To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

Life Balance Congress

29 Listopada - 1 Grudnia od 110,00 zł
Ptak Warsaw Expo, Nadarzyn

I love Sales & Commerce 12-13.05.2020

12 Maja - 13 Maja od 701,10 zł
MTP Sala Ziemi, Poznań

OpenReaktor #79

13 Listopada - 13 Grudnia
ReaktorWarsaw, Warszawa

Szkolenie na "Prowadzącego strzelanie" (LOK) - Strzelnica FSO

26 Października - 27 Października od 549,99 zł
Strzelnica FSO, Warszawa

Finał Międzynarodowych Mistrzostw Młodych Sommelierów 2019

Międzynarodowe Mistrzostwa Młodych Sommelierów 2019!

Konkurs odbędzie się 12 października w Gdańsku.

Zapraszamy do oglądania finału konkursu, który rozpoczyna się o godzinie 17:00 i zostanie poprzedzony degustacją "Walk Around" od godziny 16:00 ( stoiska z winami z RPA, Kalifornii, Niemiec, innych krajów świata). 

W konkursie wezmą udział sommelierzy mający nie więcej, niż 30 lat. Językiem obowiązującym w zawodach będzie angielski. Na Mistrzostwa przyjadą reprezentacje z 11 krajów: Litwy, Łotwy, Estonii, Słowacji, Czech, Serbii, Cypru, Niemiec, Austrii, Rosji i Kazachstanu.

Eliminacje dla sommelierów z Polski zaplanowane są na piątek, 11 października rano, wyłonią 12 najlepszych zawodników z Polski.
W sobotę 12 października po kilkugodzinnych eliminacjach spośród uczestników z Polski i zagranicy wybranych zostanie trzech finalistów, którzy po południu będą rywalizować ze sobą na głównej scenie w hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto.
Finał odbędzie się z udziałem publiczności. Formuła i zadania konkursowe są zbliżone do Mistrzostw Polski Sommelierów: zaplanowany jest test z podstawowej wiedzy o winie, degustacja w ciemno i sprawdzenie praktycznych umiejętności serwowania wina.

Polski uczestnik konkursu, który zdobędzie na Mistrzostwach najwięcej punktów, zostanie automatycznie Mistrzem Polski Młodych Sommelierów.

W Mistrzostwach wyróżniona jest specjalna, hiszpańska ścieżka konkursu, przygotowana wspólnie z Wines of Spain - partnera zawodów. Niemiecki Instytut Wina - kolejny partner konkursu - organizuje dla uczestników seminarium z win niemieckich. Partnerem strategicznym Międzynarodowych Mistrzostw Sommelierów jest Cisowianka Perlage. Wydarzenie wspierają też TiM S.A., Louis M. Martini, Tejo, KaapVino, Puklavec Family Vineyards, Trójmiasto.pl, Gastronom Wybrzeża i  oczywiście hotel Mercure Gdańsk Stare Miasto.

Finał potrwa około 3 godzin. 

Wstęp na finał tylko dla osób pełnoletnich.

Zapraszamy serdecznie!

Zobacz również:

imprezy imprezy w Gdańsku wydarzenia Gdańsk

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "Finał Międzynarodowych Mistrzostw Młodych Sommelierów 2019" jest Stowarzyszenie Sommelierów Polskich

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej