"Piątki z kryminałem" w Centrum Technologii Audiowizualnych

W październikowe i listopadowe piątkowe wieczory zapraszamy na spotkania z polskimi filmami kryminalnymi, które realizowane były w Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu. W ramach cyklu "Piątki z kryminałem" zobaczyć będzie można m.in. takie tytuły jak "Morderca zostawia ślad" i "Wśród nocnej ciszy". 

Wszystkie pokazy są bezpłatne, ale z uwagi ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o pobieranie darmowych wejściówek na stronach:

"Dwaj Panowie N"
- 11 października - pokaz już się odbył
"Morderca zostawia ślad" - 18 października - pokaz już się odbył
"Hazardziści" -15 listopada - wejściówki: https://evenea.pl/event/hazardzisci/
"Wśród nocnej ciszy" - 22 listopada - wejściówki: https://evenea.pl/event/wsrodnocnejciszy/

W tym roku mija 65 lat od rozpoczęcia działalności przez Wytwórnię Filmów Fabularnych (WFF) we Wrocławiu, której jesteśmy kontynuatorem od 2011 r. jako Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA). Z tej okazji zaplanowaliśmy wydarzenia mające na celu utrwalanie oraz pielęgnowanie bogatej historii Wytwórni i polskiego kina, a także przybliżanie jej i dorobku WFF kolejnym pokoleniom. Częścią obchodów będą pokazy filmowe w ramach cyklu "Piątki z kryminałem".

W Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu zrealizowano niemal 500 filmów, w tym liczne produkcje kryminalne. Wśród nich znajdziemy wiele zaskakujących, trzymających w napięciu i pełnych zwrotów akcji historii. Cztery z nich zaprezentujemy w październiku i listopadzie w naszej Sali kinowej. 

Już 11 października, w ramach rozpoczęcia cyklu "Piątki z kryminałem" zobaczyć będzie można film "Dwaj Panowie N" Tadeusza Chmielewskiego z 1961 r. To opowieść o śledztwie w sprawie śmierci urzędnika o niezwykłym hobby, którym jest zbieranie informacji o osobach urodzonych 29 lutego. 18 października zapraszamy na seans filmu "Morderca zostawia ślad" Aleksandra Ścibor-Rylskiego z 1967 r., z ostatnią rolą Zbyszka Cybulskiego. Akcja filmu rozgrywa się w ostatnich dniach wojny i skupia się na poszukiwaniach przestępcy, który popełnił morderstwo i ukradł kartotekę konfidentów gestapo. 15 listopada zaprezentujemy film "Hazardziści" Mieczysława Waśkowskiego z 1975 r., którego scenariusz oparty został na autentycznej historii napadu na oddział Narodowego Banku Polskiego w Wołowie. Spotkania z kryminałami zakończymy 22 listopada pokazem filmu "Wśród nocnej ciszy" Tadeusza Chmielewskiego z 1978 r. To opowieść o śledztwie i próbach schwytania seryjnego zabójcy dzieci.

Seanse w Sali kinowej CeTA (ul. Wystawowa 1) rozpoczynać się będą o godzinie 19:00.

Zobacz również:

film film w Wrocławiu wydarzenia Wrocław

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia ""Piątki z kryminałem" w Centrum Technologii Audiowizualnych" jest Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA)

  Rodzaj Dostępne do Liczba
  Bilety przypisane poniżej do poszczególnych pokazów
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Polecamy także:

Life Balance Congress

29 Listopada - 1 Grudnia od 110,00 zł
Ptak Warsaw Expo, Nadarzyn

I love Sales & Commerce 12-13.05.2020

12 Maja - 13 Maja od 701,10 zł
MTP Sala Ziemi, Poznań

Szkolenie na "Prowadzącego strzelanie" (LOK) - Strzelnica FSO

30 Listopada - 1 Grudnia od 549,99 zł
Strzelnica FSO, Warszawa

Krąg Kobiet - warsztaty rozwoju samoświadomości, Grudziądz

6 Grudnia, 17:30 - 20:30 50,00 zł
Marina Grudziądz, Grudziądz

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej