajmując mieszkanie na ulicy Koszykowej podczas nagrywania albumu "Warsaw". Z naszego miasta pochodzi też rodzina jej matki.
Od roku 2007 stałym partnerem w muzycznej podróży jest dla Mur EnEsch, eks-członek KMFDM i Pigface. W Warszawie u boku pary pojawią się w kilku utworach znani polscy muzycy: basista Leszek Biolik (m.in. eks-Republika) i perkusista Andrzej Rajski.

“WARSAW deals with the old topic of love as a marginal experience. Why does this intrigue me ? Because this is how I experienced it at a very young age.
There is hardly a more relevant subject for me as an artist, maybe apart from war.
Both confront you with the possibility of annihilation." MONA MUR

"Fani Siouxsie, Lydii Lunch, Nico, a nawet Marianne Faithfull odnajdą w twórczości Mony Mur twórczego ducha tego samego rodzaju" HARDWIRED UK

www.monamur.com
https://www.facebook.com/monamur.official

wstęp 35 zł.

Zobacz również:

imprezy imprezy w Warszawie wydarzenia Warszawa
Zobacz na mapie

Chmury

11 listopada 22, Warszawa

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej