To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

WYWIERANIE WPŁYWU W SPRZEDAŻY- BRIAN TRACY - Wrocław

6 Czerwca, 09:00 - 18:30 od 490,00 zł
Centum Kongresowe Politechniki Wrocławskiej, 50-372 Wrocław

ZARZĄDZANIE ZMIANĄ - AUTORSKI WARSZTAT BEATY KOZYRA

10 Kwietnia, 10:00 - 16:00 190,00 zł
Sala konferencyjna 360SBC, Warszawa

NOWOCZESNE TECHNIKI POKONYWANIA OBIEKCJI I FINALIZACJI SPRZEDAŻY - WARSZAWA

Pojutrze, 09:00 - 18:00 190,00 zł
Centrum szkoleniowe BTI, Warszawa

NOWOCZESNE TECHNIKI POKONYWANIA OBIEKCJI I FINALIZACJI SPRZEDAŻY - WARSZTATY - WARSZAWA

20 Marca - 21 Marca 2 706,00 zł
Centrum szkoleniowe 360 Smart Business Consulting Sp. z o.o., Warszawa

Bośnia i Hercegowina to niekończąca się opowieść

Na spotkanie zapraszają podróżnicy prowadzący stronę www.naszebalkany.pl - Anna i Mateusz Mikołajczykowie oraz autorka bałkańskiej opowieści "Chwila na miłość" - Joanna Stovrag

Bośnia i Hercegowina to kraj pełen kontrastów, o burzliwej historii, leżący na styku kultur Wschodu i Zachodu. Jest mieszanką narodowości, religii, tradycji i obyczajów z nutą orientu. Pasjonaci stron południowych opowiedzą, dlaczego warto wybrać się do serca Bałkanów, czyli Bośni i Hercegowiny, która ma do zaoferowania nie tylko Sarajewo, zwane Jerozolimą Europy, czy urokliwy Mostar z malowniczym Starym Mostem przewieszonym nad szmaragdową rzeką Neretwą, ale też wiele innych ciekawych i pięknych miejsc oraz zakątków.
Autorka książki "Chwila na miłość", opowiadającej o uczuciu wystawionym na ciężką próbę, o rozłące, nadziei i… wojnie to Polka, krakowianka, od lat zakochana w Sarajewie i… sarajewianinie. Jej wzruszająca bałkańska opowieść płynie z głębi serca i doświadczenia. Joanna Stovrag miała okazję poznać Bośnię i Hercegowinę, a przed wszystkim Sarajewo, przed wybuchem konfliktu na Bałkanach, czyli to przedwojenne, tętniące bałkańską muzyką, pachnące mocną aromatyczną kawą i będące miastem, w którym panował wyjątkowy duch tolerancji i poszanowania jakiejkolwiek inności. W czasie wojny natomiast towarzyszyła ekipie TVP Waldemara Milewicza w wyjazdach do ogarniętego wojenną zawieruchą kraju. Na kartach swojej książki opowiada o temperamentnych, gościnnych mieszkańcach południa, dla których różnice i podobieństwa to chleb powszedni, ale też o dramacie, jaki dotknął Sarajewo, które przeżyło prawie 4-letnie oblężenie. Książka jest wzbogacona o fotografie, które przybliżają czytelnikowi opisany okres od 1989 do 2016 roku.

W trakcie spotkania będzie możliwość zakupienia książki w atrakcyjnej cenie.

Anna i Mateusz Mikołajczyk
Małżeństwo zarażone Bałkanami i pasją fotografii, autorzy strony internetowej www.naszebalkany.pl, gdzie gromadzą informacje poświęcone temu rejonowi Europy. Lubią chodzić po górach, jeździć na rowerze, podróżować. To ładuje im akumulatory. Od roku podróżują z synkiem, udowadniając, że dziecko nie jest żadną przeszkodą w poznawaniu świata.

Joanna Stovrag
ukończyła slawistykę na UJ, jest tłumaczem przysięgłym języków: chorwackiego, bośniackiego i serbskiego. Współautorka przewodnika "Chorwacja - polscy autorzy" z serii Przewodnik praktyczny, wydanego przez Pascal, autorka książki "Jeszcze żyję… Historia prawdziwa", Wydawnictwo Branta.

Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy!

Zobacz również:

imprezy imprezy w Warszawie wydarzenia Warszawa
Zobacz na mapie

Południk Zero

ul. Wilcza 25, Warszawa

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej